Antradienis, 21 gegužės, 2024

“80%+ ITM” – Price Action strategija, skirta binariniams opcionams

Sveiki, binarinių opcionų treideriai!

Šiandien mes susipažinsime su vienu labai paprastu, bet patikimu modeliu, kuris gali garantuoti iki 80% sėkmingų sandorių be jokių indikatorių. Tam tikslui, mes naudosime, ko gero, daugeliui jau žinomą Price Action Išorinio baro modelį, tačiau su nedideliais patobulinimais. Kaip ir visada, visos paslaptys slypi smulkmenose.

Strategijos charakteristikos

  • Platforma: bet kokia
  • Valiutų poros: pagrindinės
  • Laiko intervalas: 5 minučių
  • Opciono ekspiracija: 2-3 žvakės
  • Prekybos laikas: Europos sesija
  • Rekomenduojami brokeriai: IQ Option

Strategijos idėja

Šios binarinių opcionų strategijos pagrindas – plačiai žinomas japoniškų žvakių modelis – Išorinis baras (Outside bar). Tačiau čia šį modelį mes naudosime šiek tiek modifikuotai.

Tradiciškai Išorinio baro modelis yra sudarytas iš dviejų žvakių, kur antroji (išorinė) žvakė, savo maksimumu ir minimumu visiškai uždengia pirmąją. Tokiu būdu, įvyksta pirmosios žvakės “prarijimas”.

Pagal šios strategijos taisykles, antroji žvakė turi “praryti” tik pirmosios žvakės kūną. Tuo pačiu metu, pirmosios žvakės kūnas turi būti keletą kartų mažesnis nei visas žvakės dydis arba kūno gali nebūti visai. Antrajai žvakei galioja atvirkštinė taisyklė – žvakės uodega turi būti minimali arba jos visai nebūti. Ypač tai turi reikšmę atramos taškui (žvakės atsidarymui).

Uodegos nebuvimas ties atsidarymo vieta – stipraus kainos impulso ženklas. Tuo pačiu metu, antrosios žvakės kainos atsidarymas turi sutapti arba su prieš tai buvusiu žvakės kūnu, arba su jos maksimumu/minimumu.

Tokie modeliai rodo gerą kainos impulsą, tačiau jie bus nedidelės trukmės. Būtent tuo sąlygotas nedidelis laiko intervalas ir trumpa ekspiracija. Būtent čia ir yra pagrindinis skirtumas nuo klasikinio Price Action modelio, kuris skirtas dideliems (D1) laiko intervalams. Iš esmės, klasikinis modelis turi labiau laisvesnę formuluotę, kai šioje strategijoje kertinę reikšmę turi žvakės kūno dydis ir jos šešėlių buvimas/nebuvimas.

Taip pat šiai strategijai svarbus pakankamas volatilumas, todėl rekomenduojama neprekiauti, kai rinka yra rami (Azijos sesijos metu). Taip pat dėl šios priežasties, rekomenduojama rinktis populiarias pagrindines valiutų poras (EURUSD, GBPUSD, AUDUSD, USDPJY, USDCAD), kurios tuo pačiu metu turi ir gerą likvidumą. Europos sesija tiks daugumai valiutų porų, tačiau kai kurios poros gali būti labiau aktyvesnės Amerikos sesijos metu.

Prekybos taisyklės

Opciono Call pirkimas:

1. Pirmoji žvakė yra mažo kūno ir turi ilgas uodegas (šešėlius);

2. Antroji žvakė yra bulių (kylanti) ir visiškai savo kūnu uždengia pirmosios žvakės kūną;

3. Antrosios žvakės kainos atsidarymas sutampa su pirmosios žvakės kūnu arba jos minimumu.

Opciono Put pirkimas:

1. Pirmoji žvakė yra mažo kūno ir turi ilgas uodegas (šešėlius);

2. Antroji žvakė yra meškų (krintanti) ir visiškai savo kūnu uždengia pirmosios žvakės kūną;

3. Antrosios žvakės kainos atsidarymas sutampa su pirmosios žvakės kūnu arba jos maksimumu.

Nustatę susiformavusį modelį grafike, perkame opcioną pagal atitinkamą kryptį. Ekspiracijos laikas 2-3 žvakės, priklausomai nuo rinkos aktyvumo. Jeigu rinka mieguista, ekspiracijos laiką geriau padidinti.

Sandorių pavyzdžiai

Prieš pradedant prekiauti, rekomenduoju užmesti akį į prekybos sesijų laikrodį, kad nepraleisti aktyvaus prekybos laikotarpio. Pavyzdžiui, prekiaujant su valiutų pora EURUSD, geriausiai tiks Londono sesija, kuris prasideda 10:00 val. ir baigiasi 19.00 val. Lietuvos laiku.

Taigi, atsidarę grafiką, pirmiausia mes ieškome žvakės su labai nedideliu kūnu ir ilgais šešėliais – tiks bet kokia Dodži tipo žvakė arba Pin-barasŽiūrime toliau – po jos einanti žvakė turi būti su dideliu kūnu ir visiškai uždengti pirmosios žvakės kūną. 

Be to, grafike mes matome, kad antrosios žvakės kainos atsidarymas sutapo su pirmosios žvakės atsidarymu, o tai reiškia, kad signalas stipresnis. Užsidarius antrajai žvakei, mes perkame opcioną Call su 15 minučių ekspiracija (3 žvakės).


Sekantis pavyzdys – matome, kad antroji žvakė visiškai “praryja” pirmąją, tačiau šiuo atveju ji yra juoda, vadinasi, mes pirksime opcioną Put. Svarbus momentas – pirmosios žvakės maksimumas sutampa su antrosios žvakės atsidarymu. Tokiu būdu, formuojasi pasipriešinimo lygis, nuo kurio modelis gali atsispirti ir atlikti impulsą žemyn. Atsidarius trečiajai žvakei, mes perkame Put opcioną su 15 minučių ekspiracija (3 žvakės).

Išvados

Šios binarinių opcionų strategijos pranašumas yra ne tik tas, kad ji yra nesudėtinga prekybos atžvilgiu, bet ir nenaudoja jokių “stebuklingų” indikatorių, kurie neretai tik trukdo sėkmingai prekiauti. Šiuo atveju, mes prekiaujame tik pagal tą informaciją, kurią mums suteikia gyvoji rinka, o būtent – su didele tikimybe prognozuojame kitų treiderių elgesį.

Beje, tam, kad nevarginti akių ieškant signalų grafikuose, gali padėti  Price Action Dashboard indikatorius, kuris automatiškai praneš, kai susiformuos Išorinio baro modelis.

Pagarbiai, Mykolas Kuzminskis

Spekuliantas.com

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,409SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x