Ketvirtadienis, 18 balandžio, 2024

Ichimoku Debesies pramušimo strategija binariniams opcionams

Sveiki! Šįkart dėmesį skirsime binarinių opcionų prekiautojams, kuriame apžvelgsime įdomią strategiją pagal visiems žinomą klasikinį indikatorių.

Indikatorius Ichimoku, pilnas pavadinimas Ichimoku Kinko Hyo, pas mus atkeliavo iš Japonijos. Tai daugiafunkcinis instrumentas, kuris vienu metu parodo keletą kainos judėjimo charakteristikų, kas leidžia daug tiksliau prognozuoti tendencijos apsisukimo momentą.

Turint galvoje, kad binariniai opcionai – tai kontraktai, priklausomi nuo laiko, tikslus pozicionavimas santykyje su laiko skale turi didelę reikšmę galutiniam rezultatyvumui. Ir šiandien mūsų apžvalgoje – originali ir efektyvi strategija  — Ichimoku Kumo Breakout, pagrįsta šiuo indikatoriumi.

Strategijos charakteristikos

Ichimoku veikimo principai

Indikatorius, kuris yra terminale pagal nutylėjimą, susideda iš penkių skirtingų spalvų linijų. Visos jos primena paprastus slankiuosius vidurkius, skirtumas tik tas, kad vidurkio kaina apskaičiuojama nuo ribinių nurodyto diapazono reikšmių. Indikatorius turi 3 parametrus, kurie atsako už greitą, vidutinį ir lėtąjį slankiųjų vidurkių periodų apskaičiavimą:

  • Tenkan-sen (trumpasis periodas): apsisukimo linija. Šios linijos kilimas arba kritimas rodo rinkos trendo kryptį. Jeigu linija juda horizontaliai – rinkoje fletas. Signalas apsisukimui yra laikomas tada, kai linija persikerta su Kijun-sen.
  • Kijun-sen (vidutinis periodas):pagrindinė indikatoriaus linija. Kainos judėjimas virš šios linijos rodo, kad rinkoje vyrauja bulių jėgos, o žemiau linijos – meškų. Signalu yra laikomas linijos persikirtimas su kainos grafiku.
  • Senkou Span A: pirmoji debesies linija. Grafike linija yra paslinkta į priekį pagal vidutinio periodo reikšmę.
  • Senkou Span B: antroji debesies linija.
  • Chikou-sen: linija, pakartojanti  kainos uždarymą grafike. Ji paslinkta atgal, pagal vidutinio periodo reikšmes.

Iš viso šio rinkinio, šioje strategijoje mes naudosime tik Ichimoku debesį (Kumo) – atstumą tarp Senkou Span A ir Senkou Span B. Likusius signalus galima naudoti tik kaip papildomus filtrus, įėjimo patvirtinimui, bet ne daugiau. Pats debesis yra šiek tiek paslinktas į priekį ir parodo orientacinį kainos apsisukimo lygį.

Strategijos idėja

Ichimoku debesis kainai formuoja savotišką palaikymo/pasipriešinimo zoną, priklausomai nuo jo išsidėstymo santykyje su kaina. Jeigu kaina yra debesies viduje, reiškia rinkoje nėra aiškios tendencijos – vadinasi, vyksta konsolidacija arba judėjimas kanale.

Kumo proveržis – tai ir yra Ichimoku debesies proveržis, reiškiantis pagrindinės tendencijos pasikeitimą. Mūsų užduotis – įeiti į rinką pagal proveržio kryptį, padidinant tikimybę, kad opcionas užsidarys pelningoje zonoje

Pirmąjį kontraktą mes atidarome su ilgesne ekspiracija, kuri lygi vidutiniam Ichimoku periodui (Kijun-sen). Tai yra, opciono ekspiracijos laikas ties pirmuoju proveržiu po spalvos pasikeitimo yra lygus 24 barams.

Vėliau, kai kaina paliečia Debesies zoną (bet ne spalvos pasikeitimą), mes papildomai atsidarome opcionus su 8 barų ekspiracija (mažasis periodas). Papildomų sandorių kiekis nėra ribojamas, tačiau tą daryti reiktų tik po vieną kartą, kai įvyksta Debesies palietimas.

Prekybos taisyklės

Tiesioginiu proveržiu yra laikomas vienos iš Kumo linijų (Ichimoku debesies) pramušimas. Tai yra, mes į rinką įeiname tendencijos apsisukime, kai kaina atsiduria kitoje debesies pusėje.

Opciono Put pirkimas:

  • Kaina užsidarė žemiau debesies lygio. Baras grafike nusidažė raudonai;
  • Perkame Put opcioną su 24 žvakių ekspiracija (vidutinis Ichimoku periodas).

Opciono Call pirkimas:

  • Kaina užsidarė aukščiau debesies lygio. Baras grafike nusidažė žaliai;
  • Perkame Call opcioną su 24 žvakių ekspiracija (vidutinis Ichimoku periodas).

Signalinių barų spalvą grafike dubliuoja horizontali histograma apačioje. Iš tikrųjų – pačiai prekybai užtektų tik apatinio indikatoriaus, o pats Ichimoku debesies grafike vaidmuo antrinis, ir reikalingas tik labiau detalesnei analizei.

Pavyzdžiui, galima padidinti sistemos pelningumą, atidarant papildomus sandorius pagal trendą. Atidarius pirmąjį sandorį, galima atidaryti papildomus sandorius kiekvienąkart, kai tik paliečiama debesies zona. Palietimu laikomas tik pirmasis persikirtimas su debesies zona, po kurio grafike susiformuoja baras, visiškai išeinantis už jo ribų.

Sandorių pavyzdžiai

Nors strategija Ichimoku Kumo Breakout gali dirbti fleto metu, filtruojant vietas su atviru horizontaliu judėjimu, vis tik, pagal charakteristikų visumą, Kumo proveržis yra laikomas trendine prekybos sistema.

Esant šoniniam judėjimui (fletui), bus nuolat gaudomi apgaulingi signalai, tačiau pelningų sandorių kiekis bus didesnis. Priminsime, kad pirmasis sandoris (po spalvos pasikeitimo) visada atidaromas su ekspiracija, kuri lygi vidutiniam periodui, mūsų atveju, 24 barams. Sekantys, papildomi sandoriai, atidaromi pagal trendą, su trumpąja ekspiracija – 8 barais. Pavyzdyje žemiau, iš 7 sandorių, 5 užsidarė pelningai.

Strategija Ichimoku Kumo Breakout taip pat leidžia atidaryti priešpriešinius sandorius. Tačiau, dažnai būna situacija, kai kaina įeina į pilkąją zoną, o vėliau beveik iškart išeina iš jos. Tokiu atveju – įeiname į rinką, jeigu nėra sandorių į tą pačią pusę. Kai rinka trendinė – apgaulingų signalų procentas praktiškai lygus nuliui.

Išvados

Strategija yra skirta treideriams, kurie mėgsta japonišką techninę analizę, ir kurių negąsdina šiek kiek “sudėtingesni” prekybos metodai. Japonams būdingas tikslumas ir punktualumas – vertingi įgūdžiai prekiaujant binariniais opcionais. Bet kokiu atveju – tai originalus metodas tradiciniai prekybai, kurį tikrai verta išbandyti savarankiškai.

Atsisiųsti strategijos Ichimoku Kumo Breakout failus

Pagarbiai, Mykolas Kuzminskis

Spekuliantas.com

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,399SekėjaiPatinka
1,810ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x