Antradienis, 23 liepos, 2024

Kriptovaliutų piniginių palyginimas: renkamės pačią patikimiausią

Tyrimų grupės Chainanalysis duomenimis, 2021 m. pajamos iš sukčiavimo kriptovaliutomis sudarė 7,8 mlrd. dolerių. Per visus 2022 m. beveik kasdien sukuriama 350 apgaulingų kriptovaliutų žetonų.

Tai labai dideli skaičiai. Daugelis vyriausybių baiminasi nenuspėjamų kriptovaliutų ir dirbtinio intelekto padarinių, kurie jau dabar negrįžtamai keičia mums pažįstamą ekonomiką.

Skaitmeninė valiuta – tai delikatesas sukčiams, nes sandoriai yra anonimiški ir negrįžtami. Investuotojai, net ir piniginės pasirinkimo etape, turi galvoti, kaip apsaugoti savo turtą. Būtent į tai ir ketiname panagrinėti.

Kaip saugoti monetas

Ką reikia žinoti norint pasirinkti tinkamą kriptovaliutų piniginę?

Yra tik dviejų tipų piniginės – saugomosios ir nesaugomosios.

Saugomosios piniginės yra tos, kurias teikia ir kontroliuoja kriptovaliutų birža. Ji turi prieigą prie jūsų piniginės privataus rakto, todėl visiškai kontroliuoja jūsų aktyvus ir gali juos įšaldyti, jei to reikalauja teismas arba dėl kitų priežasčių. Be to, yra rizika prarasti lėšas dėl sukčiavimo atakų prieš biržą arba pati birža gali paprasčiausiai bankrutuoti.

Kriptovaliutos laikymas biržoje turi savų privalumų ir trūkumų. Viena vertus, investuotojas neturi visiškos turto kontrolės, nes operatorius turi prieigą prie privataus rakto. Kita vertus, praradus elektroninę laikmeną su privačiuoju raktu, operatorius padės atkurti prieigą prie piniginės, o tai leis atsiimti pinigus iš biržos.

Saugomąsias pinigines teikia brokerių servisai, prekybos platformos ir kriptovaliutų biržos. Šiai grupei priklauso tarp investuotojų populiarios BitGo, Crypto.com, Freewallet, Xapo ir kt. Šios kompanijos teikia patikimą kriptovaliutų sąskaitą su pažangiomis funkcijomis.

Bet yra ir rizikų: prieigą prie lėšų galima prarasti dėl įsilaužimo į platformą, forko – naujos blokų grandinės protokolo versijos atsiradimo – arba teismo sprendimu. Prieiga taip pat gali būti laikinai užblokuota dėl techninių darbų arba vėlgi – dėl pačios kompanijos problemų.

Jei jūsų užduotis – tik saugoti monetas, kriptovaliutų piniginė biržoje ar kitoje prekybos platformoje netinka. Joje geriau laikyti lėšas, kuriomis prekiausite šioje platformoje. Likusias monetas geriau laikyti kitoje piniginėje – nesaugomoje, kuri saugoma neprisijungus prie interneto.

Paradoksas, bet nesaugoma piniginė yra saugiausias saugojimo būdas, nes šiuo atveju slaptasis raktas ir prieiga priklauso tik jums. Tačiau praradę raktą, prieigos atgauti negalėsite.

Savo ruožtu nesaugomos piniginės taip pat turi keletą porūšių. Jos gali būti karštosios arba šaltosios.

Karštosios piniginės turi nuolatinį ryšį su internetu. Jos gali būti mobiliosios ir stacionariosios. Monetų pirkimas ir pardavimas vyksta akimirksniu ir nereikalauja jokių papildomų nustatymų. Tokių piniginių pavyzdžiai:

 • Binance;
 • Chain;
 • Atomic;
 • Exodus;
 • Jaxx Liberty.

Šaltosios piniginės prie interneto jungiasi tik kelioms sekundėms, kad būtų atliktas sandoris, o likusį laiką monetos saugomos neprisijungus prie interneto ir saugomos saugiu asmeniniu raktu. Tokioms piniginėms priskiriamos šios:

 • Ledger;
 • Trezor;
 • CoolWallet;
 • KeerKey;
 • SafePal.

10 pačių patikimiausių kripto-piniginių

 • Rubicon Wallet – standartinės funkcijos, palaiko 150 aktyvų tipų. Galite rankiniu būdu reguliuoti valiutos rodymo rūšiavimą, siųsti ir gauti monetas vienu mygtuko paspaudimu. Piniginės programinėje įrangoje naudojami modernūs šifravimo algoritmai, kurie padidina saugumą.
 • Crypto.com DeFi Wallet – leidžia keistis monetomis ir atlikti steikingą, t. y. palaikyti blokų grandinę ir gauti atlygį žetonais.
 • Exodus Wallet turi paprastą sąsają, todėl tinka pradedantiesiems, galite keistis monetomis be trečiųjų šalių keityklų. Funkcionalumas leidžia savarankiškai reguliuoti kiekvieno sandorio komisinių dydį.
 • Trust Wallet – pagal naudotojų nuomones ir apžvalgas, tai geriausia mobilioji kriptovaliutų piniginė, skirta saugiai saugoti ir valdyti skaitmeninį turtą.
 • Atomic Wallet – daugiaplatformė ir palaiko beveik 300 rūšių aktyvus. Kriptovaliutų saugojimo saugumą užtikrina šifravimas ir privačių raktų perdavimas naudotojui.
 • Blockchain.com – nuo 2011 m. populiariausia ir patikimiausia internetinė bitkoinų piniginė, garsėjanti intuityviai paprasta naudotojo sąsaja, kuri patogi net pradedantiesiems.
 • Coinomi – ima minimalų komisinį mokestį, kurio dydį galima pritaikyti savarankiškai.
 • Jaxx Liberty – geriausia multivaliutinė kriptovaliutų piniginė pagal populiariausius vertinimus ir atsisiuntimų skaičių. Sukurta Android įrenginiams, su paprasta sąsaja, didelės spartos sandoriai ir toks pat saugumo lygis.
 • MyEtherWallet – nesaugoma piniginė, turinti ir svetainę, ir mobiliąją programėlę.
 • Guarda Wallet – turi internetinę versiją ir mobiliąsias programėles, skirtas iOS ir Android, todėl naudotojai gali pasiekti lėšas iš bet kurio įrenginio.

Kas yra daugiašalė skaičiuojamoji piniginė (MPC) ir kaip ji užtikrina aukštą pinigų apsaugos lygį

Daugiašalis skaičiavimas suteikia naudotojų piniginėms didesnę privačių raktų ir slaptažodžių apsaugą. MPC protokolas – angl. multi-party computation – leidžia keliems dalyviams atlikti skaičiavimus, kurie priklauso nuo kiekvieno iš jų slaptų įvesties duomenų, tačiau taip, kad nė vienas dalyvis negautų jokios informacijos apie kitus naudotojus.

MPC yra geriausia internetinė kriptovaliutų piniginė, pagrįsta protokolu ir apimanti kelis dalyvių bendravimo raundus. Sistema yra techniškai sudėtinga – protokolas turi aukštą apsaugą nuo programišių atakų. Vartotojai vis tiek saugiai valdo savo kriptovaliutą, jiems nereikia prieigos prie viso privataus rakto, kurį įsilaužėliai gali bandyti pasisavinti.

Smart Contract piniginė: kaip ji funkcionuoja, koks yra saugumo lygis

Tokios piniginės yra saugesnės ir patogesnės nei įprastos piniginės, nes jos tiesiogiai sąveikauja su DApps – decentralizuotomis programėlėmis – ir atlieka transakcijas.

Nuo įprastų piniginių jos skiriasi tuo, kad vietoj pradinių frazių naudojasi patikimų trečiųjų šalių – globėjų, kuriais gali būti šeimos nariai arba draugai, pagalba.

Investuotojas valdo išmanųjį kontraktą naudodamasis privačiu raktu. Jis gali savarankiškai nustatyti pavedimų apribojimus, įšaldyti sąskaitą ir atlikti sandorius su keliais parašais.

Dėl tokio funkcijų rinkinio įsilaužėliams sunkiau įsilaužti į piniginę, pavogti duomenis ar sukompromituoti sąskaitą.

Geriausios mobiliosios piniginės

BRD

CryptoPay

Edge

COINS

Geriausios aparatinės kriptovaliutų piniginės kriptovaliutų saugojimui

Laikoma, kad aparatinė kriptovaliutų piniginė yra geresnė už kitas ir atrodo kaip “flash” atmintinė. Ji reikalinga norint saugiai laikyti privačius raktus.

Norint atlikti pavedimą, tokia piniginė prijungiama prie kompiuterio ir per specialią programėlę sukuriamas sandoris. Lėšų pervedimas patvirtinamas įvedant privatų raktą. Tuo pat metu pati piniginė nėra rodoma tinkle.

Privalumai:

 • raktas saugomas specialiame skyriuje, jo iš ten negalima išimti;
 • įtaisą galima prijungti net prie užkrėsto įrenginio be fišingo rizikos;
 • kelis kartus bandant įvesti neteisingą slaptažodį nustatymai atstatomi pagal nutylėjimą;
 • yra funkcija sukurti atsarginę duomenų kopiją;
 • palaiko iki 5,5 tūkst. skirtingų tipų monetų.

Aparatinės piniginės trūkumai:

 • didelė kaina – nuo 50 iki 300 EUR;
 • rizika prarasti arba sudaužyti įrenginį;
 • periodiškai įtaisą reikia įkrauti.

Kaip užsisakyti aparatinę piniginę

Saugumo sumetimais aparatinę piniginę turėtumėte įsigyti iš gamintojo svetainių arba oficialių perpardavėjų.

Algoritmas paprastas – veiksmai tokie patys, kaip ir perkant prekę bet kurioje internetinėje parduotuvėje.

Kaip patikrinti įtaiso originalumą:

 • Dėžutėje yra visi priedai, taip pat tuščias popieriaus lapas, ant kurio reikia užrašyti kodo frazę. Įsitikinkite, kad tam skirtas lapas būtų tuščias – jei jame jau yra kokių nors žodžių, vadinasi, atmintinė yra arba nulaužta, arba iš anksto sukonfigūruota. Ir viena, ir kita nėra saugu. Jei lape randate duomenų, nedelsdami kreipkitės į palaikymo tarnybą.
 • Įjungiant įrenginį siūloma įdiegti, o ne įvesti pradinę frazę ar PIN kodą.

Kaip pasirinkti piniginę kriptovaliutoms

Rekomenduoju didžiąją dalį lėšų laikyti aparatinėse piniginėse, o biržoje – tik apyvartoje esančių aktyvų dalį. Kadangi visas monetas laikyti biržoje yra rizikinga, nes prieigą prie jų turite ne tik jūs, bet ir biržos operatorius. Be to, internetinės platformos nuolat patiria programišių atakas.

Patyrę kriptovaliutų investuotojai turtą paskirsto taip, kad kiekvienai blokų grandinei būtų atskira piniginė. Kai aktyvų skaičius nedidelis, šis metodas yra saugus ir patogus – tai tarsi indėlių laikymas skirtinguose bankuose, taip užtikrinant portfelio diversifikavimą. Tačiau kai tokių bankų yra daugiau nei dešimt, tampa pernelyg sudėtinga vesti apskaitą. Todėl šiuo atveju geriausias pasirinkimas bus multivaliutinė piniginė.

Ir pabaigai

Investuodami į kriptovaliutas, nepamirškite rizikų. Norėdami apsaugoti aktyvus, kuriais neprekiaujate, naudokite geriausią šaltąją kriptovaliutos piniginę – aparatinę. Ji laikoma patikimiausia, nes įsilaužėliai neturi galimybių į ją patekti.

Skaitykite kitus straipsnius apie kriptovaliutas.

Kad nesuklystumėte pasirinkdami piniginę, turite ją išanalizuoti patys, atsižvelgdami į savo asmeninius tikslus. Piniginė turėtų ne tik atitikti asmeninius pageidavimus, bet ir užtikrinti aukštą saugumo lygį.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kokią kriptovaliutų piniginę pasirinkti 2024 m.?

Viskas priklauso nuo tikslų. Saugojimui tinkamos nesaugomos piniginės, iš kurių saugiausios – aparatinės piniginės. Sandoriams su kriptovaliuta biržoje – saugomos internetinės piniginės iš brokerių servisų ir prekybos platformų. Tokios, kaip, pavyzdžiui, BitGo, Crypto.com, Freewallet, Xapo ir kt.

Kokios yra geriausios piniginės Bitkoino saugojimui?

Electrum – PC variantas, BlueWallet – mobiliesiems telefonams.

Kokios yra geriausios piniginės Ethereum saugojimui?

Viena geriausių laikoma MetaMask.

Kokia yra geriausia online-kriptovaliutų piniginė?

Populiariausios tarp investuotojų – Coinbase, Blockchain.info ir Xapo. Bet reikėtų nepamiršti, kad bet kuri internetinė piniginė laikoma potencialiai pažeidžiama dėl galimų programišių atakų prieš biržas ir servisus.

Kokia yra geriausia mobilioji kriptovaliutų piniginė?

Geriausiais mobiliais servisais iOS ir Android laikomos Trustee Plus, Exodus, Coinbase, Coinomi, SafePal, MetaMask, Trust Wallet, Blockchain.com, Crypto.com, Atomic Wallet.

Kokia yra geriausia multivaliutinė kriptovaliutų piniginė?

Exodus – viena populiariausių, nes palaiko daugiau nei 260 rūšių kriptovaliutų ir žetonų. Ji tinka ir pradedantiesiems, ir patyrusiems investuotojams.


Pagarbiai, Mykolas Kuzminskis

Rezultatai treidinge yra individualūs ir priklauso nuo patirties bei disciplinos. Savo įgūdžius ir discipliną galite patobulinti mūsų kurse: Jaunojo treiderio ABC

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,416SekėjaiPatinka
1,840ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x