Ketvirtadienis, 8 birželio, 2023

Kaip suprasti, kad laikas mesti treidingą?

Šis turinys rodomas tik prenumeratoriams

Prenumeruokite, kad atrakintumėte šį turinį.

“O kas, jeigu treidingas – ne man skirta veikla?” Tikriausiai dauguma iš jūsų kėlė panašų klausimą. Stabiliam pelningumo pasiekimui paprastai prireikia 3-5 metų. Kartais daugiau. Tai yra, panašiai kaip ir įgyjant aukštajį išsilavinimą su bet kokia specializacija. Ir ką gi, laukti 5 metus, tik tam, kad suprasti, kad galbūt, treidingas ne jums skirtas užsiėmimas?

Bet iš kitos pusės, sunkumai kelyje į sėkmę – gana normalus dalykas bet kurioje veikloje. Tai kaipgi suprasti, verta tęsti savo treiderio kelią Forex ar užsiimti kažkuo kitu?


Klausimas iš tikrųjų yra sudėtingas ir į jį nėra vieno, sakykime, logiško, atsakymo. Bet yra viena koncepcija, į kurią įsigilinus ir ją supratus, jūs galėsite sau atsakyti ir suprasti, ar tai iš tikrųjų jums tinkamas užsiėmimas ar verta užsiimti kita veikla.

Kliūtys, sunkumai siekiant tikslo, yra normalus dalykas, jie yra bet kurioje veikloje, jų neverta bijoti, bet kartais yra susiduriama su tokia sąvoka, kaip “uždarytos durys“. Ką reiškia ši sąvoka?

Štai, toks paprastas pavyzdys, suprantamas kiekvienam treideriui: jūs atsidarote prekybinį terminalą ir matote, kad su jūsų strategija signalų nėra.. Krūva valiutų porų, ir nei su viena nėra signalų prekybai. Bet jūs galite ką padaryti? Jūs galite pradėti “ieškoti” sandorių, ir jūs būtinai juos rasite 🙂 Ir tai bus tos pačios “uždarytos durys”, kurias lengva atidaryti paspaudžiant sell ar buy mygtuką, bet savaime aišku, niekuo geru toks sandoris nesibaigs.

Todėl, reikia suprasti, kad gyvenime egzistuoja “uždarytos durys”, į kurias neverta belstis, todėl kad, kai jūs į jas belsitės, laužitės ilgą laiką ir kai jas jums atidarys, jūs dėl to vėliau tik pasigailėsite…

Bet kaipgi suprasti, ar tai yra “uždarytos durys” ar tiesiog sunkumai kelyje link tikslo? Žiūrėkite – jeigu pas jūs yra energija, kuri reikalinga sunkumų įveikimui, jeigu pas jus yra ramus, vidinis noras tam pasiekti, tada taip, jums reikia eiti toliau. Tačiau tai neturi būti kažkoks tikslas, kurį jūs sau sugalvojote, susikūrėte paveikslą ir galvojate: “Štai, aš vyras, aš tikrai galiu, aš tikrai to pasieksiu”, tai turi būti būtent ramus siekis, ypač žinant, kad apdovanojimas bus toli gražu ne iškart ir neaišku, ar bus jis iš viso. Žodžiu, jeigu pas jus yra energija ir jausmas, kad toks tikslas yra jūsų – tada taip, verta tęsti treiderio kelią toliau. O jeigu tai tiesiog iliuzija jūsų galvoje, ir jūs vis atsiduriate prie “uždarytų durų”, pas jus nėra jokio noro su jomis kovoti, o tik nuolat jaučiate tam tikrą nusivylimą, flustraciją ir jums tiesiog banaliai nuolatos nesiseka, būtent – nesiseka – vadinasi, šis reikalas ne jūsų…


Ok, jeigu nusprendėte, kad treidingas jūsų užsiėmimas – ką toliau daryti su sunkumais? Jau sakėme, kad jie mus lydi visada, ir jų nėra tik pas tuos, kas niekada neišeina iš namų, nieko gyvenime nebando pasiekti ir atitinkamai nieko nepasiekia.

Taigi, ką daryti? Dėl sunkumų galima išgyventi, nervintis ir keiktis, tai yra, būti nuo jų priklausomam. O galima reaguoti ramiai, įveikiant juos garbingai, su azartu ir lengvumu, pritaikant kokį nors kūrybinį metodą.

Sunkumų atsiranda daug ir įvairių, bet pagrindiniai sunkumai – tai kritika ir kontratakos (atoveiksmis), kurie visada stovi šalia bet kurio žmogaus problemų, konkurencijos, kitų žmonių netobulumo ir savo tikslų apsaugos būtinumo. Šie sunkumai sukuria barjerą tarp žmogaus ir geidžiamo tikslo, kurį įveikia tik stipriausieji.

Kritika – tai negatyvi informacija, nukreipta į tai, kad padėti žmogui (nurodyti trūkumus ir kt.) arba pažeminti ir sustabdyti jį. Kai žmogus silpnas, pažeidžiamas ir neteisingai reaguoja į kritiką, ji gali sugriauti žmogaus tikėjimą savimi, tikslo siekį, įžeisti jį ir sustabdyti.

Kritiką būtina išmokti priimti esant psichologiškai ir energetiškai nepažeidžiamu. Deja, 9 iš 10 žmonių to padaryti iškart negali, todėl ir nepasiekia sėkmės (įsižeidžia, palūžta, atsisako siekiamų tikslų).

Kontratakos – ateinančios iš kitų žmonių ir aplinkybių. Žmonės kontratakuoja dėl nesupratimo arba kai linki blogo, tai skirtingi dalykai, todėl juos reikia atskirti. Silpnajį tai gali išgasdinti, o stiprus žmogus – nepriklausomas nuo žmonių ir aplinkybių, jis eina į priekį nežiūrint į nieką.

Kontratakos – tai visada išbandymas arba bausmė, bet tai jokiu būdu ne priežastis išduoti savo tikslus ir pasirinktą kelią.

Kaip reaguoti į šiuos sunkumus? Paprastai – mokytis su jais susidraugauti ir paskui juos įveikti. Sunkumai būtini – jie išryškina problemas, silpnas vietas (tada jas galima pašalinti) ir užgrūdina žmogų. Čia gerai yra pasakęs filosofas F. Nietzsche: “Tai, kas mūsų nenužudo, padaro mus stipresniais”.

Sunkumus reikia išmokti įveikti garbingai: ramiai, pažadinant savyje visas jėgas pergalei ir veikti išmintingai (rinkitis pagal jėgas, taip pat mokėti pralaimėti, kt.).

Priimkite sau atsakingą sprendimą – pažadėkite sau, kad kiekvienas sunkumas, kuris pasitaikys jūsų kelyje, būtinai padarys jus stipresniu ir išmintingesniu!


Bet vistik kaipgi tiksliai žinoti – ar treidingas jūsų veikla? Niekaip kitaip – tik pajausti pačiam… Deja, tai ne pats logiškiausias atsakymas ir tik jūs pats galite į šį klausimą atsakyti. Galų gale, ne visiems lemta būti garsiais aktoriais, režisieriais, verslininkais, treideriais ir t.t.

Pagarbiai, Mykolas

Spekuliantas.com

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,366SekėjaiPatinka
1,650ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x