Antradienis, 28 gegužės, 2024

10 patarimų treideriams, prekiaujantiems nepilną darbo dieną

Prekyba dienos metu ne visada yra geras pasirinkimas dirbant visą darbo dieną. Galbūt turite kitų įsipareigojimų dienos metu arba norite išbandyti dienos prekybą, kol dar nedrįstate jai skirti visą darbo dieną. Bet kuriuo atveju treidingui galima skirti ne visą darbo dieną.

Nežiūrint to, treiderio prekyba, kuris treidingui skiria nepilną darbo dieną turi savitų ypatumų, kurie skiriasi nuo prekybos visą darbo dieną. Norėdami turėti gerus šansus sulaukti sėkmės, turite aiškiai žinoti apie juos ir tinkamai su jais elgtis.

Šiame straipsnyje apžvelgsime dešimt patarimų pradedantiems prekiautojams, kurie skiria tam ne visą darbo dieną.

Patarimai treideriams, prekiaujantiems ne visą darbo dieną 

Siūlau jums dešimt patarimų, kurie padės jums, jei prekiaujate ne visą darbo dieną:

 1. Pasirinkite tinkamą rinką prekybai.
 2. Stebėkite, kaip valiutų kursai veikia jūsų pelną.
 3. Venkite prekybos per visą sesiją.
 4. Pasirinkite prekybos sistemą, sugrupuotą pagal laiką.
 5. Nepasikliaukite kitų žmonių patarimais.
 6. Apsvarstykite automatinės prekybos galimybę.
 7. Treideris turėtų nuolat skirti dėmesio rizikos valdymo klausimams, tarsi prekiautų visą darbo dieną.
 8. Niekada neprekiaukite savo pagrindiniame darbe.
 9. Peržiūrėkite savo sandorius savaitgaliais, kai neprekiaujate.
 10. Apsvarstykite galimybę prekiauti pagal kainų svingus.

Patarimas Nr. 1: Treideriai, prekiaujantys nepilną darbo dieną, turėtų pasirinkti tinkamą rinką prekybai 

Visos pasaulio rinkos prekiaujamos visą parą.

Jūs, be abejo, galite pasirinkti bet kurią rinką, kuri bus aktyvi tuo metu, kai galite laisvai prekiauti.

Tačiau tuo pačiu reikia atsižvelgti į keletą praktinių faktorių:

 • Dienos laikotarpis, kai turite laiko susikaupti ir prekiauti
 • Jūsų brokerio siūloma prieiga prie rinkos
 • Pasirinktos rinkos likvidumas ir volatilumas

Pavyzdžiui, treideriai, prekiaujantys ne visą darbo dieną Azijoje, gali prekiauti JAV rinkose naktį po darbo. Pirmąsias dvi valandas po Amerikos sesijos pradžios, kol Azijos treideriai nueis miegoti, puikiai telpa į šį laikotarpį.

Ne visą darbo dieną dirbantys JAV treideriai gali apsvarstyti galimybę prekiauti Honkongo Hang Seng indekso (HSI) arba Korėjos KOSPI ateities sandoriais.

Galbūt norėsite apsvarstyti ir kitas galimybes. Šis didžiausių pasaulio ateities sandorių biržų sąrašas – tai pradinis taškas jūsų tyrimams.

Patarimas Nr. 2: Kasdien stebėkite valiutų kursus rinkose, kuriomis prekiaujate.

Šis patarimas susijęs su pirmuoju patarimu apie tinkamos rinkos pasirinkimą. Dauguma ne visą darbo dieną dirbančių treiderių galiausiai pradeda prekiauti užsienio rinkose dėl to, kad yra susieti su savo pagrindiniu darbu įprastomis darbo valandomis.

Prekiaujant užsienio rinkose paprastai reikalaujama įnešti į depozitą lėšų užsienio valiuta, todėl  susiduriama su užsienio valiutos rizika.

Stebėkite užsienio valiutų kursus, nes jų svyravimai turės įtakos jūsų pelningumui.

Priklausomai nuo aplinkybių, galite išvengti valiutų svyravimų, su jais sutikti arba hedžuoti savo rizikas.

Patarimas Nr. 3: Neprekiaukite per visą prekybos sesiją

Nepriklausomai nuo to, kokią rinką pasirinksite, apsvarstykite galimybę apsiriboti prekyba tik pirmosiomis ir paskutinėmis dviem prekybos sesijos valandomis.

Šie laikotarpiai paprastai būna labiau volatilūs ir suteikia daugiau prekybos galimybių.

Galite maksimaliai padidinti savo pastangas prekiaujant ne visą darbo dieną , sutelkdami dėmesį į labiausiai volatilius laikotarpius. Taip mažiau laiko praleisite stebėdami rinkas ir sumažinsite praleistų prekybos galimybių skaičių.

Patarimas Nr. 4: Pasirinkite laiko atžvilgiu jautrų prekybos paterną

Laikui jautrus prekybos modelis – tai prekybos strategija, kuri generuoja pelną iš rinkos elgsenos tam tikru paros metu.

Kadangi šios prekybos strategijos veikia tik tam tikru paros metu, ne visą darbo dieną prekiaujantys treideriai gali sutelkti dėmesį būtent į šiuos laikotarpius, kad išnaudotų visą savo laiką.

Kevino Ho skalpingas 15 minučių laiko intervale atsidarius rinkai yra laiko atžvilgiu jautrios prekybos sąrankos pavyzdys ir puikiai tinka ne visą darbo dieną prekiaujanties treideriams.

Patarimas Nr. 5: Nepasikliaukite kitų žmonių patarimais

Šis patarimas galioja absoliučiai visiems treideriams ir investuotojams, ne tik prekiaujantiems ne visą darbo dieną. Nepaisant to, naujausia informacija neįtikėtinai vilioja ne visą darbo dieną prekiaujančius treiderius dėl laiko apribojimų.

Ne visą darbo dieną prekiaujantys treideriai gali neturėti pakankamai laiko atlikti savo analizę. Todėl kai kurie iš jų gali norėti tai kompensuoti remdamiesi kitų atliktomis analizėmis, kurios dažniausiai būna kolegų treiderių patarimai arba paimtos iš jų mėgstamų finansinių tinklaraščių.

Tai siaubinga idėja.

Ne visą darbo dieną trunkanti prekyba vis tiek yra dienos prekyba. Ne visą darbo dieną prekiaujantys treideriai, žinoma, turi prisitaikyti ir maksimaliai išnaudoti savo ribotą laiką. Tačiau tai visai nereiškia, kad reikia rinktis mažiausio pasipriešinimo kelią.

Nepaverskite savo prekybos platformos internetiniu kazino.

Arba prekiaujate teisingai, arba visai neprekiaujate.

Patarimas Nr. 6: Apsvarstykite automatinę prekybą

Jei gerai mokate programuoti, galite apsvarstyti automatinės prekybos galimybę.

Automatizuota prekyba idealiai tinka ne visą darbo dieną dirbantiems prekiautojams. Jūs dirbate savo kasdienį darbą, o prekybos platforma prekiauja už jus automatiškai.

Laisvalaikį galite skirti prekybos idėjoms tirti ir prekybos sistemoms kurti.

Tačiau tai tinka ne visiems, nes automatinė prekyba turi savitą riziką. Todėl, prieš pradėdami užsiimti šia veikla, turite skirti laiko suprasti šią riziką.

Jei jus domina programinės įrangos kodas ir prekyba savo prekybos sistemomis, jums bus įdomu perskaityti šiuos išteklius:

 • Perry Kaufman prekybos sistemos ir metodai
 • Patikimų prekybos sistemų kūrimas Keith Fitschen
 • Geriausi dienos prekybos simuliatoriai
 • Dešimt automatizuotos prekybos kursų

Patarimas Nr. 7: Treideris turi nuolat skirti dėmesio rizikos valdymo klausimams, tarsi prekiautų visą darbo dieną.

Net jei prekiaujate ne visą dieną, neturėtumėte pamiršti dienos prekybos rizikos.

Rizikos valdymas turi daug aspektų, įskaitant:

 • Pozicijos dydį
 • Grynųjų pinigų valdymas
 • Operacinė rizika

Kad išvengtumėte rizikos bankrutuoti, turite susipažinti su įvairiais pozicijos dydžio nustatymo modeliais ir kontroliuoti savo sandorio dydį. (Benneto Makdauelo knyga tam yra gera pradžia).

Ne visą darbo dieną prekiaujantiems treideriams, norintiems pereiti prie nuolatinės prekybos, labai svarbus pinigų valdymas.

Tai apima tai, kiek savo pelno reguliariai išsivedate ir kiek jo naudojate dienos prekybos kapitalui didinti. Su asmeniniais finansais elkitės taip, tarsi būtumėte visą darbo dieną dirbantis treideris.

Kad sumažintumėte operacinę riziką dienos prekyboje, turėtumėte:

 • Reguliariai daryti atsargines prekybos terminalo kopijas.
 • Naudoti papildomą maitinimo šaltinį (jei reikia, naudokite nepertraukiamo maitinimo šaltinį).
 • Turėti atsarginį interneto ryšį.
 • Greitojo surinkimo sąraše turėti savo brokerio telefono numerį.
 • Nors prekiaujate ne visą darbo dieną, tai vis tiek yra darbas, dėl kurio rizikuojate savo kapitalu. Todėl geriausia elgtis profesionaliai.

Patarimas Nr. 8: Niekada neprekiaukite savo darbo vietoje dienos metu

Dienos prekyba reikalauja visiško susitelkimo. Taigi, kad ir kaip jus viliotų uždarbis, niekada neprekiaukite dirbdami savo kasdienį darbą.

Darbe galite mėgautis fantastišku plačiajuosčio ryšio greičiu, o jūsų brokeris gali turėti aukščiausio lygio mobiliąją prekybos platformą. Todėl jums gali kilti pagunda prekiauti savo pagrindiniame darbe, bet to nedarykite.

Įsivaizduokite, kad jūsų vadovas pakvietė jus ir jūs atsitraukėte nuo savo darbo stalo, prieš išstatydami stop loss – po kurio laiko sugrįžote ir pamatėte, kad jūsų prekybos sąskaita sudegė. Arba staiga dingo jūsų iPad ryšys su naujausia brokerio prekybos programėlės versija.

Kai prekiaujate biure, esančiame už saugios prekybos terminalo aplinkos ribų, gali nutikti pernelyg daug negerų dalykų. (Jau nekalbant apie tai, kad jūsų įmonė dėl to nebus patenkinta.)

Patarimas Nr. 9: Peržiūrėkite savo sandorius savaitgaliais, kai neprekiaujate

Ne visą darbo dieną prekiaujantys treideriai darbo dienomis turi nedaug laiko, todėl turite jį efektyviai išnaudoti.

Taikykite paketinio apdorojimo principą, t. y. grupuokite panašias užduotis ir vykdykite jas kartu.

Darbo dienomis jūsų laikas ribotas, todėl sutelkite dėmesį į taisyklių laikymąsi ir drausmingą prekybą. Savaitgaliais surinkite savo prekybos duomenis ir kartu juos peržiūrėkite.

Tokiu būdu sugrupavę užduotis, galite sumažinti laiko sąnaudas darbo dienomis vykstančioms prekybos sesijoms ir savaitgalį išsamiai išanalizuoti savo sandorius.

Patarimas Nr. 10: Apsvarstykite galimybę prekiauti kainų svingais, o ne dienos prekyba

Aš žinau. Tai stresą mažinanti priemonė.

Tačiau prekyba svingais yra protinga galimybė treideriams, kuriems trūksta laiko.

Galiausiai daugumai žmonių prekyba ne visą darbo dieną yra tarsi dviejų darbų išsaugojimas. Tai kenkia jūsų sveikatai ir kelia didelę perdegimo riziką.

Jei prekyba svingais jums priimtina kapitalo atžvilgiu ir rizika, susijusi su pozicijos laikymu per naktį, tuomet turėtumėte apsvarstyti šią alternatyvą kaip rimtą.

Ne visą darbo dieną prekiaujantiems treideriams daug lengviau kiekvieną dieną atlikti rinkos analizę pasibaigus prekybos sesijai ir išstatyti orderius prieš atsidarant rinkai. Tai yra standartinė darbo eiga svingų prekiautojams, kurie savo pozicijas laiko kelias dienas.

Išvados

Prekiauti ne visą darbo dieną yra sudėtinga ir reikalauja pastangų. Taigi pirmiausia turite nuspręsti, ar norite save pašvęsti šiam reikalui.

Jei taip, peržiūrėkite šiuos patarimus ir sudarykite prekybos planą, kuriame būtų atsižvelgta į jūsų situaciją.

Galiausiai nepamirškite apibrėžti aiškių rizikos valdymo taisyklių.

Ne visą darbo dieną prekiaujantys treideriai dažnai užima mėgėjišką poziciją. Tačiau toks požiūris į prekybą yra klaidingas ir paprastai kainuoja brangiai.

Galen Woods,

išversta specialiai portalui Spekuliantas.com

 


Patiko straipsnis? Sek Spekuliantas.com Facebook puslapį ir Telegram kanalą, kad gautum naujienas akimirksniu!


Nori išbandyti Forex prekybą? Rinkis patikimą Forex brokerį Roboforex ir gauk 120% bonusą prekybos pradžiai.

Esi naujokas ir nežinai nuo ko pradėti? Praeik įvadinį 10 pamokų kursą Forex naujokams!

5 2 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,410SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x