Figūra “Galva ir Pečiai” + signalinis indikatorius

Sveiki, mielieji draugai!

Galva ir Pečiai — tai plačiai žinoma techninės analizės figūra, aprašoma praktiškai kiekvienoje knygoje apie finansines rinkas ir šiandien neprarandanti savo aktualumo, kaip instrumentas, kuris prognozuoja rinkos tendencijas.

Tačiau, netgi ir tokiems laiko patikrintiems instrumentams reikalingi šiuolaikiniai pritaikymo būdai. Taip pat, Forex naujokai ne visada grafike laiku pastebi šią figūrą. Atsižvelgiant į tai, mes galime pasinaudoti XXI amžiaus automatizacijos privalumais.

Šiandien mes apžvelgsime indikatorių Head & Shoulders Dashboard — automatizuotas instrumentas, kuris ieško paternų daugybėje grafikų, su galimybe tiksliai nustatyti pranešimus apie naujai atsiradusias figūras.

Kas tai per figūra?

Paternas Galva ir Pečiai – tai psichologinis rinkos dalyvių formuojamas modelis, nesikeičiantis dešimtmečiais. Kaip žinome, kiekviena nauja kotiruotė yra bulių ir meškų kovos rezultatas, bet santykinai didelioje laiko atkarpoje ši kova įgauna daugmaž teisingą ir atpažįstamą formą. Kadangi visi treideriai mato vieną ir tą patį grafiką, identifikuojant pažįstamas formacijas jų elgesys sinchronizuojasi – pradeda veikti emocijų faktorius.

Pats paternas susideda iš trijų dalių – aukšto piko viduryje ir dviejų žemesnių viršūnių iš šonų. Tokiu būdu, pirmoji ir antroji viršūnės formuoja figūros “pečius”, o pikas viduryje – “galvą”. Palaikymo linija, pravesta ties figūros minimumais, taip pat yra signalinė linija – jos pramušimas paprastai keičia tendenciją.

Pirmas nedidelis pikas ir po jo einantis kritimas reiškia kylančio impulso susilpnėjimą – bulių entuziazmo praradimą. Tačiau, išlaikydama inerciją, kaina tęsia judėjimą į viršų, formuodama labiau aukštesnį maksimumą. Šiame etape dar yra išlaikoma tikimybė, kad bulių judėjimas tęsis. Bet, kai tik kaina nusileidžia iki prieš tai buvusio minimumo lygio, tolimesnė eiga jau iš anksto nulemta. Buliai atlieka paskutinį atakos bandymą, bet, paprastai, kaina pasiekia tik artimiausią pasipriešinimo lygį – pirmojo piko lygį, po ko tik lieka laukti palaikymo lygio pramušimo ir atsidaryti sandorį pardavimui.

Kartais atsiranda ir atvirkštinė figūra – apversta Galva ir Pečiai, formuojanti signalą pirkimui. Šiuo atveju, vietoj trijų pikų, mes turime tris minimumus, su pačiu žemiausiu viduryje. Paternas signalizuoja apie krintančio trendo pabaigą ir formuoja naujo judėjimo vektorių.

Indikatorius Head & Shoulders Dashboard

Indikatorius, kuris įdiegiamas pagal standartinę instrukciją, terminale parodo suvestinę lentelę, kurioje rodomi paternai su visomis valiutų poromis, visuose laiko intervaluose. Kiekvienas paternas yra pažymimas instrumento pavadinimu, laiko intervalu, signalo kryptimi (bulių arba meškų), susiformavimo laiku (kiek barų atgal) ir tiesiogine nuoroda į figūros grafiką. Paspaudus mygtuką su instrumento pavadinimu ir laiko intervalu, atsidarys atskiras grafikas su surastu paternu.

Indikatoriaus nustatymai:

 • Symbols — instrumentų sąrašas per kablelį;
 • Is … Timeframe Enabled — įjungia arba išjungia paternų paiešką tam tikrame laiko intervale;
 • Sort By — pagal kokį rodiklį rūšiuoti surastus paternus. Verta pažymėti, kad rūšiavimas taip pat galimas paspaudžiant ant antraštės stulpelio;
 • Sort Type — rūšiavimas pagal didėjimą (ascendent), arba mažėjimą (descending);
 • Price Proximity Percent — paterno formavimosi tikslumas. Didesnė reikšmė leidžia surasti daugiau modelių;
 • Fill Patterns with Color — piešti figūras su spalvų užpildymu;
 • Display Head and Shoulder — tradicinės figūros vaizdavimo įjungimas/išjungimas;
 • Display Reverse Head and Shoulder — atvirkštinės figūros vaizdavimo įjungimas/išjungimas;
 • Depth, Deviation, Backstep — standartinio indikatoriaus ZigZag parametrai;
 • Alert Title — pranešimo antraštė;
 • Popup Alerts — pranešimų apie naujus signalus įjungimas/išjungimas.

Taikymas prekyboje

Gavus signalą apie naujos figūros susiformavimą, pirma, ką reikia nustatyti – tai kryptingą, ilgalaikį, vienpusišką judėjimą. Čia turimas omenyje trendas, besitęsiantis daugiau kaip 100 barų, nepriklausomai nuo pasirinkto laiko intervalo.

Toliau, nustačius, kad trendas kylantis, laukiame paterno formavimosi. Antrojo peties formavimosi pradžioje brėžiame liniją ties judėjimų minimumais. Tai bus signalinė linija, kurios pramušimas mums parodys kainos apsisukimą.

Į rinką reikia įeiti po palaikymo linijos pramušimo. To patvirtinimas bus žvakės užsidarymas už lygio – kai atsidarys sekanti žvakė, mes atidarome rinkos orderį pardavimui.

Stop-loss statome kiek aukščiau antrojo peties piko. Kai kuriais atvejais kaina gali pabandyti dar kartą patestuoti artimiausią pasipriešinimo lgyį, todėl į šį momentą būtina atkreipti dėmesį išstatant stopą.

Išvados

Galva ir Pečiai – tai laiko patikrinta figūra, kuri, teisingai ją identifikuojant, leidžia įeiti į rinką ilgalaikio trendo pradžioje. Šis indikatorius stipriai supaprastina Price Action paternų monitoringą, laiku pranešdamas apie naujų signalų atsiradimą. Jums belieka tik išanalizuoti surastą modelį ir priimti galutinį sprendimą dėl sandorio atidarymo.

Atsisiųsti indikatorių, nustatantį paterną “Galva ir Pečiai

Pagarbiai, Mykolas

Spekuliantas.com

Print Friendly, PDF & Email