Trečiadienis, 27 rugsėjo, 2023

Komisijos kriptovaliutų biržose: ieškome, kur naudingiau

Šis turinys rodomas tik prenumeratoriams

Prenumeruokite, kad atrakintumėte šį turinį.

Sveiki, mielieji skaitytojai.

Didėjant populiarumui kriptovaliutų prekyboje, ne paskutinis dalykas treideriui yra įvairios komisijos ir mokesčiai, kuriuos skaičiuoja brokeriai. Reikalas tas, kad komisijos ir mokesčiai kriptovaliutų biržose kartais gali labai stipriai skirtis tarpusavyje. Kiekviena kriptovaliutų aikštelė pati pasirenka, kokiu būdu ji uždirbs: kai kas ima komisijas už sandorius, kai kas įvedant ir išvedant lėšas, pas kai kuriuos yra didesni spredai, svopai ir pan.

Treiderį, ar tai būtų klasikinė birža, ar valiutų rinka ar dabar populiarėjančios kriptovaliutų biržos, nuolat supa didžiulis kiekis įvairių papildomų išlaidų. Tai visokeriopos komisijos, spredai, svopai ir t.t. Ir jeigu prekybos planavimas yra neteisingas, tokios išlaidos gali “suvalgyti” liūto dalį pelno arba išvis padaryti prekybą “ant nulio”.

Būtent todėl, šiame straipsnyje mes pabandysime apžvelgti ir parinkti keletą kriptovaliutų aikštelių, kuriose prekiaujant tokios papildomos išlaidos bus minimalios.

Komisijos kriptovaliutų aikštelėse

Naudojantis kriptovaliutų biržos paslaugomis, treideriui tenka mokėti eilę komisijų. Pačios populiariausios jų rūšys yra:

Komisija už transakcijinę operaciją

Tai pati paprasčiausia komisija už lėšų įnešimą depozitui arba išvedimą iš biržos.

Jeigu kriptovaliutų birža palaiko tik kriptovaliutų įnešimą arba išvedimą, tai vykdant transakcijas, treideris sumoka tik komisiją, kurią ima maineriai. Komisijos dydis tokiu atveju paprastai yra nežymus.

Vykdant operacijas su fiatinėmis valiutomis (klasikiniais pinigais), teks sumokėti mokėjimo sistemos komisiją. Tuo pačiu, priklausomai nuo pasirinktos sistemos (bankinis pavedimas ar koks nors kitas) komisijos dydis visada skirsis. Be to, kartais  dažnai komisijos dydis gali skirtis nuo to, praeita treiderio paskyros verifikacija ar ne.

Komisija už sudaromą sandorį

Šios rūšies komisija kriptovaliutų biržose yra imama pačios prekybos metu, kai yra išstatomas orderis. Paprastai jos dydis šokinėja  0,1-0,25% diapazone, tačiau kai kuriose aikštelėse gali siekti ir 1% nuo orderio apimties.

Be to, kai kuriose kriptovaliutų biržose, komisijos dydis už sandorį priklauso nuo to, kokioje rolėje dalyvauja treideris – “meikerio” ar “teikerio”.

  • Meikeris – tai treideris, atidarantis sandorį pardavimui. Šis pavadinimas kyla iš angliško žodžio make (daryti). Yra laikoma, kad meikeris įneša į biržą savo aktyvus, tai yra “daro rinką”.
  • Teikeris (nuo angliško žodžio take (imti)) – tai treideris, kuris perka. Yra laikoma, kad teikeris biržoje mažina aktyvo likvidumą, kadangi po pirkimo išveda jį į išorinę sąskaitą.

Kadangi meikeris prideda likvidumo, o teikeris jį atima, tai, paprastai, komisijos dydis meikeriui yra mažesnis, nei teikeriui.

Tačiau, būna tokių kriptovaliutų biržų, kur komisijų už orderių išstatymą nėra iš principo. Tokios aikštelės įgauna populiarumo, tačiau juose esantis prekybos likvidumas dažnai nėra patenkinamas. Papildomai, kaip kompensaciją už prekybos komisijų nebuvimą, tokiose aikštelėse dažnai yra užkeltos komisijos už transakcines operacijas.

Kriptobiržos su minimaliomis transakcijinėmis komisijomis

Iškart reikia pasakyti, kad dauguma kriptovaliutų biržų nepalaiko operacijų su fiatiniais pinigais, o siūlo įnešimą ir išvedimą tik kriptovaliutomis.

Priežastis čia paprasta – mokėjimas su bankine kortele gali būti atšauktas, o atšaukti mokėjimą kriptovaliuta neįmanoma iš principo. Būtent todėl, tos kriptovaliutų aikštelės, kurios siūlo pinigų įnešimą ir išvedimą su kreditine kortele arba bankiniu pavedimu, ima komisijas būtent dėl apsaugos.

CEX.IO – pati žemiausia komisija

Cex.io

Iš žinomesnių kriptovaliutų aikštelių, pačios žemiausios komisijos lėšų įvedimui ir išvedimui, galima išskirti Cex.io. Už depozito papildymą bankine kortele komisija sudaro 3,5%, už išvedimą – 1,2%.

KUCOIN – birža su žemais tarifais

KuCoin

Papildant prekybinį depozitą kriptovaliuta, dauguma aikštelių neima už tai jokių komisijų. Tačiau, kai lėšos išvedamos, kartais net ir kriptovaliuta, kažkokią komisiją teks sumokėti. Šioje situacijoje naudingus tarifus taiko birža KuCoin, o jeigu naudoti nuosavus biržos tokenus, tokios komisijos dydį galima sumažinti dar daugiau.

COINBASE ir KRAKEN – be komisijų bankiniams pavedimams

Coinbase

Čia reiktų atkreipti dėmesį, kad komisijos dydis priklauso ir nuo geografinės treiderio padėties ir pačios aikštelės. Jei tai ES arba JAV, tai komisijos dydis bus nedidelis arba jo išvis nebus:

  • aikštelė Coinbase, esanti JAV, neima komisijų papildant depozitą bankiniu pavedimu, o išvedant lėšas į banko sąskaitą tereikia sumokėti 15 centų.
  • amerikiečių kriptobiržoje Kraken nėra komisijos darant bankinius pavedimus.

YOBIT – be komisijų elektroninėms mokėjimo sistemoms

YoBit

Jeigu operacijos su bankinėmis kortelėmis arba bankiniais pavedimais dėl tam tikrų priežasčių jums netinka, atkreipkite dėmesį į kriptovaliutų biržą YoBit. Čia nėra komisijos pildant dolerinę sąskaitą per Perfect Money arba Payeer. Apskritai, ši birža dirba su didžiausiu mokėjimų sistemų kiekiu.

Kriptovaliutų biržos, neimančios komisijų už sandorius

Whaleclub.co

Whaleclub.co – tai ne visai kriptovaliutų birža, o greičiau, specifinis brokeris, siūlantis savo klientams galimybę prekiauti finansų rinkose su kriptovaliutomis BTCETH, LTC, ir DASH. Orderių vykdymas nemokamas, o komisija imama tik prekiaujant su kreditiniu pečiu ir išvedant lėšas.

Cobinhood

Birža Cobinhood – tai prekybos aikštelė, kuri garsina save kaip pirmoji kriptovaliutų birža su nulinėmis komisijomis. Kaip mes jau sakėme, komisijos nebuvimas dėl orderių išstatymo pavirsta į pakankamai aukštus komisijos dydžius dėl lėšų įvedimo: bitkoinui – 0,001 BTC, Etherium – 0,007 ETH. Kitiems tokenams ši komisija yra ekvivalentiška 8,4 dolerio.

Cobinhood – tai ne vienintelė aikštelė, kuri pozicionuoja save kaip birža su nulinėmis komisijomis. Tačiau, kai kuriose tokiose biržose, prekybinė komisija yra kompensuojama ar padidinta komisija išvedimui, arba padidintu kriptovaliutų kursu (iki 20% lyginant su kitomis aikštelėmis), arba tiesiog neskaidriai formuojama komisijų schema.

Kriptovaliutų aikštelės su minimaliomis komisijomis

Iš kriptobiržų su minimaliomis komisijomis, galima išskirti tokias aikšteles:

  • Binance siūlo pačias žemiausias komisijas tarp populiariausių aikštelių – 0,1%, o jeigu naudoti nuosavus biržos tokenus, komisija tampa dar mažesnė.
  • Aikštelėje HitBTC komisija išstatant orderius ir meikeriui, ir teikeriui sudaro 0,1%.
  • Bitfinex prekybos komisija meikeriui sudaro 0,1% ir 0,2% teikeriui.
  • Aikštelėje io išstatant orderį, meikeris sumokės nuo 0% iki 0,16%, teikeriui komisija sudarys nuo 0,1% iki 0,2%.
  • Aikštelėse GDAX ir itBit meikeriams prekybos komisijos nėra. Teikeriams ji sudaro 0,25%.
  • Biržoje Livecoin galima rasti variantą su sąskaitos papildymu fiatine valiuta su nuliine komisija (per sistemą Capitalist). Be to, jeigu prekybos apimtys nedidelės, tai prekybos komisija sudarys 0,18%.

Pabaigai

Pabaigoje norėtųsi pasakyti, kad ši apžvalga nepretenduoja būti paskutine instancija – šio straipsnio tikslas yra daugiau parodyti, kad komisijos ir įvairūs mokesčiai kriptobiržose yra labai skirtingi, todėl į juos reikia atkreipti dėmesį renkantis.

Kriptovaliutų prekybos aikštelių, siūlančių prekybą skaitmeniniais aktyvais, yra didžiausia galybė – nuo kuklių biržų, orientuotų į lokalų rinkos segmentą, su įvairia reputacija, iki topinių gigantų, kurie kriptovaliutų pasaulyje pagal analogiją yra panašūs į NYSE, LME arba NASDAQ. Todėl kiekvienas treideris gali pasirinkti sau aikštelę su sau priimtinais komisiniais mokesčiais.

Pagarbiai, Mykolas

Spekuliantas.com

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,374SekėjaiPatinka
1,690ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x