Antradienis, 23 liepos, 2024

Paprasta binarinių opcionų strategija pagal Keltnerio Kanalo indikatorių

Sveiki, mielieji draugai! Šis straipsnis skiriamas binarinių opcionų prekiautojams, kuriame apžvelgsime strategiją, kuri pagrįsta Keltnerio Kanalo indikatoriumi.

Kai kalbame apie Binarinius Opcionus arba apie bet kokią kitą rinką – tai visada yra nuolatinė balanso paieška tarp paklausos ir pasiūlos. Kai yra nukrypstama nuo šio balanso arba “masės centro” – tokia situacija yra nenormali, vadinasi reikia mokėti ją teisingai interpretuoti.

Įvairūs slankieji vidurkiai ir pagal juos suprogramuoti kanaliniai indikatoriai leidžia nustatyti, kiek kainos elgesys skiriasi nuo įprastinėmis reikšmėmis nustatyto periodo. Šiame straipsnyje mes panagrinėsime Keltnerio Kanalo indikatorių, kuris sugalvotas pagal paprastuosius slankiuosius vidurkius ir vidutinį kainos pasikeitimą. Šis metodas pirmą kartą buvo publikuotas Česterio W. Keltnerio knygoje “Kaip uždirbti pinigus prekių biržoje” (How To Make Money In Commodities, 1960 m.).

Pats indikatorius yra nesudėtingas, prisitaikantis prie instrumento volatilumo ir lyginant su Bolindžerio Juostomis arba Envelopes, duoda mažiau apgaulingų signalų, kas yra labai svarbu Binarinių opcionų prekyboje.

Straipsnio gale rasite keletą indikatoriaus versijų, kurie gali labai pasitarnauti Jūsų prekyboje.

Indikatoriaus charakteristikos

Strategijos aprašymas

Prieš naudojant bet kokį indikatorių, iš pradžių būtina suprasti, kokiu principu jis veikia, kadangi tai gali nulemti galutinį prekybos rezultatą. Kitu atveju, rezultatai gali būti nenuspėjami. Tai štai, jei pažvelgtume į Keltnerio Kanalo indikatorių, matytume, kad jo reikšmes galima paskaičiuoti net rankiniu būdu, ant popieriaus – – o tai jau geras požymis.

Nors indikatoriaus versijų yra nemažai, iš atsisiųsto rinkinio, mes paimsime indikatorių keltnerchannel ir įkelsime jį į grafiką. Čia matysime, kad pagrindiniai nustatymai yra viso labo 2: periodas ir koeficientas K. Periodas atsakingas už indikatoriaus “atmintį”, o koeficientas už kanalo plotį:

Taip pat nustatysime kanalo linijų spalvas ir storį  (kaip kam patinka):

Iš pradžių yra skaičiuojamas vidutinis žvakių diapazonas per užduotą periodą. Kaip vienas žvakės diapazonas, yra imamas skirtumas tarp maksimumo ir minimumo. Toliau, prie einamosios paprastojo slankaus vidurkio reikšmės (geltonoji linija grafike) yra pridedama apskaičiuota vidutinio diapazono reikšmė, padauginta iš K – tai ir yra viršutinė kanalo linija. Apatinės linijos apskaičiavimui, tą pati reikšmė yra atimama.

Keltnerio Kanalą galima prekiauti dviem būdais: kainai atšokant nuo kanalų linijų ribų ir kainos apsisukimus – kai pramušamos išorinės kanalo linijos. Antrasis būdas yra kontr-trendinė strategija, todėl yra padidinto rizikos ir reikalauja tikslesnių įėjimų.

Labiau paprastesnis variantas, ypač naujokams – prekiauti kainos atšokimus nuo kanalo linijų ribų, naktinio fleto metu. Kaina tuo metu praktiškai neišlenda iš kanalo ribų, o jos judėjimas yra daugiau mažiau nuspėjamas.

Prekybos esmė yra tokia. Kadangi kainos išėjimas už kanalo ribų – tai stiprus nukrypimas nuo normos, kaina tokiu metu dažniausiai praranda impulsą ir daugeliu atveju koreguojasi (grįžta atgal). Mūsų užduotis, pastebėjus pramušimą, atidaryti opcioną priešinga kryptimi taip, kad suspėti pagauti tą korekciją.

Prekybos taisyklės

Opciono Call pirkimas:

  1. Laukiame žvakės užsidarymo už apatinės kanalo linijos. Sekančios žvakės užsidarymas turi būti kanalo viduje;
  2. Užsidarius sekančiai žvakei, perkame opcioną Call su 1 žvakės ekspiracija.

Opciono Put pirkimas:

  1. Laukiame žvakės užsidarymo už viršutinės kanalo linijos. Sekančios žvakės užsidarymas turi būti kanalo viduje;
  2. Užsidarius sekančiai žvakei, perkame opcioną Put su 1 žvakės ekspiracija.

Labai svarbu yra sulaukti žvakės užsidarymo, kadangi, kol žvakė pilnai neužsidarė (nesusiformavo), nėra jokios garantijos, kad kanalas tikrai buvo pramuštas. Be to, antroji žvakė turi užsidaryti žemiau pramušto kanalo.

Geriausių rezultatų galima pasiekti prekiaujant Azijos sesijos metu – nuo 2.00 val. nakties iki 10.00 val. Lietuvos laiku. Tuo metu rinka yra pakankamai rami ir tinkama prekybai kanalo viduje.

Sandorių pavyzdžiai

Prekyba kanale su geru kanaliniu indikatoriumi – nėra sudėtingas uždavinys. Svarbiausia sulaukti gražių, į akis gerai krintančių, “teisingų” signalų. Jei kruopščiai laikytis prekybos sistemos taisyklių, galima pasiketi 80% pelningumo ir daugiau.

Opciono Call pirkimas: sulaukiame, kol juoda žvakė prakerta ir užsidaro žemiau raudonos linijos, vėliau sulaukiame, kol balta žvakė užsidaro virš raudonos linijos. Perkame Call opcioną dar 1 žvakei:

Kartais kainos impulsas būna toks stiprus, kad laiko korekcijai nelieka. Tokiais atvejais, galima atidaryti papildomus sandorius ant kiekvienos sekančios žvakės, kol neišeisime į pliusą. Tačiau taip daryti aš nerekomenduočiau, kadangi toks impulsas gali reikšti tendencijos apsisukimą. Todėl, jei sandoris nesuveikė, kantriai laukiame sekančio signalo.

Opciono Put pirkimas: sulaukiame, kol balta žvakė prakerta ir užsidaro aukščiau žalios linijos, vėliau sulaukiame, kol juoda žvakė užsidaro žemiau žalios linijos. Perkame Put opcioną dar 1 žvakei:

Svarbus momentas – jeigu žvakė užsidarė ant kanalo linijos lygio – toks signalas netinkamas, nes pramušimas neakivaizdus:

Išvados

Prekybos strategija pagal Keltnerio Kanalą idealiai tiks tiems, kas mėgsta paprastą ir nesudėtingą sistemą, be papildomų apsunkinimų. Taip pat, kanalinis indikatorius idealiai tiks, kaip pagrindas, kuriant savo individualią strategiją, ar patobulinant esamą, pavyzdžiui, pridedant jį, kaip trendinį elementą. Svarbiausia – tvirtas pagrindas, ir šiuo atveju Keltnerio Kanalo indikatorius yra labai naudingas.

Atsisiųsti Keltnerio Kanalo indikatorių rinkinį

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,416SekėjaiPatinka
1,840ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x