Ketvirtadienis, 18 balandžio, 2024

Rayner Teo – Price Action prekybos paslaptys – Knyga lietuvių kalba – 8 skyrius

Septintas skyrius čia

8 skyrius

Geriausi Price Action signalų metodai, apie kuriuos jums niekas nepapasakos

Šiame etape jūs jau esate pasirengę grįžti į “laukinę gamtą” ir viską aiškintis patys. Tačiau nenoriu, kad liktumėte tik pusiau pasirengę šiam karui. Noriu duoti jums viską, kas geriausia, kad galėtumėte išgyventi ir turėtumėte įrankių, reikalingų šiam karui laimėti. Taigi, jūsų dėmesiui siūlau devynias Price Action signalų prekybos metodikas, kurias išmokau per daugelį metų ir kurios leis jūsų Price Action prekybos įgūdžius pakelti į aukštesnį lygį.

1. Kaip įeiti į rinką pramušimo metu, kol pramušimas dar neįvyko

Šią techniką atradau visai atsitiktinai. Štai trumpa istorija. Prieš kelerius metus, kai peržiūrinėjau savo sandorius, sudarytus naudojant pramušimo metodą, man kilo klausimas: “Kaip galiu įeiti į pramušimą prieš jam įvykstant?” Ir aš supratau vieną dalyką: aš pažiūrėjau į žemesnį laiko intervalą ir kažkas patraukė mano dėmesį!

Supratau, kad kai rinkoje formuojasi konsolidacija, yra galimybė apskaičiuoti įėjimo laiką žemesniame laiko intervale. Kitaip tariant, kai kaina formuoja konsolidaciją, jūs galite pažiūrėti į žemesnį laiko intervalą ir ieškoti kainų atšokimo nuo konsolidacijos minimumų (kuris yra kainų svingo minimumas, arba palaikymo zona, žemesniame laiko intervale).

Ir jeigu matote kainos atšokimą nuo konsolidacijos minimumų, galite atidaryti ilgąją poziciją ties sekančia žvake, tikintis, kad kaina pramuš konsolidacijos zoną iš apačios į viršų. Štai pavyzdys:

Jei atidžiau įsižiūrėsite, tai iš tikrųjų yra MAEE formulė, kurioje naudojama kelių laiko intervalų analizė. O kadangi konsolidacija susiformavo aukštesniame laiko intervale, turėtumėte taikyti plaukiojančio stop loss išstatymo metodą, kuris leidžia pagauti potencialų pramušimą.

2. Ne visi trendai vienodi. Štai ką turėtumėte žinoti…

Jūs žinote, kad kylantį trendą sudaro labiau aukštesni maksimumai ir minimumai, ar ne? Tačiau, štai kas yra. Ne visi trendai yra vienodi, net jei jiems būdingi aukštesni maksimumai ir minimumai. Kodėl? Todėl, kad didelę reikšmę turi korekcijos gylis. Tokiu būdu, žengus vieną žingsnį į priekį, jūs galite klasifikuoti trendus į tris tipus: stiprūs trendai, sveiki trendai ir silpni trendai. Panagrinėkime kiekvieną iš jų.

Esant stipriam kylančiam trendui, korekcija būna nedidelė (ne daugiau kaip 38 % nuo impulso judėjimo), o kaina randa palaikymą netoli slankaus vidurkio, kurio periodas yra 20. Kadangi korekcija yra negili, sunku pasakyti, kada įeiti į rinką korekcijos metu, nes jei “dvejosite”, kaina greitai pakeis kryptį ir vėl pakils. Taigi, esant stipriam trendui, lengviau prekiauti pramušimus. Štai pavyzdys:

Esant stipriam trendui, galite apsvarstyti galimybę pirkti, kai įvyksta pramušimas ties svingo maksimumu.

Nežiūrint to, jei norite prekiauti korekcijoje, siūlau naudoti anksčiau išnagrinėtą pramušimo prekybos techniką.

Toliau…

Esant sveikam krintančiam trendui, korekcija yra akivaizdi (ne daugiau kaip 50 % nuo impulso judėjimo), o kaina randa pasipriešinimą netoli slankaus vidurkio, kurio periodas yra 50. Kadangi ši korekcija yra gilesnė, turite daug laiko įeiti į rinką korekcijos metu: greičiausiai ieškosite kainos atšokimo nuo 50-ies dienų slankaus vidurkio. Be to, esant sveikam trendui, kaina linkusi iš naujo testuoti ankstesnę palaikymo zoną, kuri dabar tampa pasipriešinimo zona (netoli 50 MA). Štai ką turiu omenyje:

Galiausiai, silpnas krintantis trendas turi gilias korekcijas (ne mažiau kaip 62% nuo impulso judėjimo) ir kaina randa pirkėjų spaudimą netoli MA su 200 periodu.

Tokiomis rinkos sąlygomis neturėtumėte pirkti ties pramušimu, nes tikėtina, kad kainai koreguojantis suveiks jūsų stop loss. Vietoj to, galite apskaičiuoti korekcijos laiką iki 200 periodo slankaus vidurkio, t. y. pasipriešinimo zonos. Pateiksiu jums pavyzdį:

3. Neprekiaukite pagal trendą, kai rinka yra “pervertinta”.

Kai rinkoje vyrauja trendas, ji linkusi grįžti prie vidutinių reikšmių. Pavyzdžiui, esant sveikam kylančiam trendui, kaina turi tendenciją atsitraukti iki slankaus vidurkio (MA), kurio periodas yra 50. Taigi, turėtumėte ieškoti pirkimo galimybių, kai kaina yra netoli MA su laikotarpiu 50, o ne tada, kai kaina yra toli nuo jo. Kodėl?

Jeigu jūs perkate, kai kaina yra gerokai aukščiau už MA su laikotarpiu 50, tada jūsų stop loss turėtų būti žemiau MA su laikotarpiu 50, nes tai yra vieta, kur jūsų prekybos signalas anuliuojamas – toks didelis stop loss siūlo prastą rizikos ir pelno santykį.

Kita vertus, jei jūsų stop loss yra aukščiau MA su periodu 50, tai greičiausiai jūsų stop-loss suveiks korekcijoje, net jei kylantis trendas, kaip ir anksčiau, bus aktualus. Štai ką turiu omenyje:

Šiuo atveju geriau pirkti netoli MA 50, nes turėsite labiau artimesnį stop loss, kuris pagerins jūsų rizikos ir pelno santykį. Ir net jei jūsų stopas suveiks, tai įvyks dėl to, kad jūsų prekybos signalas prarado reikšmę, o ne dėl atsitiktinio triukšmo rinkose.

4. Kaip pastebėti paslėptą rinkų jėgą ir silpnumą

Kaip žinote, rinka nekyla viena tiesia linija. Jis turi pakilimų ir nuosmukių: pakyla, koreguojasi, apsisuka, vėl kyla dar aukščiau ir t. t. Jei žengsite dar vieną žingsnį į priekį, pastebėsite pasikartojantį paterną “aukštyn-žemyn”: po impulsinio judėjimo seka korekcinis judėjimas.

Impulsinis judėjimas – tai “labiau stipresnis” judėjimas trendo kryptimi. Pastebėsite, kad žvakių kūnai ir diapazonai yra didesni ir jie prekiaujami trendo kryptimi. Štai pavyzdys:

Kita vertus, korekcinis judėjimas yra “labiau silpnesnis”, nukreiptas prieš trendą. Pastebėsite, kad žvakių kūnai ir diapazonas yra mažesni ir jie prekiaujami prieš trendo kryptį. Štai ką turiu omenyje:

Kodėl aš jums apie tai pasakoju? Viskas labai paprasta. Esant normaliam trendui, galima tikėtis impulsyvaus judėjimo, po kurio seka korekcinis judėjimas. Tačiau kai trendas silpnėja, pastebėsite, kad žvakių diapazonas per korekcinius judėjimus tampa didesnis (priešingai nei esant mažesniam diapazonui, kurį paprastai matote). Kai tai suderinsite su rinkos struktūra ir vertės sritimi, galėsite tiksliai nustatyti rinkos apsisukimo taškus. Štai pavyzdys:

Valiutų poros NZD/CAD dieninis grafikas:

Dieniniame grafike kaina yra horizontalioje pasipriešinimo zonoje ir konverguoja su pasipriešinimo zona, kurią riboja krintanti trendo linija. Kaina gali apsisukti ir kristi žemyn, todėl galime apsvarstyti trumposios pozicijos atidarymą žemesniame laiko intervale…

Valiutų poros NZD/CAD 8 valandų grafikas:

8 valandų grafike matomas pardavėjų spaudimas: pastebėsite, kad korekcinio judėjimo žvakės tapo didesnės (pardavėjų jėgos ženklas). Be to, pirkimo spaudimas silpnėja, nes impulsinio judėjimo žvakės tampa mažesnės. Vienas iš galimų įėjimo būdų – atidaryti trumpąją poziciją, kai kaina pramuša palaikymo lygį ir užsidaro žemiau jo.

Ar matote, kaip skirtingi metodai, kurių išmokote, dera tarpusavyje?

5. Kaip nustatyti, kada rinka yra išsekusi ir netrukus pakeis kryptį

Kiekvieną dieną atsidarant rinkai, ji turi tam tikrą ribotą “energijos” kiekį judėjimui, kurį gali išleisti (kaip automobilis su kuro baku). Tačiau kyla klausimas, kaip sužinoti, kada rinka yra išsekusi ir vargu ar judės toliau? Būtent čia į žaidimą įsijungia indikatorius ATR.

ATR indikatorius matuoja rinkos volatilumą. Taigi, jei ATR su periodu 20 (dienos grafike), yra 100 punktų, tai reiškia, kad per pastarąsias 20 dienų rinka vidutiniškai judėjo 100 punktų per dieną.

Tai nereiškia, kad rinka apsisuks po to, kai per dieną pajudėjo 100 punktų, nes ji gali “išsitempti” ir už šios vertės ribų. Tačiau tai nustato galimo rinkos judėjimo per tam tikrą dieną ribą. Kai šį metodą derinate su palaikymo ir pasipriešinimo zonomis, rinkos struktūra, žvakių modeliais ir t. t., jis gali padėti jums išfiltruoti sandorius, kuriuose yra didelė kainos apsisukimo tikimybė.

6. Ne visos rinkos yra vienodos, ir štai kodėl…

Jei skaitėte daug medžiagos, skirtos treidingui, tai ten pranešama, kad rinkose trendai būna 30 % laiko. Tačiau tai netiesa. Leiskite man tai įrodyti…

Aš pritaikiau paprastą sistemą, skirtą sekti trendus įvairiose rinkose (ačiū Andrea Ungeriui už tai, kad pasidalijo ja savo knygoje “Trading Mentors: Learn Timeless Strategies and Best Practices from Successful Traders“. (Prekybos mentoriai: mokykitės nesenstančių strategijų ir geriausios praktikos iš sėkmingų prekiautojų). Tai veikia taip…

1. Pirkite praėjusios dienos maksimumų pramušimuose.
2. Laikykite ilgąją poziciją tol, kol kaina nepramuš praėjusios dienos minimumo iš viršaus žemyn, ir atidarykite trumpąją poziciją.
3. Laikykite trumpąją poziciją  tol, kol kaina iš apačios į viršų nepramuš praėjusios dienos maksimumo, ir atidarykite ilgąją poziciją.
4. Pakartokite aukščiau nurodytus veiksmus.

Jei apie tai pagalvosite, pamatysite, kad tai yra paprasta trendų sekimo sistema, kuri leidžia jums gauti pelną, kai rinka demonstruoja trendą, ir patirti nuostolį, kai ji grįžta prie vidutinių reikšmių.

Toliau šią sistemą pritaikiau dviem valiutų poroms: GBP/USD ir AUD/CAD. Štai rezultatai:

GBP/USD: kai naudojama trendą sekanti prekybos strategija, kapitalo kreivė rodo kylantį trendą.

Jūs matote kapitalo kreivę, kuri juda į viršų. Tai rodo, kad GBP/USD valiutų poros rinka yra trendinė, nes ji uždirba pinigus, kai naudojate trendų sekimo prekybos metodą.

AUD/CAD: Kai naudojama trendinė strategija, balanso kreivė demonstruoja naujus minimumus.

Jūs matote, kaip kapitalo kreivė juda žemyn. Akivaizdu, kad AUD/CAD valiutų pora rinkoje demonstruoja grįžimą prie vidurkio, nes ji praranda pinigus, kai naudojamas trendo sekimo prekybos metodas.

Šį testą galite atlikti patys ir išsiaiškinti, kuriose rinkose vyrauja trendai, o kuriose grįžtama prie vidurkio (šią koncepciją galima taikyti ir savaitiniams grafikams). Taigi, kaip galime pasinaudoti šiomis išvadomis? Vienas iš būdų – naudoti skirtingus prekybos valdymo metodus skirtingoms rinkoms.

Pavyzdžiui, jei žinote, kad GBP/USD kursas D1 laiko intervale demonstruoja trendinį judėjimą, galite šiai rinkai taikyti slenkantį stopą, nes turėsite daugiau šansų “prasilėkti” su trendu. O AUD/CAD valiutų porai galite taikyti fiksuotą pelno tikslą ties praėjusios dienos aukščiausia/žemiausia verte, nes ši valiutų pora linkusi grįžti prie vidutinės vertės. Ar supratote mintį?

7. Kaip profesionaliai valdyti savo sandorius, naudojant Price Action analizę aukštesniuose laiko intervaluose

Tobulėdami kaip treideriai, suprasite, kad kiekvienai rinkos sąlygai geriau tinka tam tikri prekybos valdymo metodai. Pavyzdžiui, jūs naudojote MAEE formulę ir atsidarėte pirkimą palaikymo zonoje (D1 laiko intervale). Kaip žinoti, ar verta imti vieną kainų svingą, ar “prasilėkti” visu trendu, ar pasirinkti mišrų metodą?

Norėdami išsiaiškinti, ką daryti toliau, turite pažvelgti į aukštesnį laiko intervalo grafiką. Įsivaizduokite, kad aukštesniame laiko intervale kaina yra stipriame kylančiame trende. Ką darytumėte? Tokiu atveju, galite apsvarstyti galimybę laikyti sandorį ilgesnį laiką, nes stipriai kylantis trendas pasižymi nedidelėmis korekcijomis, todėl lengva pagauti visą trendą.

Tačiau ką daryti, jei rinka aukštesniame laiko intervale yra galimoje paskirstymo fazėje? Tada turėtumėte apsvarstyti galimybę uždaryti savo poziciją ties artimiausiu svingo maksimumu, kol rinka neapsisuko ir nenukrito žemyn.

Ką daryti, jei rinka yra galimoje kaupimo fazėje? Tokiu atveju, galite parduoti pusę savo pozicijos pasipriešinimo zonoje, o kitą pusę pasilikti galimam pasipriešinimo zonos pramušimui. Jei taip nutiktų, būtų puiku! Jūs vis dar turėtumėte pusę pozicijos, kad “prasilėkti” naujame kylančiame trende. Tačiau jei pramušimas neįvyks, jūsų nuostoliai bus sumažinti iki minimumo, nes pusę savo pozicijos uždarėte pelningai.

Jeigu jūs nežinote, ką darote, tai gali būti sudėtinga ir chaotiška. Todėl siūlau iš pradžių supaprastinti visą procesą. Augdami kaip treideriai, galbūt norėsite apsvarstyti pažangesnius prekybos valdymo metodus, pvz., kaip šis.

8. Kaip nuspėti, kada rinkoje įvyks didelis judėjimas

Jei pažvelgsite į daugumą grafikų, suprasite, kad rinkos volatilumas nuolat kinta. Rinka gali pereiti iš žemo volatilumo periodo į didelio volatilumo periodą ir atvirkščiai. Tai reiškia, kad ramioje rinkoje turėtumėte tikėtis, kad netrukus įvyks didelis judėjimas. Jei rinka juda beprotišku tempu, tikėkitės, kad netrukus ji nurims.

Štai pavyzdys:

Treideriai-naujokai, prekiaujantys Price Action signalais mėgsta prekiauti didelio volatilumo rinkomis, nes būtent čia jie patiria emocinį susijaudinimą. Tačiau didelio volatilumo rinkų problema yra ta, kad jūsų stop loss turi būti didesnis, kad būtų atsižvelgta į rinkos “triukšmą”, o tai suteikia prastą rizikos ir grąžos santykį. Be to, didelis volatilumas atsiranda tada, kai rinka atrodytų ruošiasi pereiti į mažo volatilumo aplinką, todėl būtent tada jie “užstringa” savo sandoriuose.

Priešingai, profesionalūs treideriai, prekiaujantys Price Action signalus, mėgsta įeiti į rinką esant mažam volatilumui. Tokiomis sąlygomis galima nustatyti mažesnį stop-loss, todėl galėsite atidaryti didesnę poziciją (ir rizikuoti ta pačia suma). O jei volatilumas padidės jūsų naudai, gausite palankų rizikos ir grąžos santykį (galbūt net 1:5 ar daugiau).

Tikriausiai jums kyla klausimas: “Kaip rasti tokius sandorius rinkoje, kurioje yra mažas volatilumas?” Na, galite taikyti MBEE formulę arba anksčiau išmoktą pramušimo techniką. Kaip matote, dauguma šiame skyriuje pateiktų žinių yra pagrįstos anksčiau išmoktomis koncepcijomis. Taigi, jei abejojate savimi, skirkite šiek tiek laiko ir perskaitykite ankstesnius skyrius dar kartą. Neskubėkite, nes treidingas – tai maratonas, o ne sprintas.

Šiame etape…

Jūs sužinojote devynis pažangius būdus, kaip prekiauti pagal Price Action signalus, kurie padės jums rasti geriausią laiką savo įėjimams ir išėjimams. Kitame skyriuje pasidalinsiu keliais prekybos pavyzdžiais, pagrįstais išmoktomis koncepcijomis. Taip geriau suprasite mano minčių eigą, įskaitant tai, ko ieškau prekyboje ir kodėl vengiu tam tikrų signalų.

Santrauka

  • Pramušimo prekybos technika iki įvykus pačiam pramušimui leidžia jums įeiti į rinką prieš tai, kai pramušimas įvyks, nustatant kainų nuokrypį (ties palaikymo lygiu arba kainų svingo minimumu) labiau žemesniame laiko intervale.
  • Yra trys trendų kategorijos: stiprūs trendai, sveiki trendai ir silpni trendai.
  • Venkite prekiauti trendo kryptimi, kai kaina yra toli nuo vidutinių reikšmių.
  • Atkreipkite dėmesį į impulsinius ir korekcinius judėjimus, nes jie suteikia informacijos apie rinkų stiprumą ir silpnumą.
  • Vidutinis tikrasis diapazonas (ATR) parodo, kaip toli rinka gali judėti per dieną.
  • Ne visos rinkos yra vienodos. Kai kurios jų demonstruos trendus, o kitos – grįžimą prie vidutinių reikšmių.
  • Galite pažvelgti į rinkos struktūrą aukštesniame laiko intervale – tai padės jums geriau valdyti savo sandorius (nustatyti, ar fiksuoti vieną kainų svingą, ar “prasilėkti” visu trendu, ar taikyti hibridinį metodą).
  • Rinka juda cikliškai: iš mažo volatilumo periodo ji pereina į didelio volatilumo periodą ir atvirkščiai.

Rayner Teo,

Išversta specialiai portalui Spekuliantas.com

Skaityti toliau – 9 skyrius


Patiko straipsnis? Sek Spekuliantas.com Facebook puslapį ir Telegram kanalą, kad gautum naujienas akimirksniu!


Nori išbandyti Forex prekybą? Rinkis patikimą Forex brokerį Roboforex ir gauk 120% bonusą prekybos pradžiai.

Esi naujokas ir nežinai nuo ko pradėti? Praeik nemokamą įvadinį 10 pamokų kursą Forex naujokams!

5 1 balsas
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,399SekėjaiPatinka
1,810ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x