Pirmadienis, 6 vasario, 2023
spot_img

Povandeniniai akmenys prekiaujant realioje sąskaitoje

Šis turinys rodomas tik prenumeratoriams

Prenumeruokite, kad atrakintumėte šį turinį.

Sveiki, gerbiamieji skaitytojai, šioje apžvalgoje pakalbėsime apie skirtumus prekiaujant demo ir realioje sąskaitoje, aptarsime, kokių problemų galima tikėtis.

Reikalas tas, kad prekyba realioje sąskaitoje nuo demo skiriasi kaip dangus ir žemė, ir nežiūrint to, kad daug kas sako, ypač brokeriai, kad skirtumo praktiškai nėra. Tačiau, deja, daugelis treiderių pereidami iš demo į realią sąskaitą, supranta, kad ne viskas taip paprasta šiame gyvenime, ir darę pelną demo sąskaitoje, jie patiria nuostolius realioje. Ir taip atsitinka praktiškai su visais treideriais. Arba robotai, pavyzdžiui, Milion Dollar Pips, demo sąskaitoje rodantis pasakiškus pelnus, realioje dirba visai kitaip… Kodėl taip yra? Problemų čia daug, tačiau pačias svarbiausias aptarsime, išskyrę jas į 3 grupes.

Taigi,

1) Techninės problemos

  • Žinokite, kad prekiaujant demo sąskaitoje, visus jūsų orderius apdoroja kompiuteris. Realioje sąskaitoje, jūsų orderiai taip pat apdorojami kompiuterio, bet jau kitokio, prie kurio jau gali sėdėti brokerio darbuotojas ir stebėti situaciją. Žinoma, priklausomai nuo depozito dydžio (pvz. iki 10.000 $) ir nuo brokerio stambumo, realią sąskaitą irgi gali apdoroti kompiuteris be žmogaus, bet tai bus lėtesnis apdorojimas.

Todėl iškart grėsmė susidurti su tokiomis problemomis:

  • Lėtesnis orderių apdorojimas, pavyzdžiui, norėsite įeiti į rinką, o brokeris dėl vienokių ar kitokių priežasčių negalės atidaryti jums pozicijos jūsų norima kaina. Arba paliksite poziciją ir po savaitgalio bus gepas (Gap– kainos atotrūkis) , pvz. 180 punktų, tai demo sąskaitoje, jums pozicija uždarys ten, kur buvo jūsų stopas, o realioje uždarys tik ten, kur bus kaina, nes ten kur buvo jūsų stopas, tiesiog nebuvo kainos.
  • Spredo padidėjimas, ypač naktį, arba per naujienas.

Patarimai: nedirbkite su strategijomis, kurios
– gaudo po kelis punktus;
– bando gaudyti staigius judėjimus;
– prekiauja per naujienas;
– labai aktualus spredo dydis.

Jūsų turima prekybos strategija turi „išlaikyti” visus šiuos niuansus.

2) Specialios problemos

Tai problemos, kurias mums sukuria brokeriai. Deja, nors tokių problemų šiandien pasitaiko vis mažiau, tačiau sakyti, kad jų nėra, negalima. Todėl kai kurie brokeriai, vietoj komisijos (spredo) nori dar uždirbti papildomai iš treiderių nupiltų depozitų.
Tai atskira tema, bet trumpai reikia pasakyti tiek – brokeriai turi statistiką – 95 proc. treiderių praranda savo depozitus, ypač naujokai, todėl ne visi brokeriai išveda treiderių pozicijas į bendrą rinką, o prasuka pas save „ant popieriaus”. Pavyzdys: treiderio depozitas 1000 $, jei brokeris išves jo pozicijas į bendrą rinką, jis gaus tik komisinius, tarkime uždirbs 30 $, bet jei neišves, o treideris – naujokas praras tą 1000 $, visi pinigai liks pas brokerį, jau ne 30, o 1000.

Todėl yra tokių brokerių, vadinamų „Virtuvės meistrų”, kurie linkę „pachimičinti”, „padėti” treideriams-naujokams nupilti jų depozitus, ir tai pasireiškia tokiais atvejais:

praslydimai (slipage) – orderio atidarymas ne ta kaina, o 5-10 ar daugiau punktų toliau nuo treiderio norimos vietos.
ne rinkos kotiruotės – tai kaina, kurios realiai nebuvo. Pavyzdžiui, brokeris mato – aha, daug treiderių yra išstatę stopus ties kažkokiu kainos lygiu, brokeris duoda ne rinkos kotiruotę, išmuša treiderių stopus, pasiima pinigus, ir kaina grįžta į pradinį lygį. Tai nesunku patikrinti, tereikia atsidaryti kito brokerio kotiruotes, tai matosi iškarto.
atviras sukčiavimas (istorijos taisymas, prekiavimas be treiderio žinios, pinigų neatidavimas ir pan.). Asmeniškai susidūręs nebuvau, tiesiog esu skaitęs internete, tai būdinga mažai žinomiems brokeriams, kuriu tikslas ne brokerio verslas, o žmonių apgaudinėjimas.

Patarimai: atidžiai rinkites brokerį. Žinokite, kad idealių brokerių nėra, yra tik blogi ir labai blogi. Visi turi trūkumų, visi „chimičina”, tik vieni daugiau, kiti mažiau. Nesirinkite mažai žinomos kontoros, ypač siūlančios super sąlygas, įvairius bonusus ir pan. Rinkitės ilgai rinkoje esančius. Pagrindinis dalykas, kad brokeris atiduotų jūsų uždirbtus pinigus, o prie viso kito galima priprasti.

3) Psichologinės problemos

Svarbiausia problema. Deja, mes ją patys ir susikuriame. Daugelis treiderių savo depozitus nupila ne dėl aukščiau išvardintų techninių problemų, ne dėl nesąžiningų brokerių, bet dėl savo kaltes: kvailumo, godumo, kantrybės neturėjimo ir pan. Pavyzdžiui, demo sąskaitoje, kai rinka eina prieš jūs, link jūsų stopo, jums visiškai vienodai, jūs nesijaudinate, nejaučiate jokių emocijų, palyginus, ką jausite, kai „degs” jūsų sunkiai uždirbti pinigai. Prie to tiesiog reikės priprasti.

Patarimas čia būtų tik vienas – neskubėkite. Neprekiaukite dideliais lotais. Eikite mažais žingsneliais. Pradėkite nuo mažų sumų, nuo 100 prie 500, nuo 500 prie 1000, nešokite iš karto ant didelių pinigų, net nespėsite apsidairyti, kaip prarasite juos.
Būtinai paskaitykite straipsnį Kada pereiti nuo demo į realią sąskaitą.

Linkiu jums sėkmės!

 

3 KOMENTARAI

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Comments
Naujausias
Seniausias Daugiausiai balsavo
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Astronautas
Astronautas
2016-02-26 23:03

Dar norėjau paklausti, ar egzistuoja tendencija, kad kuo likvidesnė valiutų pora, tuo patikimesnis backtestingas?

Astronautas
Astronautas
2015-11-19 13:50

Ar tas reiškia, kad roboto-scalperio rezultatai backtestinge mažiau patikimi, nei kad roboto, prekiaujančio dieniniuose ar H4 grafikuose?

Prisijunk

2,338SekėjaiPatinka
1,580ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

3
0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x