Šeštadienis, 15 birželio, 2024

Naujieji Metai treideriui arba kaip pagerinti savo prekybą po sausio 1 d.

Sveiki, mielieji skaitytojai! Naujieji Metai kiekvienam treideriui visada yra pilni apmąstymų ir planavimo: kiek sėkmingi buvo praėję metai, kokios klaidos padarytos, ką verta pataisyti, o ką užtvirtinti? Kokie klausimai ir analizė gali padėti jums pagerinti sekančius metus? Pakalbėkime apie tai.

Ar esate patenkinti rezultatais?

Baigėsi eiliniai kalendoriniai metai ir atėjo puikus momentas tam, kad šiek tiek sustoti ir apsidairyti atgal. Tai reiškia, kad tokiu metu reikia būti maksimaliai sąžiningu prieš save ir atsakyti į klausimą: kokie buvo praėję metai man? Ar esu patenkintas atliktu darbu ir gautais rezultatais? Ar galite sąžiningai atsakyti, kad maksimaliai įdėjote pastangų tam, kad taptumėt iš tikrųjų disciplinuotais, nuosekliais ir mąstančiais treideriais ar atvirkščiai, visus metus buvote “apsvaigę žaidėjai iš Las Vegaso”?

Bet kokiu atveju, atėjo tinkamas laikas, kad Naujaisiais Metais viską pradėti “nuo balto lapo”. Kiekvienas treideris žino savo silpnąsias puses, todėl sudarant naujametinį pasižadėjimų sąrašą nebijokite sukoncentruoti dėmesio ties šiomis pusėmis ir iškelti jas į paviršių. Čia nereikia nieko pagrąžinti. Kiekvienas žmogus turi silpnųjų pusių, ypač, kai kalba eina apie realią prekybą valiutų rinkoje, ir jeigu jūs dar nesusidūrėte su šiomis silpnosiomis pusėmis akis į akį, tai niekada ir negalėsite pradėti dirbti su savo trūkumais, kad juos pašalinti. Tik visiškai ir maksimaliai giliai įsigilinus į problemą galima efektyviai ją išspręsti.

Žemiau aprašyti keturi žingsniai padės jums geriau išanalizuoti praėjusius metus ir sudaryti tinkamą planą sekantiems metams.

1. Atlikite retrospektyvinę analizę

Gali būti, kad praėjusių metų eigoje jūs jau keletą kartų bendrai analizavote susidariusią situaciją, padarėte tam tikras išvadas ir sudarėte veiksmų planą. Jeigu taip, tada ir veikite pagal planą. Jeigu plano neturite, galite pasinaudoti žemiau esančiu klausimynu. Svarbiausia – būti maksimaliai sąžiningu sau atsakant į klausimus, ir geriau būtų, kad atsakymus užsirašytumėt:

 • Kokia buvo mano psichologinė būsena metų pabaigoje (man linksma ir aš viskuo patenkintas arba aš prislėgtas ir man liūdna)?
 • Aš pasiekiau savo prekybos tikslus? Jei taip, tai dėka ko? Jeigu ne, tai kodėl?
 • Ar mano prekybos tikslai dar aktualūs?
 • Ar mano prekybos planas dar aktualus? Ar jis tiksliai atspindi mano prekybos metodiką?
 • Kokia yra pati stipriausia mano prekybos plano dalis? Ką aš galiu padaryti, kad ją pagerinti?
 • Kokia yra pati silpniausia mano prekybos plano dalis? Ką aš galiu padaryti, kad ją pagerinti? Ką aš galiu padaryti, kad minimizuoti riziką arba jos pasekmes?
 • Kurioje prekybos plano dalyje aš dar neatskleidžiau savo potencialo?
 • Ar aš absoliučiai įsitikinęs, kad mano prekybos planas turi teigiamą tikimybę? Iš kur ji seka?
 • Užrašykite vieną konkretų žingsnį/veiksmą, kurį galite padaryti tiesiog dabar, kad pagerintumėt savo pasiruošimą prekybai.
 • Užrašykite vieną konkretų žingsnį/veiksmą, kurį galite padaryti tiesiog dabar, kad pagerintumėt įėjimo į rinką momentą (sandorio atidarymą).
 • Užrašykite vieną konkretų žingsnį/veiksmą, kurį galite padaryti tiesiog dabar, kad pagerintumėt savo sandorių kokybę.
 • Pagalvokite, ką galite padaryti iškarto, kad pagerinti jau atidarytų sandorių lydėjimo kokybę.
 • Ką galite padaryti tiesiog dabar (vienas žingsnis/veiksmas), kad pagerinti savo sandorių uždarymus?
 • Ką galite padaryti tiesiog dabar (vienas žingsnis/veiksmas), kad pagerinti savo prekybos dienoraščio vedimo kokybę?
 • Ką galite padaryti tiesiog dabar (vienas žingsnis/veiksmas), kad pagerinti savo prekybinę sąskaitą?
 • Ką galite padaryti tiesiog dabar (vienas žingsnis/veiksmas), kad pagerinti ilgalaikės rinkos analizę (kassavaitinės, kasmėnesinės)?
 • Ką galite padaryti tiesiog dabar (vienas žingsnis/veiksmas), kad pagerinti savo discipliną?
 • Ką galite padaryti tiesiog dabar (vienas žingsnis/veiksmas), kad pagerinti savo nuoseklumą prekyboje?
 • Ką galite padaryti tiesiog dabar (vienas žingsnis/veiksmas), kad pagerinti savo prekybos psichologiją?
 • Ką galite padaryti tiesiog dabar (vienas žingsnis/veiksmas), kad pagerinti kapitalo valdymo strategiją?
 • Ką galite padaryti tiesiog dabar (vienas žingsnis/veiksmas), kad pagerinti rizikos valdymo strategiją?
 • Ko aš labiausiai bijau savo prekyboje?
 • Apie ką aš vengiu kalbėti su kitais treideriais (arba artimaisiais), kai aptarinėju savo prekybą?
 • Koks buvo pats žemiausias mano depozito taškas per paskutinius šešis mėnesius? Ką aš darysiu, kad tokia situacija nepasikartotų?
 • Kokia buvo pati didžiausia mano depozito suma per paskutinius šešis mėnesius? Dėka kokių veiksmų aš sugebėjau pasiekti šio rezultato? Ką man reikia padaryti, kad pakartoti šį pasiekimą ateityje?
 • Ką aš planuoju pagerinti artimiausiais mėnesiais bendrai?
 • Kokie mano einamieji gyvenimo tikslai?
 • Kokie mano einamieji prekybiniai tikslai?

2. Atleiskite sau už buvusias nesėkmes

Tai labai svarbus žingsnis, kuris labai dažnai ir nepelnytai iškrenta iš daugelio bandymų formuojant tikslus. Išmokti prekiauti – nėra taip paprasta, daugumai žmonių niekada nepavyksta to pasiekti. O tie, kam pavyko tapti nuosekliai pelningais treideriais, paskyrė ne vienerius savo gyvenimo metus. Sėkmė – tai kažkas nepagaunamo! Atrodytų, ji yra taip arti, bet niekada nepasiekiama. O klaidos, nuostoliai ir nesekmės visada yra mokomojo proceso dalis.

Tai kam save graužti ir peikti visą laiką, jeigu nesekmės  – tai normalus ir laukiamas reiškinys. Toks elgesys tiesiog yra nelogiškas. Reikalas tas, kad judėjimo į priekį procesas, link numatytų tikslų, turi būti sistemingas ir progresyvus, tačiau ne visada jo kiekvienas žingsnis bus sėkmingas.

Taigi, jūs reikšmingai pažengėte į priekį per paskutinius 12 mėnesių, praturtinote savo prekybines žinias ir patirtį? Greičiausiai, kad taip. O tai reiškia, kad pragyventi metai, vis tik, buvo sėkmingi, nežiūrint į kai kuriuos per daug sėkmingus momentus (jie viso labo yra dalis šio žaidimo). Štai todėl ir atleiskite sau dėl padarytų klaidų. Jūs nusipirkote patirtį, ir jeigu jūs gyvi ir sveiki, tai reiškia, kad kaina nebuvo per daug didelė.

3. Tikslo išsikėlimas – pusė būsimos sėkmės

Be pačio tikslo iškėlimo, norimo rezultato, taip pat turi būti ir atitinkamų veiksmų rinkinys jo realizacijai. Tai yra, reikia savo dėmesį sukoncentruoti ties konkrečiais žingsniais, kurie būtini tikslo pasiekimui.

Atsakydami į klausimus pirmojoje straipsnio dalyje, jūs tikriausiai sugebėjote išryškinti sau prioritetines vystymosi sritis artimiausiam laikui, kas yra vadinama “augimo zonomis”. Dabar būtina jas paversti tikslais.

Tam galima panaudoti įvairiausias technikas, informacija apie kurias yra ir mūsų portale. Tačiau kai ką norėtųsi pridurti, nes tai labai svarbu!

Pavyzdys:

Vietoj to, kad tiesiog išsikelti tikslą sau kas mėnesį gauti vidutiniškai x% pelno, iškelkite sau tikslą griežtai laikytis pasirinkto prekybos metodo, savo prekybos strategijos. Padarykite pagrindinį akcentą ties tuo.

Kiekvienas metodas ar sistema, laikas nuo laiko duos neigiamą rezultatą. Tokiais periodais jūs neturite mėtytis nuo strategijos prie strategijos, o vietoj to nuosekliai vykdyti prekybos planą, atlikti savo prekybos analizę ir priimti atitinkamus sprendimus, išryškinti būdus, kurių pagalba jūs galėtumėt pagerinti savo priimamų sprendimų procesą.

Dirbant ties procesu, jūs pasieksite norimo rezultato, o ne atvirkščiai.

4. Pasidalinkite savo tikslais su kuo nors, prieš ką jaučiate atsakomybę

 

Gal ir nelabai malonu, baisu, gėda…. bet labai efektyvu! Mes galime lengvai rasti pasiteisinimus prieš save, kad nesugebėjome pasiekti iškeltų tikslų, neįvykdėme pažadų. Tačiau tai žymiai sunkiau padaryti, kai mes turime pranešti apie atliktą darbą ir pasiektus rezultatus kažkam kitam, ypač, jei to žmogaus nuomonę mes vertiname ir jis mums yra neabejingas. Pasirinkite tokį žmogų, kuris neteis jūsų dėl jūsų veiklos, o palaikys, žmogų, kurio jūs nenorėsite nuvilti. Tiesiog pabandykite tai padaryti!

Dar sykį peržiūrėkite savo atsakymus į užduotus aukščiau klausimus ir atleiskite sau dėl praėjusių nesėkmių. Tegu jos iškeliauja kartu su praėjusiais metais! Pradėkite nuo švaraus lapo Naujuosius Metus, kurie bus jums progreso ir vystymosi metai. Padarykite tai, ir kai jūs, po sekančių dvylikos mėnesių vėl atsigręšite atgal, į praėjusius metus, jūs pamatysite progresą, nežiūrint į kai kurias nesėkmes ir nusivylimus, jūs galėsite pasakyti, kad tie metai buvo sėkmingi!

Pagarbiai, Mykolas Kuzminskis

Spekuliantas.com

5 1 balsas
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,414SekėjaiPatinka
1,830ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x