Antradienis, 28 gegužės, 2024

Nilas Fulleris: Kodėl jūsų prekyba nėra pelninga?

Galite lengvai nustatyti kainų pokyčių kryptį, tačiau jums sunku iš to uždirbti pinigų? Šiandienos pamoka – tai ne tik dešimtmečio prekybos gyvais pinigais rezultatas, bet ir daugybės elektroninių laiškų iš treiderių, kurie klausia: “Kodėl aš neuždirbu pinigų?”. Atsakymas ne visada akivaizdžiai paprastas, dažnai tai būna prekybos psichologijos klaidų rezultatas, kurias iš tikrųjų lengva ištaisyti, jei esate sąžiningas su savimi ir dedate šiek tiek pastangų, kad pasikeistumėte.

Kai kurie treideriai įšoka į rinkas be pakankamo pasirengimo ir mokymų, pradeda prekiauti gyvais pinigais, o paskui nustemba, kad neuždirba pinigų. Tokiu atveju akivaizdu… kad jiems reikia profesionalesnio mokymo. Tačiau ką daryti tiems, kurie prekiauja jau kelerius metus ir vis dar negali pajudinti savo sąskaitos iš pradinio lygio? Šiuo atveju atsakymas slypi giliai ir reikalauja daug pastangų ir apmąstymų, kad būtų rastas sprendimas.

1 priežastis – Jūs nesate sveiko proto

Tai reikia suprasti pažodžiui, kalbant apie jūsų prekybą. Einšteino beprotybės apibrėžimas – tai to paties veiksmo kartojimas vėl ir vėl, tikintis kitokių rezultatų… Galbūt esate beprotis treideris?

Tai, kad vėl ir vėl naudojate painias prekybos sistemas ir vis tiek bandote “priversti jas veikti”, per savo karjerą išgyvena visi treideriai. Kai kurie prekiautojai užstringa ilgame cikle, bandydami naudoti neveiksmingus ir sudėtingus prekybos metodus. Noriu pasakyti visai ne tai, kad šiuo metu jūsų naudojamos prekybos sistemos yra pagrindinė priežastis, dėl kurios neuždirbate pinigų. Jūs visi puikiai žinote, ką visada sakau apie didelę prekiautojo psichologijos ir pinigų valdymo svarbą. Tačiau, jei naudojate šimtus indikatorių, prekybos robotų ar kitų pernelyg sudėtingų metodų, tikriausiai turėtumėte apsvarstyti galimybę juos pakeisti, nes toks jūsų požiūris neigiamai veikia jūsų prekybos mąstyseną ir praranda efektyvumą, kai pasikeičia rinkos sąlygos. Toks prekybos metodas, kaip Price Action metodas, neturi neigiamo poveikio jūsų prekybos psichologijai ir laikui bėgant netampa mažiau veiksmingas.

Prekiautojai yra linkę užsisklęsti kartodami tuos pačius neveiksmingus veiksmus vėl ir vėl, tikėdamiesi, kad anksčiau ar vėliau jie pradės uždirbti pinigų rinkose. Deja, taip neveikia. Jei norite užsidirbti pinigų, į prekybą turite įdėti šiek tiek laiko, pastangų ir energijos. Tai reiškia, kad reikia pakelti užpakalį ir sukurti prekybos planą, net jei nežinote, kaip tai padaryti, tiesiog pabandykite jį sukurti. Atsisėskite prie kompiuterio ir pradėkite rašyti viską, kas, jūsų manymu, turėtų būti prekybos plane. Šį prekybos planą vėliau galėsite papildyti, pakeisti, patobulinti, jis neturi būti “tobulas” iš karto, jis niekada toks nebus.

Tai, ką bandau jums pasakyti, yra tai, kad turite imtis veiksmų, jei ilgą laiką negaunate pelno. Jūs tikrai tikite, kad kažkokiu stebuklingu būdu pradėsite uždirbti pinigus vien todėl, kad labai to norite. Norint tapti sėkmingu treideriu vien tik norėti nepakanka. Turite investuoti laiko ir energijos ieškodami geriausios jums tinkančios Forex prekybos strategijos ir tobulindami gerą prekybos planą. Taip pat reikia turėti prekybos žurnalą ir reguliariai juo naudotis. Tapti pelningu daugiausia lemia sąmoningai dedamos pastangos daryti tuos dalykus, kuriuos jaučiate, kad turite daryti, bet iki šiol nedarėte.

2 priežastis – Tapote “Tamsiosios Pusės” gerbėju

Mes, vyrai, žinome, kad kai kurioms moterims patinka “blogiukai”… Vis dėlto žmonės linkę priklausyti nuo veiksmų, kurie pasmerkti žlugti, vien dėl to, kad vienu metu jaučiasi gerai, net jei fiziškai, emociškai ir finansiškai tie veiksmai daro mums neigiamą poveikį. Mes, treideriai, taip pat tuo nusidedame, mes taip pat įstringame užburtame blogų įpročių rate, nes jie yra įtvirtinti mūsų psichikoje.

Tai, kad neuždirbate pinigų, didžiąja dalimi yra susiję su tuo, kad turite blogų prekybos įpročių. Ilgalaikė nuolatinė sėkmė prekyboje įmanoma tik tada, jei susikursite ir išlaikysite tinkamus prekybos įpročius. Iš esmės tai reiškia skirtumą tarp žaidėjo ir treiderio. Žaidėjai paprastai neturi tikro prekybos plano, juos vadinu “kulkosvaidininkais”, nes jie prekiauja be jokios priežasties (over-trading), jie nuolat vejasi “didelį laimėjimą”, praeityje gavę vieną ar kelis didelius pelnus tik dėl sėkmės. Treideriai žino, kad jie neturėtų pasikliauti sėkme, nes pasitiki savo strategija, žino, kad turėtų būti nuoseklūs ir drausmingi ir leisti strategijai veikti sudarant daugybę sandorių. Disciplinuota ir nuosekli prekyba nėra tokia jaudinanti kaip “automatinis šaudymas”, tačiau galiu jus patikinti, kad ilgainiui ji yra daug įdomesnė, nes tai reiškia pelną ir ramius nervus.

Azartiški treideriai patenka į užburtą blogų prekybos įpročių ratą, nes jiems tikriausiai kažkada pasisekė gauti gerą pelną. Tokie sėkmingi sandoriai sustiprina blogus prekybos įpročius; jie pradeda manyti, kad tai, ką daro, veikia, net jei apskritai pralaimi. Lošėjų mentalitetas yra toks, kad “kitas pelningas sandoris” yra “visai šalia”, nesvarbu, ar jie žaidžia lošimo automatais, ar ruletę, ar prekiauja rinkose. Tokio mąstymo turite atsisakyti, jei norite būti ramus, pasitikintis savimi ir sėkmingas treideris. Pastaba: aš nelyginu prekybos su lošimu, bet sakau, kad jei neišsiugdysite subalansuoto ir logiško požiūrio į prekybą, tapsite lošėju, lošiančiu finansų rinkose.

Kaip ir su viskuo kitu gyvenime, kuo daugiau darysite tai, kas jums geriau sekasi, tuo didesnė tikimybė, kad tai darysite ir toliau. Tai pasakytina ir apie neigiamus, ir apie teigiamus dalykus. Prekyboje, kuo daugiau toliau prekiausite turėdami blogų įpročių, tuo labiau būsite pasmerkti vis giliau ir giliau kristi į nuostolingą prekybą. Turiu omenyje, kad darote tokius dalykus, kaip prekiaujate per daug, per daug rizikuojate viename sandoryje, prekiaujate be plano ir pan. Kuo ilgiau darote šiuos dalykus, tuo didesnė tikimybė, kad ir toliau juos darysite. Galiausiai turėsite sąmoningai priimti sprendimą pakeisti savo blogus prekybos įpročius arba toliau prarasti pinigus.

3 priežastis – esate pernelyg uolus

Prekyba yra viena iš nedaugelio profesijų, kurioje per didelis pastangų ir jėgų įdėjimas gali būti nukreiptas prieš jus. Kuo anksčiau tai suprasite, tuo geriau, todėl sukurkite prekybos planą, kuriame į tai būtų atsižvelgta. Pamirškite naujienas, indikatorius ir grafikų analizę visai nakčiai. Vietoj to, kodėl gi nepasirinkus paprasto ir logiško požiūrio ir nepradėjus prekiauti užsidarius dienai?

Išstudijavę savo strategiją ir ją įvaldę, nebėra prasmės visą parą sėdėti prie kompiuterio ir bandyti atidaryti sandorį. Grafike arba yra sandoris pagal jūsų sąlygas, arba jo nėra, tai labai paprasta. Kai prekiaujate pasibaigus dienai, tereikia kartą ar du kartus per dieną, kai jums patogu, analizuoti dienos grafikus. Kol kas tikriausiai 80 % savo sandorių atidarau dienos grafikuose, o likusius – 4 valandų grafikuose. Visą dieną nesėdžiu prie monitoriaus ieškodamas sandorio. Du ar tris kartus per dieną 10-15 minučių greitai peržiūriu rinkas, o jei nematau sandorio, užsiimu savo reikalais… Nesėdžiu ir neieškau signalo vien todėl, kad noriu prekiauti. Turite pasiekti tokį lygį, kai jums tikrai nerūpės, ar rinkoje nebus sandorių 3 ar 4 dienas, savaitę ar dvi savaites, tada suprasite, ką reiškia prekiauti kaip snaiperiui.

Ironiška, bet jaučiate, kad turite dėti daugiau pastangų rinkose, nes jaučiate poreikį uždirbti pinigų rinkoje. Nepainiokite to su aistringu treideriu, nes iš tikrųjų tai skirtingi dalykai. Tas, kuris jaučia “poreikį” uždirbti pinigų rinkose, greičiausiai patiria daug didesnį spaudimą, nes rizikuoja pinigais, kurių jam tikrai reikia ir kurių negali prarasti, arba mano, kad prekyba yra vienintelis būdas būti laimingam. Jei norite uždirbti pinigų kaip treideris, turite pašalinti tokias emocijas.

“Būtinumo” arba spaudimo uždirbti pinigų rinkose jausmas daugelį prekiautojų veda į pradines pozicijas. Kuo labiau laikysitės įsikibę prekybos, tuo mažesnė tikimybė, kad uždirbsite pinigų. Norėdami užsidirbti pinigų prekiaudami, turite išsiugdyti nerūpestingą ir atsargų mąstymą prekiaujant. Neturėtumėte per daug nerimauti dėl atskiro sandorio, bet ne tiek, kad rizikuotumėte per daug dideliais pinigais.

4 priežastis – atiduodate savo pelną

Kalbant apie prekybą rinkose, žmogaus prigimtis rodo, kad žmonės linkę labiau pasitikėti savimi po vieno ar kelių pelningų sandorių. Po kelių pelnų jie linkę laikyti rinkas mažiau rizikingomis, nei jos iš tikrųjų yra, o po kelių nuostolių – labiau rizikingomis, nei jos iš tikrųjų yra. Šis faktas turi rimtų pasekmių jūsų pelnui rinkose. Jei norite įsigilinti į šią problemą, perskaitykite mano straipsnį, kuriame gilinuosi į pernelyg didelį pasitikėjimą savimi prekyboje.

Gera pasitikėti savo strategija ir gebėjimu ja prekiauti. Tačiau kai peržengiame ribą tarp pasitikėjimo savimi ir “įžūlumo”, patenkame į nuolatinio pelno praradimo pasaulį. Aš taip pat esu susidūręs su šiomis problemomis, ir esu tikras, kad ir jūs jų turėjote. Jums pavyksta labai geras sandoris, kai kaina pasiekia jūsų pelną, jūs jaučiatės puikiai, prekyba jums atrodo lengva, tuoj pat pradedate ieškoti kito sandorio, nes dabar turite daugiau pinigų, kuriais galite rizikuoti. Įeinate į rinką, kol sužinote, kad tai nebuvo labai geras signalas, ir jūsų sandoris atsiduria raudonojoje zonoje, kaina toliau juda prieš jus, galiausiai baigiasi nuostolingai. Jam pasibaigus, klausiate savęs: “Tai buvo kvailas sandoris ir aš tai matau, kodėl atidariau sandorį?”.

Atidarėte sandorį, nes po ankstesnių pelnų pradėjote jaustis mažiau rizikingas. Tokių dalykų turėtume vengti prekiaudami. Vienintelis patikimas būdas išvengti šių spąstų – fiziškai pasitraukti nuo prekybos platformos bent 24 valandoms po ankstesnio sandorio. Būtent tai man atrodo veiksminga.

5 priežastis – Kiekvienam sandoriui skiriate per daug dėmesio

Vienas iš svarbiausių dalykų, kuris padės jums uždirbti pinigų rinkose, yra tiesiog nustoti elgtis taip, tarsi kiekvienas sandoris būtų pasaulio pabaiga. Pirmas žingsnis tai padaryti – įsitikinti, kad nerizikuojate per dideliais pinigais, tai pašalins didžiąją dalį emocinio prisirišimo prie atidaryto sandorio.

Kitas žingsnis – suprasti, kad jūsų strategija suteikia jums atsitiktinį pelningų ir nuostolingų sandorių pasiskirstymą. Tai reiškia, kad niekada negalite žinoti, kuris sandoris bus nuostolingas, o kuris pelningas, net jei jūsų strategija yra labai pelninga. Todėl nėra visiškai jokios logiškos priežasties emociškai prisirišti prie kiekvieno sandorio, nes negalite žinoti sandorio rezultato, kol jis neužbaigtas. Net jei sandoris atrodo “tobulas”, jis gali būti nuostolingas, kaip sakoma, “viščiukus skaičiuoja rudenį”, todėl nedidinkite rizikos vien todėl, kad manote, jog šis sandoris yra “užtikrintas”.

Kai pradėsite mąstyti šiuo principu, pradėsite daugiau galvoti apie “mišką” nei apie “medžius” (kad pamatytumėte mišką už medžių), tada pradėsite suprasti, kad prekybos sėkmė – tai nuoseklaus teisingų prekybos įpročių laikymosi savaitė po savaitės rezultatas. Tai leis jums atsisakyti jausmo, kad “reikia” uždirbti pinigų kiekviename sandoryje, kuris jums gali kilti, ir yra raktas į pelningumą rinkose. Sėkmės prekyboje!

Nilas Fulleris,

išversta specialiai portalui Spekuliantas.com


Patiko straipsnis? Sek Spekuliantas.com Facebook puslapį ir Telegram kanalą, kad gautum naujienas akimirksniu!


Nori išbandyti Forex prekybą? Rinkis patikimus Forex brokerius.

Registruokis į Jaunojo Treiderio ABC kursą ir įgyk reikiamų žinių. Spekuliantas.biz mokykla – geriausios investicijos į save..

 

5 3 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,410SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x