Sekmadienis, 23 birželio, 2024

Kur geriausia investuoti 1000 eurų 2024 metais?

Investicijos – tai kapitalo panaudojimas siekiant pelno – į įvairų turtą, projektus, programas, įmones ir t. t.

Kai kuriems variantams reikia išsamių žinių apie finansų rinkų veikimą, kiti prieinami ir  pradedantiesiems. Be abejo, yra ir tokių, kuriais gali naudotis tik profesionalai.

Klausimas “Kur investuoti pinigus?” šiandien yra aktualus, nes pinigų investavimo privalumai, be pelno gavimo, yra akivaizdūs:

– tai veiksmingas būdas priversti santaupas dirbti ir nenuvertėti, aplenkiant infliaciją,

– galimybė įgyti finansinę nepriklausomybę ir didinti perkamąją galią didėjant pragyvenimo išlaidoms,

– pasyvių pajamų gavimas dividendų pavidalu,

– turto kaupimas ilgalaikiams tikslams įgyvendinti,

– naujų įgūdžių įgijimas, žinių akiračio praplėtimas,

– apsauga nuo neapgalvotų ir neatidėliotinų išlaidų,

– moralinis pasitenkinimas padidėjus pajamoms.

Intensyvūs nuotoliniai treidingo mokymai gali padėti įgyti vertingų žinių apie prekybą ir investavimą.

Tačiau, ką daryti, jei turite tik 1000 eurų? Kur investuoti pinigus Lietuvoje? Straipsnyje aptarsime labiausiai paplitusius investavimo būdus pradedantiesiems.

Sužinokite, kur galite investuoti 1 000 eurų ir uždirbti pinigų 2024 metais. Jūsų laukia 9 investavimo idėjos iš profesionalių treiderių ir investuotojų.

1. TERMINUOTAS INDĖLIS BANKE

Pats prieinamiausias būdas investuoti 1000 eurų su garantuotu pelnu. Banke jūsų pinigai yra apsaugoti nuo vagysčių, gaisro, turi valstybinio lygio draudimą ir iš anksto žinomą pelningumo sumą.

Svarbiausia – indėlio atidarymo ir naudojimo paprastumas. Trūkumas – labai mažos indėlio palūkanos (2-4 proc. per metus), kurias dažnai “suvalgo” infliacija (Lietuvoje 2023 m. vidutinė metinė buvo 2,3 proc., tačiau 2022 m. siekė net 22,5%).

2. AKCIJOS

Uždarbio esmė – pirkti akcijas ir tikėtis, kad jų vertė augs. Parduodant vertybinius popierius kainų skirtumas patenka į teigiamą balansą. Kaip bonusas, bus gaunami dividendai, jei emitentas pateisins lūkesčius ir sėkmingai vykdys veiklą.

Išlaidos čia – brokerio komisiniai ir GPM mokestis parduodant akcijas.

Jei galvojate: akcijos, kur investuoti? Tai geras pasirinkimas: pasyvios pajamos, minimali rizika.

Vidutinis pajamingumas yra 9-12 proc. per metus. Trūkumas – rizikingesnės investicijos: akcijų kaina gali ir nukristi, be to, ne visų tipų akcijoms užteks 1000 Eur atsidaryti minimalų depozitą.

3. OBLIGACIJOS

Čia galite derinti vyriausybės vertybinių popierių (VVP) ir euroobligacijų pirkimą. Tai yra skolos vertybinių popierių rūšys. Pirmuoju variantu remiate visos šalies ekonomiką, antruoju variantu tai vertybinių popierių užsienio valiuta pirkimas. Obligacijos laikomos mažiausiai rizikinga priemone, nes indėlininkams garantuojama, kad jie gaus valstybei paskolintus pinigus, o palūkanos mokamos pagal fiksuotą normą.

Trūkumai: mažos palūkanos (3-4%), likvidumas.

4. PREKYBA VALIUTOMIS

Operacijos su valiutomis suteikia galimybę uždirbti iš valiutų kursų svyravimų, ypač neramiais laikais.

Jei ieškote, kur investuoti nedideles sumas, pirkite stabilias monetas – JAV dolerius, eurus, svarus. Pelningumas priklausys nuo kotiruočių tam tikru laikotarpiu, reikia sekti naujienas ir rinką.

Valiutos sandoriams naudokitės biržos brokeriais.

Trūkumai: didelė rizika, būtinos bazinės žinios apie maržinę prekybą, psichologinį pasirengimą.

prekyba valiutomis

5. KRIPTOVALIUTOS

Kur investuoti? Kriptovaliutų pirkimas yra perspektyvus ir pelningas variantas. Nedidelių kainų pokyčių stebėjimas ir sandorių su kriptovaliutomis sudarymas tinkamu metu – šios prekybos esmė. Čia palankios ilgalaikės investicijos, o monetų pasirinkimas yra didžiulis.

Kriptovaliutų pirkimui naudokite tik populiarias ir žinomas kripto-biržas.

Trūkumai: labai didelė rizika – kriptovaliutų kainos dažnai gali pasikeisti “akimirksniu” keliomis dešimtimis ar šimtais procentų.

6. BIRŽOS FONDAI ETF

ETF – tai fondas, kurio portfelyje yra įvairių įmonių akcijų pagal vieną kurį nors požymį: farmacijos, ryšių ar IT. Įsigydami tokio fondo vertybinių popierių, jūs jau turite paruoštą diversifikaciją, nes esate visų akcijų, į kurias investavo biržoje prekiaujamas fondas, dalies savininkas.

Atidus ETF valdymas užtikrins jums pelną nuo 10 proc.

Trūkumai: Kaip ir visi investiciniai produktai, ETF vertė gali svyruoti dėl rinkos pokyčių. Jei rinka, kurioje šis ETF yra investavęs, patiria nuosmukį, tai gali paveikti jūsų investicijos portfelį.

7. KOPIJAVIMO TREIDINGAS

Svarstote, kur šiandien investuoti savo pinigus? Išbandykite copy trading, tai paprastas būdas pradedantiesiems patekti į prekybos biržoje pasaulį. Jis apima sėkmingų treiderių veiksmų pakartojimą. Jums nereikia studijuoti rinkos tendencijų, strategijų, naujienų ir pasaulio ekonominės padėties. Jums reikia rankiniu arba automatiniu būdu kopijuoti profesionalo sandorius į savo sąskaitą, naudojantis specialia programa, sudarius su juo sutartį. Svarbiausia rasti patikrintą ir sėkmingą prekiautoją, kuris gali padidinti jūsų investicijas.

Trūkumai: kaip ir valiutų prekybos atveju, išlieka nuostolių rizika. Net ir gerai prekiaujantis treideris gali patirti nuostolių.

8. TAURIEJI METALAI

Investuoti 1000 eurų galima į auksą ir kitus tauriuosius metalus. Yra kelios galimybės – pirkti monetas arba aukso luitus banke, pirkti vertybinių popierių biržoje, investuoti į neasmeninę metalo sąskaitą arba ETF fondus. Pelningumas priklauso nuo saugojimo laikotarpio ir siekia iki 10 % per metus.

Trūkumai: saugojimo ir transportavimo rizika, taurieji metalai negarantuoja absoliučios apsaugos nuo infliacijos.

9. MOKYMAI

Investavimas į savo išsilavinimą šiandien – tai karjeros augimo ir didesnių pajamų rytoj pagrindas.

Šiuo metu, norintiems uždirbti internete, paklausios šios profesijos: programuotojas, targetologas, grafikos dizaineris, internetinio marketingo specialistas. Galima tapti svetainės moderatoriumi, korepetitoriumi internete, tinklaraščių rašytoju ir turinio kūrėju. Visų šių dalykų galima išmokti.

mokymai

IŠVADOS

Investicijų tikslas – padėti lėšas į saugią, prieinamą vietą, kur jos duotų grąžą.

Nesustokite, 1 000 eurų yra gera pradžia, tačiau reguliariai palaikykite investavimo pagreitį.

Pasirinkite variantą, kuris jums artimesnis pagal metodą, laiką, gyvenimo tikslų požiūrį.

Spekuliantas.com mokymų platforma siūlo treidingo kursus naujokams, kuriuose galite išbandyti savo jėgas ir pradėti uždirbti valiutų rinkoje.


Pagarbiai, Mykolas Kuzminskis

Rezultatai treidinge yra individualūs ir priklauso nuo patirties bei disciplinos. Savo įgūdžius ir discipliną galite patobulinti mūsų kurse: Jaunojo treiderio ABC

3.7 3 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,414SekėjaiPatinka
1,830ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x