EUR/USD – privalumai, trūkumai ir prekybos ypatumai

eurusd trukumai privalumai

Sveiki, gerbiamieji skaitytojai! Laikas greitai bėga, jau įsibėgėja vis šaltesnis ruduo,  o pas mus portale atsiranda nauja straipsnių kategorija – Valiutų poros. Bendrai apie valiutų poras rašėme anksčiau, tačiau šis skyrelis bus skirtas apie kiekvieną valiutų porą atskirai. Čia apžvelgsime kiek įmanoma daugiau valiutų porų, pasiaiškinsime jų skirtumus, privalumus ir trūkumus.

Kam tai reikalinga? Viskas gana paprasta – nežinant valiutų porų ypatumų ir jų tendencijų, sudeginti savo depozitą taip pat paprasta, kaip ir pravažiuoti per raudoną šviesoforą be stabdžių. Taigi skyrelio tikslas,kad kiekvienas sužinotų kažką naujo, atrastų sau naudingų dalykų bei, žinoma, pagerintų savo prekybos rezultatus.

Taigi, mes pradedame nuo pačios populiariausios valiutų poros – EUR/USD.

1) Tai pati populiariausia valiutų pora dėl mažų spredų (fiksuotas gali būti 1 punktas, o plaukiojantis ir dar mažesnis), todėl  ją mielai renkasi skalperiai, trumpalaikių ir ilgalaikių strategijų treideriai. Šios valiutų poros judėjimas yra daugmaž tolygus ir be staigių šuolių (žinoma, jei nevyksta kažkokie svarbūs įvykiai Eurozonoje ir JAV.) Šią valiutų porą labai mėgsta ir prekiautojai per naujienas.

2) Nežinia kodėl, visi naujokai pradeda prekybą būtent su šia valiutų pora, nors ji nėra pati lengviausia prekybai ir analizei, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Žvelgiant į istoriją, matyti, kad EUR/USD dažniau būna trende į vieną ar kitą pusę nei šoniniame judėjime (flete).

3) EUR/USD turi gerą volatilumą – per vieną prekybos sesiją judėjimą siekia iki 100 punktų, tačiau būna ir dar didesnių – 200-300 punktų. Įdomu tai, kad iš visų Forex operacijų rinkoje, EUR/USD sudaro 30-40%.

4) Didžiausias judėjimas pastebimas nuo 9 val. ryto iki 1 val. nakties,  per Europos ir Amerikos sesijas, o pats aktyvumo pikas ir didžiausios prekybos apimtys vyksta nuo 16 val. (Amerikos sesijos atsidarymas) iki 18 val. (Europos sesijos uždarymas).

5) Pasirinkus prekybai EUR/USD, verta pasidomėti Eurozonos ir JAV naujienomis. Ypač EUR/USD jautriai reaguoja į bazinės palūkanų normos svarstymą (Interest Rate Decision), nedarbingumo ataskaitas (Unemployment Change), bankų bei politikos lyderių kalbas. Bet kuri svarbesnė naujiena iš bet kurios šalių daro įtaką šiai valiutų porai. Būtent tai ir daro šią valiutų porą sudėtingą analizei.
6) Šiai valiutos porai yra skiriama daugiausia analizių, analitikų ataskaitų ir apskritai literatūros. Taip pat daugiausiai strategijų yra skirta prekiauti su šia valiutų pora.
7) EUR/USD turi atvirkštinę koreliaciją su USD/CHF. Tai reiškia, kad jei EUR/USD kyla, tai USD/CHF greičiausiai krenta.
Print Friendly, PDF & Email