Antradienis, 28 gegužės, 2024

IQ Option – patikimas brokeris ar agresyvios reklamos produktas ?

Sveiki gyvi, binarinių opcionų treideriai. Šiandien pakalbėsime apie vieną, labai dažnai krintantį į akis, brokerį, kuris vadinasi IQ Option.

Binarinių opcionų brokeris IQ Option buvo įkurtas 2013 metais, ir per tokį trumpą laiką jau spėjo tapti vienu iš populiariausių binarinių opcionų brokeriu Europoje. Pirma, į ką norėtųsi atkreipti dėmesį – tai kompanijos orientavimąsi į naujokus. “Greičiau ir paprasčiau, nei Forex!” – skelbiama kompanijos puslapyje, ir su tuo sunku ginčytis. Viskas tiek supaprastinta, kad kompanijos puslapis ir terminalas daugiau primena kažkokį žaidimą nei realų treidingą. Matyt, dėl tos priežasties ir išaugo brokerio IQ Options populiarumas tarp pradedančiųjų treiderių.

Vienok, ne ką mažiau prie sprogstamo brokerio populiarumo prisidėjo ir agresyvi reklaminė kampanija – manau, kas yra kiek domėjęsis binariniais opcionais, pastebėjo, kaip įkyriai lenda reklaminiai skelbimai su šiuo brokeriu. Daugybė vienpusiškų reklaminių straipsnių internete tikrai nesuteikia didelės reputacijos šiai kompanijai.

Tačiau, mes pabandysime pasiaiškinti smulkiau, ir pasižiūrėsime, kaip iš tikrųjų atrodo binarinių opcionų brokeris IQ Option ir jo prekybos platforma.

Prekybos sąlygos

binariniu-opcionu-brokeris-iq-option-prekybos-salygos

Kas iškart pradžiugino – žaibiškas demo sąskaitos atidarymas – visiškai nemokamai ir be kažkokių paslėptų mokėjimų. Nežiūrint to, laikas nuo laiko Jums įkyrokai siūlys pereiti prie realios sąskaitos. Čia verta būti ypač dėmesingu, kadangi prekybos sąlygos tarp demo sąskaitos ir realios gali reikšmingai skirtis, ir jeigu Jūsų prekybos strategija atneša pelną su virtualiais pinigais, toli gražu ne visada ji taip pat gerai dirbs realioje.

Sprendžiant iš atsiliepimų forumuose, šis brokeris gali savavališkai keisti binarinių opcionų premijos išmokėjimo procentą atskiriems (ypač pelningiems) klientams. Iš tikrųjų, tai normali market-meikerio praktika. Tikiuosi, kad visi supranta, kad binariniai opcionai neturi nieko bendra su realiais biržos aktyvais, ir visi reklamuojami internete binarinių opcionų brokeriai yra viso labo perdarytos “brokerinės virtuvės”, su kuriomis dirbti reikia labai atsargiai.

Realių kontraktų kaina prasideda nuo 1$. Tai nėra pati mažiausia kaina rinkoje – kai kurie brokeriai jau siūlo galimybę prekiauti kontraktais ir nuo 1 cento. Minimalus depozitas 10 USD.

Prekybai siūlomi tik dviejų rūšių opcionai: Binarinis ir Turbo. Turbo leidžia prekiauti opcionais nuo 5 iki 1 minutės ekspiracijos. Binarinis – nuo 15 minučių (galima rinktis 15 minučių, valandos, dienos, savaitę ir mėnesio ekspiracijas). Instrumentų pasiūla, premijų dydis (iki 85%) varijuoja priklausomai nuo ekspiracijos laiko. Straipsnio rašymo metu, su Turbo opcionais buvo siūloma 28 instrumentai, o su Binariniu – 52. Tai valiutų poros, žaliavos prekės, indeksai ir akcijos.

binariniu-opcionu-brokeris-iq-option

Kas įdomu, prekyba kai kuriais kontraktais ОТС ( Over The Counter) yra prieinama net savaitgaliais, kai reali birža nedirba. Pasak kompanijos, nebiržinės kotiruotės yra imamos iš tarpbankinių sandorių, nuo didžiausių kotiruočių tiekėjų, tokių kaip Thomson Reuters ir pan.

Iš tikrųjų, jokie oficialūs tiekėjai neteikia kotiruočių poilsio dienomis. Išeina taip, kad savaitgalį Jūs prekiaujate ne su kuo kitu, kaip su protingu kompanijos kotiruočių generatoriumi, kuris arba pakeis esamas reikšmes buvusiomis, arba sukurs naujas. Todėl kompanija nemeluoja, kai teigia, kad jų kotiruotės neatsispindi kitose platformose, išskyrus IQ Option – iš tikrųjų, daugiau Jūs jų niekur nepamatysite.

binariniu-opcionu-brokeris-iq-option-faq

Licencijos ir reguliavimas

licencijos-ir-reguliavimas

IQ Option yra IQ Option Europe Ltd. dukterinė kompanija, tačiau visos domeno teisės ir prekybos platforma priklauso kompanijai Alta Vista Trading Limited, registruotai Seišelių salose.

Firma turi CySEC licenciją Nr. 247/14, išduota Kipro vertybinių popierių komisijos. Licencijavimo data – 2014 metų liepos 30 d. Pagrindinė CySEC užduotis – apginti klientus nuo nesąžiningo brokerio darbo. Tuo atveju, jeigu brokerio pagalbos tarnyba negali išspręsti Jūsų klausimo arba tiesiog neatsako į užklausas – Jūs visada galite paduoti skundą šiam reguliatoriui, kuris užims arbitražo vaidmenį tarp kliento ir brokerio. Taip pat, visos kompanijos, turinčios šią licenciją, privalomai dalyvauja kompensacinio ICF fondo programoje. Tai yra, brokerio bankroto atveju fondas kompensuos klientams prarastas investicines sumas iki 20 000 eurų.

Taip pat kompanija turi FCA, Consob, CNMV, BaFin, Regafi, AMF, Finantsinspektsioon, ČNB sertifikatus ir licencijas, tačiau kadangi tai daugumoje nevalstybinės organizacijos, ypatingai įtakoti brokerio darbo jos negali, tačiau gali padėti išspręsti kai kuriuos nedidelius skundus.

Registracija

Registracijos procesas naujiems klientams supaprastintas maksimaliai. Viskas, ko reikia – nurodyti elektroninio pašto adresą ir pasirinkti slaptažodį.

binariniu-opcionu-brokeris-iq-option-registracija

Po to, Jums iškart ateis laiškas dėl aktyvacijos patvirtinimo. Viskas! Tuo registracija ir baigiasi.

binariniu-opcionu-brokeris-iq-option-registracija-2

Po registracijos jokie papildomi dokumentai nereikalaujami, bet jų gali pareikalauti verifikacijos procedūros metu, kai iš sąskaitos bus nuimamas pelnas.

Prekybos platforma

binariniu-opcionu-brokeris-iq-option-prekybos-platforma

Užsiregistravus, iškart siūloma atsisiųsti prekybos platformą. Terminalo versijos siūlomos PC, Mac, Android, iOS naudotojams, taip pat galima prekiauti tiesiog naršyklėje. Visi klientai turi unifikuotą sąsają ir yra sinchronizuoti tarpusavyje. Tai reiškia, kad prekiaujant per namų kompiuterį arba naršyklės lange, Jūs be problemų galite tęsti prekybą kitame įrenginyje (pvz. planšetėje).

Pasak kompanijos, IQ Option prekybos platforma buvo kuriama didelės grupės specialistų feedback pagrindu – t.y. pačių treiderių pageidavimais ir pastabomis, todėl ji yra labai patogi, intuityvi, ir turėtų tikti tiek profesionalams, tiek naujokams. Visos reikalingos funkcijos yra prieinamos “vienu paspaudimu”, o pati terminalo sąsaja maksimaliai supaprastinta. Platforma buvo kuriama praktiškai nuo nulio, todėl programuotojams pavyko pasiekti labai aukšto orderių įvykdymo greičio. Šiam momentui, tai neabejotinai viena greičiausių ir patogiausių prekybos platformų binarinių opcionų rinkoje. Geresnių tikrai matyti neteko.

Terminalo funkcionalas turi keletą unikalių instrumentų. Visų pirma, galima pasirinkti grafiko atvaizdavimą – linijos, plotai, barai ir žvakės. Taip pat, treideriai turi galimybę pasirinkti grafinius instrumentus: trendinės ir horizontaliosios linijos, taip pat nedidelis standartinių indikatorių rinkinėlis: Moving Average, Bollinger Bands, Alligator, RSI, MACD, Parabolic SAR, Stochastic, ATR, ADX ir CCI. Kadangi, deja, Metatrader 4 terminalo brokeris nepalaiko, šie instrumentai jau leis atlikti minimalią techninę analizę grafike. Tokius rinkinius turi toli gražu ne visi binarinių opcionų brokeriai. Todėl, nežiūrint į tai, kad iš pirmo žvilgsnio IQ Options platforma atrodo labai paprasta, iš tikrųjų ji yra labiausiai išvystyta rinkoje funkcionalumo prasme.

Trumpai apžvelgsime pagrindinius terminalo elementus:

 1. Opciono tipo pasirinkimas – Binarinis arba Turbo;
 2. Prekybos instrumento pasirinkimas;
 3. Ekspiracijos laiko pasirinkimas;
 4. Einamasis statymų kilimui ir kritimui jėgų paskirstymas;
 5. Pagrindinis grafiko langas. Horizontali linija rodo sandorio lygį (einamoji kaina), o raudona vertikali – opciono ekspiracijos laiką;
 6. Investuojamos sumos pasirinkimas (nuo 1 $);
 7. Opciono krypties pasirinkimas – į viršų (Call) arba žemyn (Put);
 8. Grafiko išvaizdos keitimas ir indikatorių pridėjimas

binariniu-opcionu-brokeris-iq-option-prekybos-platformos-paaiskinimai

Atidarius opcioną ir pasibaigus ekspiracijos laikui, ekrane pasirodo nedidelis informacinis langelis: uždarymo kaina ir pelno dydis (arba nuostolio).

binariniu-opcionu-brokeris-iq-option-sandorio-uzdarymas

Lėšų įnešimas ir išvedimas

binariniu-opcionu-brokeris-iq-option-lesu-inesimas-ir-isvedimas-budai

Norint pradėti prekiauti realioje sąskaitoje, būtina papildyti depozitą 10 dolerių arba 10 eurų, priklausomai nuo valiutos sąskaitoje (dar sąskaitą galima atsidaryti svarais ir rubliais). Paraiškos pinigų išvedimui apdorojamos trijų darbo dienų bėgyje. Minimali išvedimo suma – 10 dolerių, maksimali – 1 000 000 dolerių. Nuo papildymo sumos taip pat priklauso ir gaunamo bonuso dydis.

binariniu-opcionu-brokeris-iq-option-lesu-inesimas-ir-isvedimas

Klientams, kurie papildo sąskaitą nuo 3 000$, yra priskiriamas specialus VIP statusas, kuris treideriui suteikia: personalinio vadybininko paslaugas, neribotą naudojimąsi visais instrumentais, padidintą bonusą į sąskaitą, o taip pat reguliariai siunčiamus prekybos signalus. Kai kurie kontraktai laikinai gali būti neprieinami prekybai (išskyrus, turinčius VIP statusą).

 • VISA ir MasterCard kortelės;
 • Yandex Money;
 • QIWI;
 • WebMoney;
 • Neteller;
 • Skrill;
 • Tradicinis bankinis pavedimas į kompanijos rekvizitus (komisija 50$).

Turnyrai

Kompanija reguliariai organizuoja treiderių konkursus – turnyrus. Turnyrų pavadinimai kaskart skiriasi, bet visų jų esmė panaši. Žaidžiama demo sąskaitose, tačiau norint dalyvauti, reikia sumokėti dalyvio įnašą realiais pinigais. Prizinis fondas formuojamas iš dalyvių įnašų ir paskirstomas pirmiems top 10 arba top 30 esantiems konkursantams. Turnyrinė lentelė rūšiuojama pagal mažėjantį sąskaitos balansą (laimi tie, kas daugiausia uždirbo). Po registracijos turnyre, nuo treiderio sąskaitos automatiškai nurašoma suma, būtina dalyvavimui. Laimėjimas išmokamas į kliento sąskaitą. Štai kai kurių praėjusių konkursų sąlygos:

Market Madness

 • Pradinis kiekvieno žaidėjo balansas – 100 $ (virtualių pinigų)
 • Dalyvio mokestis konkurse (įnašas) – 15 $
 • Trukmė – 5 dienos.
 • Prizinis fondas 15 000 $.

August Harvest

 • Pradinis kiekvieno žaidėjo balansas – 10.000 $ (virtualių pinigų)
 • Dalyvio mokestis konkurse (įnašas) – 50 $
 • Trukmė – vienas mėnuo.
 • Prizinis fondas 69 200 $.

binariniu-opcionu-brokeris-iq-option-turnyro-nugaletojai

Privalumai

binariniu-opcionu-brokeris-iq-option-privalumai

 • Labai patogi ir paprasta prekybos platforma;
 • Greita registracija;
 • Nemokama demo sąskaita;
 • Nemažai lėšų įvedimo / išvedimo būdų;
 • Depozitai apdrausti iki 20.000 EUR.

Trūkumai

binariniu-opcionu-brokeris-iq-option-trukumai

 • Labai mažas kontrakto tipų pasirinkimas (praktiškai tik vieno tipo);
 • Nėra galimybės prekiauti visą parą su kai kuriais instrumentais;
 • Per mažas ekspiracijos periodų pasirinkimas;
 • Nėra fiksuoto premijos išmokų dydžio (pats algoritmas nėra skaidrus);
 • Mažoka finansinių instrumentų;
 • Nėra MT4 terminalo.

Išvados

binariniu-opcionu-brokeris-iq-option-isvados

Nežiūrint į visus trūkumus, šiam momentui, IQ Option yra vienas geriausių brokerių binarinių opcionų rinkoje. Daugeliu atveju, kompanijos sėkmė yra pasiekta dėl labai gerai sukurtos prekybos platformos, kuri nuo pat pradžių buvo kuriama binarinių opcionų prekybai ir atsižvelgiant į treiderių pageidavimus. Ateityje norėtųsi matyti daugiau prekybos kontraktų ir platesnį ekspiracijos periodų pasirinkimą, kadangi šios sąlygos gali būti esminės kai kuriems treideriams. Tuo pat metu, brokeris IQ Options puikiai tiks tiems, kas iki tol neturėjo daug patirties finansinėse rinkose ir norėtų išbandyti binarinius opcionus.

Pagarbiai, Mykolas Kuzminskis

Spekuliantas.com

iq-options-binariniu-opcionu-brokeris

7 KOMENTARAI

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Comments
Naujausias
Seniausias Daugiausiai balsavo
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Putvinskas Gytis
Putvinskas Gytis
2018-02-01 22:14

Sveiki, pastebėjau, kai su opciomis jeigu daug iš eilės padarai sėkmingų sandorių, staiga visi kursų variantai prieš pastatant nukrenta nuo 80 proc profit iki 50,30… Čia normalu?

Mykolas
2018-02-01 23:46
Atsakyti į  Putvinskas Gytis

Čia reiktų jų užklausti.

Vaidotas Lukšas
Vaidotas Lukšas
2017-08-06 18:16

Sveiki, sako kad iqoption nepatikimas ar tai tiesa?

Mykolas
2017-08-06 18:57
Atsakyti į  Vaidotas Lukšas

Normalus, pinigus išveda.

Vaidotas Lukšas
Vaidotas Lukšas
2018-07-12 16:43
Atsakyti į  Mykolas

Sveiki, kodel pas mane dingo binary skiltis?

Marius
Marius
2017-07-17 11:32

Pabandziau pinigus isimti,pervede per 1 val, buvo netgi penktadienis 17.30 val.aisku suma 20 eur

Tomasis
Tomasis
2016-09-23 15:13

Na teko bandyti sia platforma! Kadangi daug uzprekiaves nebuvau isemimas uztruko panasiai tris dienas,kaip ir minima, taciau teko skaityti komentaru, kai zmones negaledavo issiimti keletos tukstanciu, tiesiog neatgaudavo, taip pat teko matyti kai daug uzdirbama buvo ir tada brokeris beveik pusiau sumazino procentus,,,na nemanyciau kad tai sazininga,,,

Prisijunk

2,410SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

7
0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x