Pirmadienis, 15 liepos, 2024

Treidingas ar Investavimas – Ką pasirinkti?

Ką geriau pasirinkti – investavimą ar treidingą? Svarbu suprasti, koks yra skirtumas. Investuotojai prekiauja finansų rinkose taikydami ilgalaikes strategijas. Treideriai sudaro daugiau sandorių ir aktyviau, spekuliatyviau investuoja. Į ką turėtumėte atkreipti dėmesį rinkdamiesi, kuris stilius jums tinkamiausias?

Investavimas ir treidingas – pagrindiniai būdai uždirbti pinigų finansų rinkoje. Kai kurie žmonės nesupranta, kuo skiriasi šios sąvokos, kiti negali apsispręsti, kuo užsiimti. Kas pelningiau – treidingas ar investavimas? Šis klausimas dažnai užduodamas profesionaliems treideriams ir investuotojams.

Šiame straipsnyje išsiaiškinsime, kuo investavimas skiriasi nuo treidingo, kas gali greičiau uždirbti pinigų, kokia yra rizika ir kokia mažiausia suma abiem atvejais reikalinga norint dalyvauti rinkoje.

treidingas ar investavimas

Treidingas ir investavimas: kame skirtumas

Treiderio ir investuotojo profesijos yra labai panašios. Kiekvienas iš jų uždirba iš kainų skirtumo tarp pirkimo ir pardavimo. Keičiasi tik laikotarpis, per kurį sudaromas sandoris.

Treideris gali gauti greitesnius ir ryškesnius rezultatus per trumpą laiką: sekundes, dienas, savaitę.

Pagrindinis treiderio tikslas – sudaryti sandorį ir iš karto gauti pelno. Investuotojai – tai ilgalaikiai žaidėjai. Dažniausiai investuotojas pelną, t. y. grynąjį pelną, galės gauti tik po mėnesio, metų ar kelerių.

Kas daugiau uždirba: treideris ar investuotojas

Žinoma, treideris per dieną uždirba daugiau pinigų nei investuotojas. Tai faktas. Tačiau norint tai padaryti, reikia visada būti rinkos kontekste, stebėti visas esamas situacijas grafikuose ir daug valandų praleisti prie kompiuterio. Išeina taip, kad trumpą laiko intervalą sandorių atidarymui gali naudoti tik tie, kuriems treidingas – pagrindinė profesija ir kurie neturi jokių blaškančių faktorių.

Taip pat, tame pačiame laiko intervale treiderio pelno procentas bus daug kartų didesnis nei investuotojo, kadangi pelnas priklauso nuo gautų punktų skaičiaus.

Pavyzdžiui, jeigu investuotojas 2023 m. spalio pradžioje būtų pirkęs auksą, ir laikęs jį iki 2024 m. sausio mėnesio (5 mėnesius), o paskui pardavęs, jis maksimaliai būtų uždirbęs 2000 punktų:

Tuo tarpu treideris, tame pačiame D1 laiko intervale, šioje laiko atkarpoje, būtų turėjęs 3 trendus ir 3 korekcijas, kas teoriškai atneštų 8540 punktų, o tai yra daugiau nei 4 kartus daugiau potencialaus pelno. Be abejo, nėra tokio treiderio, kuris “paimtų” visas šias viršūnes ir dugnus, tačiau net jei imti po pusę visų šių judėjimų, rezultatas būtų gerokai treiderio naudai:

Ir čia mes kalbame tik apie D1 laiko intervalą. Jeigu prekiauti dienos viduje kiekvieną šių bangų, kiekvienoje jų galima rasti dar 10 kart daugiau trendų su korekcijomis, kurie atneštų dar daugiau punktų.

Būtent todėl, net ir treideriai, kurie laiko vieną poziciją daugiau nei mėnesį, patys to nežinodami, tampa “investuotojais”, kadangi tokio pobūdžio prekybai jau taikytinos investavimo strategijos.

Kalbant apie pelningumą – profesionalių spekuliantų pelningumo lubos neribojamos: yra buvę atvejų, kai pelningumas siekė ir 1000 % per metus. Vėliau pagrindinė užduotis – neprarasti pelno.

Investuotojo pajamos priklausys nuo to, koks agresyvus yra jo portfelis. Daugeliu atvejų 25 % ar didesnė grąža jau laikoma didele investuotojui. Pajamos yra sudėtinės ir tiesiogiai priklauso nuo to, kiek dividendų gaunama iš kiekvienos akcijos ir kaip auga investuotojo portfelyje esančių akcijų kaina ir paklausa.

Treidingo ir investavimo privalumai ir trūkumai

Norint dirbti treideriu, būtina investuoti daug laiko. Neįmanoma sudaryti sėkmingų sandorių nesuprantant, kaip veikia finansų rinka. Jei dar tik susipažįstate su ja, esate pradiniame etape ir derinate treidingą su pagrindiniu darbu, tai bet kokiu turėsite tapti “investuotoju” ir pasirinkti sandoriams aukštesnį laiko intervalą (pvz. D1). Taip galėsite užsiimti savo pagrindine veikla, nešvaistydami savo laiko kotiruočių stebėjimui.

Nepaisant galimybės gauti didelį pelną, treidinge turėsite skirti daug daugiau laiko nei investuodami: nuolat stebėti grafikus ir sekti svarbias naujienas, sekti sandorių signalus, atlikti techninę analizę, nuolat mokytis ir tobulėti šioje srityje.

Investavimas taip pat reikalauja laiko ir dėmesio analizei, tačiau mažiau nei aktyvus treidingas. Pagrindinė investuotojo užduotis pradiniame etape – nuodugniai išstudijuoti kompaniją, kurios akcijų jis ketina pirkti, ir nustatyti, ar ji tinkama ilgalaikiam investavimui, ar ne.

Dar vienas treidingo ypatumas yra tas, kad sprendimus reikia priimti beveik iš karto, o tai visada kelia papildomą stresą. Norint tapti šios srities profesionalu, reikia būti stresui atspariu žmogumi, susikaupusiu ir atidžiu. Sėdint prie prekybos stalo svarbu mokėti išjungti emocijas ir į sandorius žvelgti šaltu protu – tai ateina tik su patirtimi. Investuojant yra galimybė ramiai viską įvertinti, priimti sprendimą ir įsigyti akcijų.

Strategijos pasirinkimas

Kadangi tiek investavimas, tiek treidingas yra susiję su tam tikra rizika prarasti investuotus pinigus, būtina pasirinkti tinkamą prekybos strategiją ir atidžiai išnagrinėti viską, su kuo teks susidurti.

Investuotojui svarbu patikrinti kompanijos istoriją, į kurios akcijas jis ketina investuoti savo pinigus, išsiaiškinti, kaip jai sekasi su pardavimais, kaip reguliariai mokami dividendai, kaip bendrovė įsitvirtino rinkoje, kokios jos plėtros perspektyvos. Investuodami specialistai visada remiasi fundamentalių rodiklių analize. Po to, kai investuotojas atliks “namų darbus” ir pasirinks kompaniją, jis nesijaudins dėl trumpalaikių akcijų vertės svyravimų, nes jis yra ilgalaikis žaidėjas, o ilguoju laikotarpiu tokie svyravimai neturės jokios reikšmės.

Treideris, sudarydamas sandorius, iš esmės remiasi tik technine analize ir rizikos ir kapitalo valdymu. Sandoriai paprastai sudaromi pagal treiderio pasirinktą ar susikurtą prekybos sistemą, kurios taisyklių treideris nuosekliai laikosi. Čia būtina pažymėti, kad treideriui kiekvienas atskiras sandoris nėra toks svarbus, o svarbi jų bendra statistika ne mažesnėje kaip 100-200 sandorių imtyje, kuri ir atneša teigiamą rezultatą.

Techninė analizė treidinge – tai prognozavimas, kaip keisis aktyvo kaina, orientuojantis į reguliarius pokyčių dėsningumus praeityje, panašiomis aplinkybėmis.

Minimalios investicijų sumos

Investavimas – tai visų pirma yra pasyvios pajamos. Visos tos reklamos, kad investuoti gali kiekvienas net ir turėdamas 100 eurų, yra teisingos, nes už šiuos pinigus realu nusipirkti porą akcijų. Tačiau jei būsime sąžiningi, turime pripažinti, kad pragyventi iš tokių investicijų niekaip nepavyks. Pasyvioms pajamoms, iš kurių tikrai galima užsitikrinti kokybišką gyvenimą, reikia kapitalo bent nuo 100 tūkstančių eurų. Idealus variantas – investuoti tokius pinigus į akcijas ar kriptovaliutas ir nejudinti jų bent 5 metus. Šiuo atveju pinigai tikrai dirbs jūsų naudai.

Treidinge tuo tarpu galima pradėti ir nuo visai nedidelių sumų. Sudarant sėkmingus sandorius, šios sumos augs labai sparčiai. Tačiau treidinge būtinas bent minimalus bazinis treidingo išsilavinimas, kaip veikia maržinė prekyba, kaip teisingai valdyti riziką, kaip kurti prekybos sistemas, kaip jas testuoti, – kitu atveju galite prarasti visą kapitalą.

Vienareikšmiško atsakymo į klausimą: “Kas geriau: treidingas ar investavimas?” nėra. Turite suprasti visus “už” ir “prieš” ir tinkamai įvertinti savo turimą laiką, kapitalą bei rizikas. Bet kuriuo atveju, kad ir kuo norėtumėt tapti – treideris ar investuotojas – pradėkite nuo mažų dalykų, mokykitės, tobulėkite, studijuokite rinką. Nuolat tobulėdami treidingo ir investavimo srityje, bet kokiu atveju didinsite savo kapitalą.

Pagarbiai, Mykolas Kuzminskis

Spekuliantas.com


Rezultatai treidinge yra individualūs ir priklauso nuo patirties bei disciplinos. Savo įgūdžius ir discipliną galite patobulinti mūsų kurse: Jaunojo treiderio ABC

4.8 5 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,414SekėjaiPatinka
1,830ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x