Šeštadienis, 25 gegužės, 2024

Viskas apie EUR/JPY

Valiutų pora EUR/JPY yra vienas populiariausių Forex instrumentų. Valiutos poros patrauklumą lemia jos judėjimas (volatilumas), leidžiantis treideriams gauti pelną tiek trumpose atkarpose (kanale), tiek dideliuose (prekiaujant pagal trendą, ilgalaikėse strategijose). Nors ši valiutų pora yra kross-kursas, ji dažnai vadinama mažorine (priskirtina prie pagrindinių).

EUR/JPY – tai tarptautinės valiutos rinkos instrumentas, suteikiantis galimybę prekiauti eurais prieš Japonijos jenas (parduoti ir pirkti eurus už jenas). EUR/JPY kotiruotės matomos kaip dešimtiniai skaičiai po kablelio. Pavyzdžiui, 133,65 kursas reiškia, kad vienas euras kainuoja 133,65 japonijos jenų.

EUR/JPY kursas koreliuojasi su GBP/JPY.

Be to, EUR/JPY įtakoja bendras treideriui apetitas rizikoms. Kai rinkos dalyviai noriai rizikuoja, jie aktyviau perka  valiutos instrumentus su aukštu volatilumu, įskaitant ir EUR/JPY.

EUR/JPY prekybos ypatumai

Jau buvo minėta, kad EUR/JPY turi didelį volatilumą, todėl ja prekiauti rekomenduojama pažengusiems prekiautojams, galinčiais įvertinti rinkos būseną.

Prekiaujant EUR/JPY, privaloma laikytis MM bei nepamiršti stopų. Stopus rekomenduojama statyti ant palaikymo/pasipriešinimo lygių, kurie apsaugos nuo didelių nuostolių. Tačiau stopai neturi būti ir pernelyg maži, nes šiai valiutų porai reikalingas didesnis judėjimo laukas.

EUR/JPY būdingi ilgi, užsitęsiantys trendai, todėl ši valiutų pora tinka strategijoms, kurios yra trendinės, pvz. strategija naudojanti indikatorių Momentum, MACD arba slankiuosius vidurkius.

Paveikslėlyje žemiau, paprasta strategija pagal trendą, pagrįsta slankiaisiais vidurkiais (8 EMA ir 21 EMA). Pirkimas vykdomas, kai linija kerta iš apačios į viršų, o pardavimas, kai kaina kerta iš viršaus į apačią, o tuo pačiu uždaromas pardavimas.

eurjpy slankieji vidurkiai

EUR/JPY taip pat tinka tiems treideriams, kurių strategija paremta kanalo pramušimu. Pirkimai atidaromi prakertant  pasipriešinimo lygį, o pardavimai – palaikymo. EUR/JPY paprastai juda dideliame kanale, bet kai įvyksta pramušimas, kaina dažnai nueina kelis šimtus punktų. Yra buvę nemažai dienų, kai kaina per dieną nuėjo 500-600 punktų.

EUR/JPY gana jautriai reaguoja į įvairias ekonomines naujienas, ypač šias:

– Japonijos banko intervencijos
– naftos kainų šokinėjimas. Japonija yra labai priklausoma nuo naftos importo, todėl naftos kainos šuolis gali labai nusmukdyti jeną.
– kalbos apie Japonijos rezervo diversifikaciją. Japonijos bankas turi didelius rezervus doleriais ir jei tie rezervai  diversifikuojami į eurus, tai EURJPY pora gali kilti į viršų, nes išauga eurų paklausa.

Kitos naujienos, kurios gali įtakoti EUR/JPY:

  • Europos BVP
  • Europos prekybos balansas
  • Europos kainų indeksas (CPI)
  • Europos bazinė palūkanų norma
  • Japonijos infliacija
  • Vartotojų išlaidos Japonijoje
  • Japonijos prekybos balansas
  • Japonijos banko ataskaita Tankan – ketvirtinė ataskaita, kuri pilnai įvertina Japonijos ekonominę būklę.

EUR/JPY pora yra populiari ir dėl to, kad ja prekiauti galima 24 valandas per parą, nes ji veikiama tiek dieną, kai dirba Europa, ir naktį, kai prabunda Japonija ir Azijos valstybės.

8 KOMENTARAI

5 1 balsas
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Comments
Naujausias
Seniausias Daugiausiai balsavo
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
vynas
vynas
2014-10-23 09:40

Ar gali vaizdziai pateikti ka reiskia, "Treidink ka matai, o ne ka galvoji"?

Tadas85
Tadas85
2014-10-19 21:41

Labai aciu uz issamu atsakyma. Dabar gerokai aiskiau. O jeigu kaina nukeliauja toli, bet paskiau apsisuka ir gerokai paeina atgal.Ar tai irgi reiskia, kad dienos potencijalas isnaudotas? Ar tik svarbu tik kokia kains esamuoju momentu.?

Tadas85
Tadas85
2014-10-19 20:25

Ka reiskia volatilumas ir ka reiskia, kai valiutu pora pasizymi dideliu volatilumu? Kaip tai itakoja rizika ir kuo gali buti patrauklu prekiauti volatilia valiutu pora. Aciu uz atsakymus 🙂

rankove
rankove
2014-10-15 11:36

Gal gali Mykolai padaryt pamoka kaip isikelt indikatorius i MT4 711 versija?

Prisijunk

2,410SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

8
0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x