Antradienis, 17 gegužės, 2022
spot_img

Indikatorius NVT – nustatyk, kada sprogs Bitcoin burbulas

Sveiki, mielieji draugai, treideriai!

Kiekvieną dieną tik ir girdime apie naujus Bitkoino maksimumus ir apie tai, kad visa tai – didelis burbulas, kuris greitai sprogs. Bobutės išpūstomis akimis klausosi „protingų ekspertų“ pasisakymų per televizorių, įvairaus plauko „vilkai“ skuba pasipelnyti ir ragina investuoti į jų neaiškios kilmės prekybos platformas, o mes pabandysime šį klausimą paanalizuoti iš ramiai, iš praktinės pusės, juk mes vis tik paprasti treideriai 🙂

Šiandien mes aptarsime apie vieną įdomų indikatorių, kuris vadinasi Bitcoin NVT Ratio. Tai specialus indikatorius, vertinantis einamąjį bitkoino kursą, jo rinkos kapitalizaciją ir transakcijų apimtis blokčeine. Indikatoriaus užduotis – išryškinti Bitkoino neadekvatumo momentus ir leisti iš to uždirbti.

Kodėl pučiasi Bitcoin burbulas?

Iš filmo „Wall Street: Money Never Sleeps“ – Gordonas Gekko aiškina, kodėl sprogo Tulpių manijos burbulas.

Kai rinkoje kyla ažiotažas ir kartu kainos kreivė, rinka dažnai praleidžia teisingos kainos momentus, kai reikia sustabdyti augimą ir paimti pauzę. Išeina taip, kad auganti paklausa gimdo dar didesnę paklausą – pučiasi burbulas. Anksčiau ar vėliau ateina „burbulo sprogimas“, kai investuotojai supranta klydę ir pradeda aktyviai atsikratyti nuo šio aktyvo, po ko staigus augimas pasikeičia į dar staigesnį kritimą.

Apskritai, treideriui rinkos burbulas – tai nėra blogos žinios – tai yra geros žinios, nes atsiranda galimybė labai neblogai uždirbti. Svarbiausia, nustatyti burbulo pradžią ir pabaigą, kad galima būtų laiku įeiti į rinką ir suspėti pastatyti ant kritimo. Kriptovaliutų rinkai, ir pačiam Bitkoinui tai yra dabar ypač aktualu, kadangi nustatyti realią naujos valiutos kainą remiantis fundamentaliai faktoriais yra labai sudėtinga, tai parodo visai netipinis tradicinėms valiutoms volatilumas.

Indikatorius NVT buvo sukurtas, kad padėti spręsti šią problemą, padedant įvertinti kriptovaliutos perpirkimo /perpardavimo stadijas, ir tuo pačiu, bandyti prognozuoti Bitkoino burbulo sprogimą.

Indikatoriaus charakteristikos

Kas yra PE akcijose?

Akcijų biržose jau seniai yra naudojamas kainos-pelno rodiklis, kuris apskaičiuojamas kaip kompanijos akcijos rinkos vertė, dalinama iš santykinio vienos akcijos pelno (P / E). Šis parametras leidžia nustatyti sąžiningą akcijos vertę, tai yra, kiek stipriai akcijos yra pervertintos arba, atvirkščiai, įvertintos nepakankamai, lyginant jas su svarbiausiu, pelno rodikliu.

Paprastai, investavimas į aktyvus su žemu PE santykiu yra laikoma gera investicija, kadangi dažniausiai tai rodo aukštą augimo potencialą. Kaip pavyzdį, vadovaujantis PE rodikliu, pabandysime apskaičiuoti sąžiningą trijų kompanijų akcijų kainą, kurias jungia viena verslo šaka – A, B ir C.

 Kompanija Akcijos kaina Pelnas už akciją PE
А 100$ 2$ 50
B 50$ 2$ 25
C 200$ 10$ 20

Tam, kad apskaičiuoti sąžiningą kompanijos A akcijų vertę, iš pradžių mums reikia nustatyti PE, kurio vidutinis dydis vyrauja toje verslo šakoje. Po to, gautas reikšmės dauginame iš kompanijos vienos akcijos pelno.

Taigi, skaičiuojame visų kompanijų vidutinį PE: 50 + 25 + 20 = 31,66. Dabar, gautą PE dauginame iš A kompanijos vienos akcijos pelno: 32 * 2 = 64$ – tai ir bus sąžininga kompanijos A vienos akcijos vertė, kuri, kaip matome, yra žymiai mažesnė nei jos einamoji rinkos kaina. Priešingai, kompanijos B akcijos yra stipriai neįvertintos, nes sąžininga akcijų vertė yra lygi 320$ (32 * 10).

Indikatoriaus veikimo principas

Užbėgant už akių, reikia pasakyti, kad indikatoriaus NVT atsisiųsti neįmanoma, jis veikia Online, ir jį rasite adresu: http://charts.woobull.com/bitcoin-nvt-ratio/

Indikatoriaus NVT autorius, slapyvardžiu Willy Woo pagal specialybę yra inžinierius, paskutiniais metais aktyviai užsiimantis tyrinėjimais kriptovaliutų rinkose. Jis yra dalyvavęs multivaliutinio kripto-piniginės projekto Exodus Wallet kūrime. Be NVT, autorius savo svetainėje turi dar keletą indikatorių, kuriuos taip pat kūrė pats.

Štai taip atrodo pats indikatorius:

Tinklo kapitalizacija – geltonoji linija, NVT koeficientas – šviesiai ruda linija, suapvalintas NVT koeficientas – tamsiai ruda linija.

NVT idėja – tai yra indikatoriaus PE analogas, pritaikytas būtent kriptovaliutų rinkoms. Toks indikatorius, teoriškai, turi spręsti vieną svarbią kriptorinkos problemą – įvertinti tikrąją virtualios valiutos vertę. Tačiau, originalioje formulėje buvo naudojamas pelno vienai akcijai rodiklis, todėl tiesiogiai perkelti mes jo negalime – Bitkoine nėra tokios sąvokos, kaip pelnas. Todėl, jei tiesiogiai taikyti negalime paskaičiuoti pelno, galima pakeisti ir paskaičiuoti pinigų kiekį, kuris praslenka per Bitkoino tinklą. Galutinė formulė atrodys štai taip:

Bitkoino rinkos kapitalizacija / Transakcijų apimtis, praeinanti per blokčeiną (JAV doleriais)

Bitkoino rinkos kapitalizacija skaičiuojama kaip bendras žetonų kiekis apyvartoje, padaugintas iš vidutinės svertinės kainos. Duomenys apie apyvartą doleriais yra imami iš puslapio Blockchain.info ir yra vertinamojo pobūdžio.

Kaip dirbti su indikatoriumi

Turint galvoje, kad NVT yra savotiškas akcijų PE koeficiento analogas, jį interpretuoti galima panašiu būdu. Visų pirma, jeigu tamsiai ruda linija (suapvalintas koeficientas) yra ties apatine kanalo riba, galima sakyti, kad, kad einamoji Bitkoino kaina yra nepakankamai įvertinta, todėl yra didelio augimo potencialas. Ir atvirkščiai, jeigu tamsiai ruda linija išeina iš viršutinės kanalo ribos, nuo pirkimų verta susilaikyti ir stebėti situaciją.

Tikslios indikatoriaus reikšmės čia didelio vaidmens nevaidina, mes žiūrime tik į NVT koeficiento liniją, santykyje su apatinio kanalo ribomis (punktyrinės linijos). Tai yra, čia lyg savotiškas osciliatorius, kuris mums rodo perpirkimą/perpardavimą:

  • Nevykdome pirkimų, jeigu NVT išeina virš viršutinės kanalo ribos;
  • Nevykdome pardavimų, jeigu NVT išeina žemiau apatinės kanalo ribos.

Indikatoriaus taikymas

Pirmaisiais metais Bitkoinas auga labai aktyviai – tinklo kapitalizacija užtikrintai kilo. Tuo pat metu, Bitkoino apyvarta nebuvo tokia didelė, todėl nenuostabu, kad NVT vidurkio linija buvo labai aukštai, kai dar kriptovaliutos formavimasis buvo aušros zonoje. Panašus vaizdas būna ir akcijų rinkoje skaičiuojant PE, kai jaunų ir greitai augančių kompanijų aktyvo kainos yra visada didesnės dėl jų potencialaus augimo ateityje.

Deja, tiksliai suprognozuoti kada sprogs Bitkoino burbulas tiesiog pagal aktyvų kainos augimą praktiškai nerealu. Iš pradžių būtina sulaukti kainos piko susiformavimo ir vėliau sekančios korekcijos. Šiame etape NVT indikatorius gali padėti nustatyti, ar kaina įsitvirtins, ar mūsų laukia staigus kritimas.

Pavyzdžiui, didelis Ethereum augimas 2017 metų viduryje pilnai galėjo baigtis sprogstančiu burbulu. Tačiau taip neįvyko, ir kaina konsolidavosi, paneigdama nuogąstavimus dėl burbulo.

Paprasčiausia nustatyti burbulo požymius pagal neįprastas NVT reikšmes. Tuo atveju, jeigu po kainos piko susiformavimo NVT lieka tarp horizontalaus koridoriaus ribų, greičiausiai seks konsolidacija, ir rinkoje vėliau įsitvirtins nauja kaina. O jeigu NVT išeina iš įprastų kanalo reikšmių ribų, verta ruoštis staigiems kainos šuoliams ir reikšmingai kainos korekcijai.

2011-2013 metais Bitkoinas išgyveno reikšmingą kainų šuolį – korekcijos ties maksimaliais taškais sudarė net 92% ir 83%. Indikatorius NVT tuo metu buvo normalioje diapazono būsenoje. Turint indikatorių tuo metu, galima buvo pasakyti, kad rinka vertino Bitkoiną žemiau jo sąžiningos vertės, pasiduodama bendram ažiotažui. Rezultate, kaina greitai sugrįžo prie buvusių reikšmių, suformuodama konsolidaciją.

Be abejo, reikia turėti omenyje, kad net Bitkoino konsolidacijos metu rinkoje vyrauja didžiuliai kainos šuoliai.

Išvados

Indikatorius NVT padeda nustatyti, ar Bitkoinas yra burbulo fazėje ar ne, o būtent – kada verta laukti Bitcoin kritimo ir pasiruošti pardavimams. Iš esmės indikatorius NVT – tai sąžiningos kainos rodiklis, parodantis, kiek aktyvas yra pervertintas arba, atvirkščiai, nepakankamai įvertintas rinkos. Prekyba Bitkoinu – nėra paprastas reikalas. Kaip žinoma, kai rinka yra „ant bangos“, ji gali būti elgtis neadekvačiai, tačiau, anksčiau ar vėliau, sąžininga aktyvo kaina rezultate visada laimi.

Indikatorius Bitcoin NVT Ratio

Pagarbiai, Mykolas

Spekuliantas.com

1 KOMENTARAS

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Comment
Naujausias
Seniausias Daugiausiai balsavo
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Candela
Candela
2017-12-07 21:39

Sename kompiuteryje, prieš keturis metus, virusas mainingo metu prarijo viršum šimto bitkoinų ir dar daug kitų kripto valiutų. Meistrai sakė: kompiuteris nepataisomas. Dabar vistiek nusiperku po truputį kokių nors kripto valiutų, bet jau daug atsargiau elgiuosi, nes turiu skaudžios patirties. Manau, dabar bitkoiną pradėjo pirkti net blondinės, todėl jis taip ir pakilo.:-)

Prisijunk

2,280SekėjaiPatinka
1,500ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

1
0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x
()
x