Ketvirtadienis, 13 birželio, 2024

Valiutų rinkos apžvalga 2017-04-13 d.

EURUSD (H1)

Pagrindinėje valiutų poroje veiksmas nelėtėja net ir baigiantis dienai, nei viena iš ekonominių naujienų taip neišjudino rinkos, kaip tai padarė prieš kelias minutes paskelbta D. Trump žinutė twitter platformoje “U.S. DOLLAR ‘IS GETTING TOO STRONG” (JAV doleris tampa per stiprus), į kurią rinka žaibiškai sureagavo perstumdama kainą į viršų ir nusmukindama JAV dolerį. Tai bene pirmasis atviras naujai išrinkto JAV Prezidento kišimasis į rinką. Tokį elgesį galime traktuoti kaip rinkos manipuliacija, bet ar nuo šios žinutės keičiasi esminė JAV dolerio tendencija?

Nors kaina EUR/USD poroje staigiai išaugo ir tikėtina sieks 1,0730 pasipriešinimo lygį, tačiau tokia naujiena neturi fundamentinio pagrindo ir vien Prezidento nuomone be konkrečių veiksmų rinkos augimo bei stiprėjimo nesustabdysi, todėl tolimesnės manipuliacijos gali būti daug mažiau volatilesnės nei pastaroji. Panašią verbalinę manipuliavimo politiką galime matyti Japonijos valdžioje, kai pasiekus valstybei nepalankų kainų lygį yra siunčiamos žinutės į rinką kainų korekcijai. Taigi kol nėra kirstas 1,0730 pasipriešinimas, tikėtinas rinkos judėjimas žemyn, tačiau kartu su esama liūdna nuotaika JAV doleriui rytoj prisidės ir 15:30 Lietuvos laiku skelbiami JAV vartotojų kainų indekso bei mažmeninės prekybos rodikliai, kurie nėra prognozuojami optimistiškai, todėl kartu su esama banga į viršų galėtų testuoti 1,0730 pasipriešinimą, tačiau ilgąja perspektyva sentimentas JAV doleriui išlieka teigiamas.

EURCAD

Euro ir Kanados dolerio pora formuoja pin-baro tipo žvakę kuri nuo buvusios bulių tendencijos pasiekia 61,8 Fibonači korekciją, todėl parodo galimą augimą poroje link buvusios kainų viršūnės. Palaikymu galime naudoti 1,4000 apvalųjį kainų lygį, kol jis nėra kirstas augimo tendencija pagal suformuotą kainų modelį į viršų labiau tikėtina.

Artėjant šventėms reikėtų prisiminti, kad sumažėja aktyvumas (volatilumas) ir likvidumas rinkose, todėl verta apsvarstyti galimybę sumažinti atidarytų sandorių riziką bei atkreipti didesnį dėmesį į naujų sudaromų sandorių spredą.

Sėkmingos prekybos!

Pagarbiai, Donatas

 

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,412SekėjaiPatinka
1,830ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x