Antradienis, 21 gegužės, 2024

Pin-barai ir Binariniai opcionai – neblogas derinukas

Pin-barai – tai galingas ir populiarus grafinės analizės modelis, paprastas, universalus ir pelningas. Pin-baras duoda gerą signalą įėjimui, ir tuo pačiu metu, jį nesunku pastebėti grafike. Prekiaujant vien šiuo modeliu minimaliai sugaištama laiko analizuojant grafikus, taip pat nereikalingas didelis pasiruošimas ir patirtis. Be to, prekybai tiks praktiškai bet kokia prekybos platforma – svarbiausia, kad būtų galimybė matyti grafike japoniškas žvakes arba barus.

Šiame straipsnyje mes panagrinėsime, kaip galima naudoti Pin-baro modelius, kaip vienus iš stipriausių techninių signalų, prekiaujant Binarinių opcionų rinkoje.

Strategijos chrakteristikos

Pin-baro nustatymas

Pin-baras – tai žvakė su labai nedideliu kūnu ir ilga uodega iš vienos pusės ir trumpesne iš kitos. Pin-barai būna meškų (su ilga uodega viršuje) arba bulių (su ilga uodega apačioje).

Pirmiausia, Pin-baras yra laikomas apsisukimo modeliu, tačiau taip pat gali būti taikomas ir kaip tendencijos pratęsimo modelis. Čia svarbų vaidmenį vaidina žvakės kūno vieta.

Kaip pavyzdį, paimkime bulių modelį su kūnu, esančiu viršutinėje žvakės dalyje. Pin-baro uždarymo kaina praktiškai yra lygi atsidarymo kainai. Iš to mes darome išvadą, kad kaina po atsidarymo ilgą laiką krito, po to apsisuko į priešingą pusę, praeidama tą patį atstumą į viršų. Tai yra, laimėjo pirkėjai ir daroma prielaida, kad kaina ir toliau judės pagal šią tendenciją.

Lygiai tas pats vyksta ir su meškų Pin-baro modeliu. Atsidarius žvakei, kaina augo, tačiau kažkokiu momentu apsisuko ir nuėjo tą patį atstumą žemyn. Tai yra, šįsyk laimėjo pardavėjai. Laukiamas tęsinys – krintantis judėjimas.

Prekybos strategija

Paprasčiausia prekybos strategija pagrįsta Pin-barais – opciono pirkimas susiformavusio modelio link. Į Pin-baro spalvą dėmesio nekreipiame, jis gali būti juodas arba baltas, tačiau žiūrime, kur yra Pin-baro kūno vieta – ji turi būti prieš tai buvusios žvakės diapazono viduje.

Opciono “Call” pirkimo taisyklės:

  • Grafike susiformavo bulių Pin-baras;
  • Pin-baro kūnas yra prieš tai buvusios žvakės diapazone;
  • Sulaukiame, kol kaina pramuš Pin-baro maksimumą;
  • Atidarome sandorį su ekspiracija, lygia trims žvakės (einamojo laiko intervalo)

Opciono “Putt” pirkimo taisyklės:

  • Grafike susiformavo meškų Pin-baras;
  • Pin-baro kūnas yra prieš tai buvusios žvakės diapazone;
  • Sulaukiame, kol kaina pramuš Pin-baro minimumą;
  • Atidarome sandorį su ekspiracija, lygia trims žvakės (einamojo laiko intervalo)

Kad išvengtume galimų klaidingų įėjimų, visada stenkitės įeiti pagal pagrindinio trendo kryptį, pavyzdžiui, korekcijose. Tuo atveju, jeigu ryškaus trendo nėra, geriau signalą praleisti. Fleto metu signalai atidirba daug prasčiau.

Optimalus ekspiracijos laikas – 3 žvakės. Nežiūrint to, aukštuose laiko intervaluose ekspiracija gali būti ir mažesnė. Nuo H1 laiko intervalo, galima naudoti ir 1 žvakės ekspiraciją, to pilnai pakaktų, tačiau smulkiuose laiko intervaluose geriausia ekspiracijos netrumpinti ir išlaukti iki 3 žvakių.

Atkreipkite dėmesį į žvakės dydį. Geras Pin-baras turi atitikti vidutiniam žvakės dydžiui grafike. Tik pagal Pin-baro uodegą mes galime spręsti, kokį atstumą nuėjo kaina. Įsiveskite tokią taisyklę: jeigu Pin-baro diapazonas (maksimumas-minimumas) yra 2-3 kartus mažesnis už prieš tai buvusią žvakę, signalą praleidžiame.

Daug stipresnį signalą galima gauti kombinuojant keletą faktorių. Kaip žinoma, kaina, kaip ir upės tėkmė, eina į mažiausio pasipriešinimo pusę. Būtent todėl, jei Pin-baras turi atramą (palaikymo/pasipriešinimo lygį), tai rodo, kad signalas yra stiprus, kadangi kliūties įveikimui (lygio pramušimui) reikalinga didesnė rinkos jėga nei atšokimui.

Papildomam prognozės patvirtinimui gali būti Pin-baro formavimasis 38.2, 50 ir 61.8 Fibonači lygiuose. Šiuo atveju, mes žiūrime į natūralius korekcinius lygius. O jeigu jie dar sutampa su palaikymo/pasipriešinimo lygiais – signalas dar stipresnis.

Pavyzdžiai

Dėka savo paprastumo, strategija suteikia tikrą laisvę ir tam tikra prasme leidžia ugdyti individualų “rinkos jausmą”. Pilnavertei prekybai pakanka turėti grafiką su japoniškomis žvakėmis.

Po to, kai pastebėjome Pin-barą, laukiame, kol kaina pramuš jo maksimumą (jei Pin-baras yra bulių krypties) arba minimumą (tuo atveju, jei meškų). Neperkame opciono iškart, kai tik Pin-baras atsiranda!

Savaime aišku, apgaulingų signalų neišvengsime. Kaip matyti iš pavyzdžio žemiau, vienas signalas buvo apgaulingas. Tačiau šioje vietoje taip pat matome, kad signalas buvo prieš trendą, užbaigiantis nedidelę korekciją. Atimename, kad prekiauti prieš trendą – nedėkingas reikalas.

Modelis geriausiai atidirba aukštesniuose laiko intervaluose. Nežiūrint to, daugelis treiderių mėgsta žemus laiko intervalus dėl galimybės sudarinėti daugiau sandorių. Bendrai kalbant, jei norite aktyvesnio treidingo, galite rinktis trumpus laiko intervalus, tačiau tokiu atveju imkit tik pačius teisingiausius (gražiausius) modelius grafike.

Išvados

Didžiausias šios strategijos privalumas – jos paprastumas. Pakanka išmokti be klaidų pamatyti Pin-baro modelį grafike ir suprasti – į kokią pusę yra nukreiptas trendas – jokių kitų pagalbinių instrumentų nereikia! Vienintelis dalykas, verta būti atsargiems su kontrtrendiniais ir fletiniais signalais. Kad sumažinti klaidingų signalų dalį, prekiaukite tik idealius modelius ir neatidarinėkite sandorio ten, kur Jums kyla abejonės.

Pagarbiai, Mykolas Kuzminskis

Spekuliantas.com

2 KOMENTARAI

5 1 balsas
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Comments
Naujausias
Seniausias Daugiausiai balsavo
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Audrius
Audrius
2017-04-26 12:25

Aciu. Tikrai labai paprasta. Kol neprekiauji 😀

Candela
Candela
2017-04-26 21:25

Ačiū, Mykolai, už gražiai apipavidalintą ir naudingą straipsnį. Jūsų tiesa, dėl Fibonači bei palaikymo/pasipriešinimo lygių, kuo daugiau patvirtinančių signalų, tuo tikriau ir patikimiau.

Prisijunk

2,409SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

2
0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x