Trečiadienis, 27 rugsėjo, 2023

Tom Hougaard – Laimi geriausias nevykėlis – Knyga lietuvių kalba (1 dalis)

Šis turinys rodomas tik prenumeratoriams

Prenumeruokite, kad atrakintumėte šį turinį.

LAIMI

GERIAUSIAS

NEVYKĖLIS

Kodėl įprastas mąstymas niekada neleis jums laimėti treidingo žaidimo

Tomas Hougaardas

Skirta merginai prie Bloomberg terminalo

MIELOS RINKOS

Jūs sužavėjote mane nuo pat pirmos mūsų pažinties akimirkos. Tikriausiai tai galima pavadinti meile iš pirmo žvilgsnio. Buvau per jaunas, kad suprasčiau, ką tai reiškia – ne daugiau kaip dešimt metų. Perskaičiau apie jus nacionaliniame laikraštyje, straipsnyje apie kažkokį konkursą.

Buvau per jaunas, kad galėčiau su jumis žaisti, todėl teko tik stebėti. Laikas buvo ne mano pusėje. Gimiau dešimtmečiais anksčiau, nei atsirado treidingas dabartine savo forma. Teko eiti savo keliu, o jūs ėjote savo keliu.

Kai jūs išgyvenote katastrofišką 1973 m. meškų rinką, aš dar tik mokiausi vaikščioti. Kai jūs per 1987 m. griūtį siautėjote iš pykčio, aš dar tik baiginėjau mokyklą. Kai žengėte pirmuosius žingsnius į epinę dešimtojo dešimtmečio bulių rinką, aš jau buvau beveik pasiruošęs… Bet vis dar ne iki galo.

Būtent tada atsiuntėte man žinutę, kuri pakeitė mano gyvenimą. Priėmiau jūsų kvietimą ir paaukojau viską, kad jus pasiekčiau. Studijavau jus universitete – tiesą sakant, įgijau du jūsų diplomus. Praleidau valandų valandas, bandydamas pamatyti jus tradicinių ekonomistų akimis, Nobelio premijos laureatų akimis, gerai nusiteikusių žurnalistų ir ekspertų akimis.

Gaila, kad tada man nepasakėte – nešvaistykite laiko veltui! Juk jūs nesate lygtis, kurią reikia išspręsti. Esate tokie sudėtingi, kad joks modelis negali aprėpti jūsų įrenginio. Kartas nuo karto paaiškėja, kad esate neperprantama meilužė, kurios niekas nesugeba iš tiesų suprasti. Jūs esate visur ir niekur. Jums negalioja visatos dėsniai.

Mano meilė jums buvo išties gili. Jūs atnešėte man neišmatuojamą laimę. Aš jums atidaviau viską. Jūs buvote su manimi, kai pabusdavau, ir buvote su manimi, kai užmigdavau. Jūs mane drąsinote, kai buvau judrus, apdovanojote mane labiau nei svajojau, kai buvau lankstus. Jūs baudėte mane, kai elgiausi užsispyrusiai ir atkakliai, ir atėmėte savo dovanas – su procentais.

O Dieve, kaip aš jūsų siekiau. Elgiausi kaip įsimylėjęs paauglys. Stengiausi prie jūsų priartėti įvairiausiais aspektais – nuo Fibonači koeficientų iki Keltnerio kanalų, Bollingerio linijų, Tridento strategijų, mitinių Ganno virpesių ir Murėjaus skaičiavimų.

Sukūriau modelius, skirtus Hadsono potvyniams analizuoti, kad sužinočiau, kaip į juos reaguojate. Atspausdinau tūkstančius ir tūkstančius grafikų, paskui juos išmarginau punktyrinėmis linijomis ir apskritimais, bandydamas rasti būdą, kaip sušokti su jumis, kad jūs man nenumindžiotumėt kojų.

Jūs numindžiojote mano kojų pirštus, mano meile. Būdavo akimirkų, kai man taip skaudėdavo, kad eidavau į paplūdimį ir valandų valandas mėtydavau akmenis į vandenį, pykdamas, kad jūs nenorėjote šokti su manimi tango.

Dėl jūsų praleidau daug bemiegių naktų. Dėl jūsų skruostais riedėjo ašaros, mano kūną draskė pyktis, sielą kamavo skausmas, bet vis tiek negalėjau jūsų paleisti. Žinojau, kad tai dar nesibaigė, žinojau, kad turiu toliau bandyti.

Atiduodavau tau viską, ką turėjau, nes dėl tavęs jaučiausi gyvas. Jūs suteikėte man tikslą. Jūs suteikėte man iššūkį – tokį sunkų, kad net griežčiausias pratybų seržantas pritariamai linktelėtų galva. Ir už tai visada jus mylėsiu. Jūs išmokėte mane visada būti budriu – kaip tėvai, norintys savo vaikui tik geriausio.

Tačiau tavo pamokos buvo užmaskuotos. Treidingas atrodo kažkas paprasto, bet man niekada nebuvo lengva. Jūs visus įtikinote, kad su jumis galima šokti su modelių, lygčių, indikatorių, tradicinio mąstymo, logikos pagalba. Tačiau labai dažnai elgiatės visiškai nelogiškai. Daugelį metų negalėjau su jumis šokti, kol vieną dieną visiškai atsitiktinai atskleidėte man savo paslaptį. Jūs pasakėte: nebandykite mūsų suprasti. Jūs pasakėte: suprask save.

Aš nustojau prekiauti. Man prireikė laiko, kad suprasčiau save. Ir aš grįžau. Kai vėl atėjau į šokių aikštelę, jūs pasitikote mane išskėstomis rankomis, nusišypsojote ir pasakėte: – Sveiki atvykę. Matau, kad dabar jau supranti. Ar atsinešei pleistrų?”

Aš juos atsinešiau. Laimi geriausias nevykėlis.

PRATARMĖ

Nuo to, kokias emocijas jums sukelia nesėkmės, didele dalimi priklausys jūsų raida ir kelias beveik visais gyvenimo aspektais.

Galbūt turėtumėte užversti šią knygą ir kurį laiką apie tai pagalvoti. Ši mintis tokia gili, kad net gąsdina.

99 % treiderių nesuvokia, kad atsakymų ieško ne ten, kur reikia. Išmanydami techninę ir fundamentinę analizę, indikatorius, santykius, modelius ir trendines linijas… Na, visi apie juos žino – ir visi pralaimi. Išskyrus 1 %.

Ką daro 1 %, ko nedaro kiti 99 %?

Ką aš darau, kas man leidžia sėkmingai prekiauti, o kitiems ne?

Atsakymas yra tiek pat paprastas, kiek ir sudėtingas. Aš – išskirtinis nevykėlis.

Laimi geriausias nevykėlis.

Aš išlavinau savo protą pralaimėti be baimės, neprarasdamas dvasinės pusiausvyros, be emocinio prisirišimo, be nuoskaudos jausmo ar noro atsirevanšuoti.

Tai, kaip veikia mano protas, daro mano prekybą įmanomą. Mano techninės analizės žinios? Geriausiu atveju vidutiniškos. Mano žinios apie save yra tai, kas skiria mane nuo kitų.

Tikrasis jūsų tobulėjimo matas yra ne tai, kiek daug žinote, bet kaip dirbate su tuo, ką žinote.

Šią knygą parašiau norėdamas papasakoti apie tai, kaip transformavausi į tokį treiderį, koks esu dabar, ir kaip man pavyko sumažinti atotrūkį tarp to, ką žinau, kad sugebu, ir to, ką iš tikrųjų pasiekiu.

ĮVADAS

Mano vardas – Tomas Hougaardas. Man 52 metai. Prieš trisdešimt metų išvykau iš gimtosios Danijos. Norėjau prekiauti finansų rinkose ir norėjau tai daryti Londone.

Įsivaizdavau, ko reikia norint tapti treideriu. Universitete įgijau ekonomikos bakalauro laipsnį ir magistro laipsnį programoje “Pinigai, bankininkystė ir finansai”. Maniau, kad turiu viską, ko reikia norint tapti treideriu: tinkamą išsilavinimą, gerą darbo etiką ir aistrą rinkoms.

Klydau.

Popieriuje buvau pakankamai kvalifikuotas, kad galėčiau orientuotis finansų rinkose. Tačiau iš tikrųjų išsilavinimas negailestingame treidingo pasaulyje mažai ką reiškia.

Šioje knygoje aprašoma kelionė, kurią nuėjau, kad pasiekčiau dabartinį lygį.

Koks yra mano dabartinis lygis?

Šiuo metu, kai rašau šį tekstą, per 39 prekybos dienas nepatyriau nė vienos nuostolingos dienos. Mano Telegram kanalo prenumeratoriai stebėjo, kaip vien per pastarąjį mėnesį uždirbau 325 000 svarų sterlingų – realiu laiku, su tikrais įėjimais, pinigų valdymu, pozicijų dydžiais ir išėjimais. Jokių atidėjimų. Jokių vėlavimų. Viskas vyko prieš jų akis – tiksliu laiku.

Ši knyga paneigia mitus apie tai, ko reikia norint tapti treideriu, prekiaujančiu iš namų… Arba tiesiog treideriu. Savo kelionę pradėjau taip pat, kaip ir daugelis kitų – nuo knygų apie indikatorius, modelius ir santykius. Tačiau galiausiai vis dėlto supratau, kad tikrasis kelias į nepasiekiamą prekybos pelną visą laiką slypėjo manyje. Tiesą sakant, tai buvo paskutinė vieta, kurios nusprendžiau ieškoti.

DAUG ŽADANTI PRADŽIA

Įgijęs diplomus universitete, įsidarbinau bendrovėje JPMorgan Chase. Deja, ne kaip treideris, tačiau mano pareigos buvo pakankamai artimos. 2000 m. tapau treideriu, prekiavau iš namų – pusantrų metų. Mano savarankiška prekyba truko tik 18 mėnesių, nes man baigėsi pinigai.

Taip atsitiko, kad susidraugavau su brokerio įmonės, kurios paslaugomis naudojausi, darbuotojais. Jie mane įdarbino finansų analitiku. Skamba gražiai, bet iš tikrųjų buvau tik žiniasklaidos prostitutė. Visos mano pareigos apsiribojo nuolatiniu pasirodymu televizijoje ir firmos vardo garsinimu. Vienintelis reikalavimas tokiam darbuotojui buvo bendras techninės analizės supratimas.

Šį darbą pradėjau dirbti 2001 m. vasarą. Pirmą kartą su klientais susidūriau, kai mūsų generalinis direktorius nusivežė mane į Royal Ascot – svarbų turtingųjų ir garsiųjų socialinio kalendoriaus renginį. Tai toks renginys su žirgų lenktynėmis, šampanu, juokingomis skrybėlėmis ir dideliais cigarais.

Mūsų įmonė į šį VIP renginį pakvietė savo turtingiausius klientus. Prabangiame autobusiuke, važiuojančiame į Askotą, buvau jiems pristatytas kaip naujasis finansų analitikas. “Galite užduoti jam bet kokius klausimus, – paskelbė generalinis direktorius.

Vienas klientas manęs paklausė, ką manau apie Marconi. Tuo metu šios akcijos buvo įtrauktos į FTSE 100 indeksą. Joms buvo ir geresnių laikų – per pastaruosius 12 mėnesių jų kaina nukrito nuo 1 200 iki 450 pensų.

“Ar manote, kad Marconi yra pigios?” – manęs paklausė vaistininkas iš Lutono.

Net neįsivaizdavau, kad atsakymas, kurį jam atsakysiu – tą patį, kurį po kelių mėnesių pateikiau per televiziją, – galiausiai nulems mano atleidimą iš darbo. Bet jei būčiau apie tai žinojęs, vis tiek būčiau atsakęs taip pat:

“Marconi yra šlamštas, ponai. Kam sekti akciją, kurios vertė krito? Kai tualetinis popierius parduodamas su nuolaida, jį tikrai verta pirkti, bet akcijų rinka – ne prekybos centras.

Iš tiesų, tualetinis popierius su 50% nuolaida yra gerai. Tačiau pirkti daugiau nei 50 % atpigusias akcijas tiesiog nėra prasmės. Tokios sąvokos kaip “pigus” ir “brangus” tinka šeštadieninių apsipirkimų pasaulyje, bet ne finansų rinkose.”

Mano atsakymas pakibo ore kaip netinkamas pokštas, pasakytas per laidotuves. Savo viršininko žudikišką žvilgsnį pastebėjau tik tada, kai baigiau savo tiradą. Visi mūsų turtingi klientai buvo įsitraukę į Marconi pirkimo sandorius. Jie būtų praradę turtus dėl jų. Tais pačiais metais, kiek vėliau, manęs vėl paklausė apie Marconi, bet jau per CNBC.

Iki to laiko jų vertė buvo nukritusi iki 32 pensų – nuo 1 200 pensų. O žmonės vis dar juos pirko. Pasakiau, kad grafinis modelis leido man manyti, jog Marconi nusileis iki nulio.

Keli laikraščiai perėmė šią istoriją, o po kelių dienų buvau pakviestas į Sporting Index biurą. Generalinis direktorius teiravosi, ar yra koks nors būdas pašalinti komentarus apie Marconi iš “šio interneto”.

Marconi pasiekė nulį, o manęs paprašė susirasti kitą darbą. Laimei, tą pačią dieną, kai išėjau iš Financial Spreads, mane įdarbino City Index. Septynerius metus dirbau jų prekybos salėje. Iš darbo buvau atleistas 2009 m. Nuo to laiko prekiauju savarankiškai.

Pastaruosius 12 savo gyvenimo metų praleidau tobulindamas savo amatą. Esu tas, ką brokeriai vadina stambiu treideriu. Vidutinis mažmeninių treiderių statymas yra apie 10 svarų sterlingų už punktą. Mano rizika svyruoja nuo 100 iki 3500 svarų sterlingų už punktą.

Buvo atvejų, kai volatiliomis dienomis mano prekybos apimtys viršijo 250 mln. svarų sterlingų. Kartą per mažiau nei 7 sekundes uždirbau kiek daugiau nei 17 000 svarų sterlingų. Kartą per 8 sekundes praradau 29 000 svarų sterlingų.

Tokia rizika paaštrina pojūčius. Taip, kai viskas klostosi gerai, gyvenimas yra tiesiog gražus. Bet kai prasideda iššūkiai, tai didžiulis išbandymas.

Šioje knygoje aprašoma mano kelionė nuo bedarbio finansų maklerio, kuriuo tapau 2009 m. vasarį, iki stambaus treiderio, kuriuo esu šiandien. Tačiau jos negalima vadinti tradicine knyga apie treidingą.

DAR VIENA KNYGA APIE TREIDINGĄ ?

Pasaulyje pakanka knygų apie treidingą. Todėl tokios knygos neparašiau, nors techninę analizę išmanau pakankamai gerai, kad galėčiau parašyti kelias. Žinau: techninė analizė nepadarys jūsų turtingu treideriu. Dar daugiau – ji nepadarys jūsų net tiesiog geru treideriu.

Neturėjau jokių ambicijų rašyti knygą – kol vieną dieną, žiūrėdamas dokumentinį filmą per YouTube, ekrane pamačiau vieną reklamą. Akimirksniu atpažinau veidą.

Tai buvo vaikinas, kuris kelis kartus dalyvavo mano techninės analizės paskaitose, kai dirbau prekiautoju bendrovėje City Index. Savo reklamose jis žadėjo atskleisti finansų rinkų paslaptis. Jis išdidžiai skelbė: Jei norite išmokti prekiauti kaip profesionalas, tai yra būtent tai, ko jums reikia.

Taip jau atsitiko, kad šį kursą lankė mano draugas. Tai buvo savaitgalio kursai, vykę viename iš prabangių Londono biurų. Salė buvo pilnutėlė. Klausytojai godžiai sugėrė kiekvieną save vadinančio guru žodį, kai jis rodė jiems vieną grafiką po kito.

Toje salėje nebuvo nė ženklo kritinio vertinimo. Niekas neabejojo guru žodžiais. Sekmadienį iš šio biuro pastato išėję žmonės buvo įsitikinę, kad iki kito penktadienio uždirbs nedidelį turtą.

Mačiau to kurso turinį. Šimtai puslapių ištraukų iš standartinių techninės analizės vadovėlių ir nė vienos originalios minties. Jokio indėlio į techninę analizę.

Kiekvienas, turintis kelias laisvas valandas, tą pačią informaciją gali nemokamai rasti internete. Be to, vienas mano draugas pasakojo, kad per seminarą guru nepraleisdavo progos pareklamuoti papildomų produktų, pavyzdžiui, mentoriaus paslaugų ir pažengusiųjų kurso.

KAS GALI, TAS IR DARO

Yra toks posakis: kas gali, tas daro; kas negali – tas moko.

Aš su tuo nesutinku. Yra daug žmonių, kurie ir “gali”, ir “moko”. Vienas netrukdo kitam. Daugelis tų, kurie “gali”, mano, kad žinių perdavimas kitiems yra jų gyvenimo misijos dalis. Kai dirbau City Index, gal ir nebuvau techninės analizės orakulas, bet tikrai žinojau daugiau nei dauguma mūsų klientų. Dėl šios priežasties reguliariai vesdavau techninės analizės pamokas ne tik mūsų įmonės, bet ir kitų su mumis bendradarbiaujančių “white label” bendrovių klientams, tokių kaip Barclays Bank, Hargreaves Lansdown ir TD Waterhouse.

Mokymai man teikia tikrą malonumą, todėl stengiausi kitus išmokyti to, ką žinojau. Tuo metu nesuvokiau, kad techninė analizė neturi prasmės, jei ji nėra derinama su elgsenos mokymu.

Pagrindinis dalykas, kuris man nepatinka guru, kurie rengia skandalingai brangius savaitgalio kursus, yra jų dėmesys pelnui. Jie skatina savo darbotvarkę išorinėmis paskatomis, pavyzdžiui, nuotraukomis, kuriose pozuoja privačiame sraigtasparnyje ar lėktuve. Jie pristato treidingą taip, tarsi tai būtų profesija, kurios lengva išmokti, svarbiausia išmokti kokią nors paslaptį ir iš karto turėsite savo asmeninę pinigų spausdinimo mašiną. Tokie guru beveik niekada neskelbia savo sandorių realiuoju laiku, nes nenori rizikuoti savo reputacija. Jie visada praneša apie savo sandorius po fakto. Iš jų niekada neišgirsite apie nuostolius. Visa tai sukuria iliuziją, kad nuostoliai – tai apgailėtini nepatogumai, kurie pasitaiko tik retkarčiais.

Tačiau kai po skandalingai brangių savaitgalio kursų išaušta pirmadienio rytas, o jūs atsisėdate prie ekrano ir suprantate, kad tai, ką turite priešais save, yra ne baigtinis grafikas, o realiai judanti rinka, jums ateina suvokimas, kad šis žaidimas nėra toks lengvas, kaip žadėjo guru.

Ši knyga – tai priešnuodis prieš visas šias šarlatanų nesąmones, kurie 99 % užsiima rinkodara ir tik 1 % prekyba. Jie skelbia savo žinią nieko neįtariantiems žmonėms, o šie, deja, jais tiki. Tačiau nei mokytojas, nei mokiniai net nesuvokia, kad mato tik 10 % istorijos.

Dar svarbiau, kad šioje knygoje daugiausia dėmesio skiriama treidingo aspektui, kurio niekas nemoko, ir kaip užkopti į treidingo piramidės viršūnę.

Rašydamas šią knygą, pamačiau skelbimą apie savo gimtojoje šalyje, Danijoje, rengiamus techninės analizės kursus. Vos prieš metus šio kurso autorius prarado 35 % savo copy-sąskaitos, po to ją uždarė.

Įvaldyti techninę analizę labai paprasta. Ji neturėtų būti pristatoma kaip kelias į neišpasakytus turtus. Vis dėlto, anot reklamos guru, techninė analizė yra viskas, ko reikia, norint užsidirbti pinigų rinkose.

Norėčiau, kad viskas būtų taip paprasta. Bet taip nėra.

JEI NE TECHNINĖ ANALIZĖ, TAI KAS TADA?

Europoje yra įstatymas, pagal kurį mažmeninės prekybos paslaugas teikiantys brokeriai privalo skelbti duomenis apie tai, kokia dalis jų klientų praranda pinigus.

Nusprendžiau patikrinti didžiausius šios pramonės šakos žaidėjus. Sprendžiant iš jų interneto svetainių, apie 80 % jų klientų patiria nuostolių.

Paskambinau į vieną iš brokerių įmonių ir paklausiau, kaip šie duomenys apskaičiuoti. Paaiškėjo, kad perskaičiavimas atliekamas kartą per ketvirtį. Brokeris palygina savo klientų sąskaitų likučius su praėjusiu ketvirčiu ir tiesiog apskaičiuoja, kiek procentų sąskaitų, kurių likutis prieš tris mėnesius buvo didesnis.

Jei techninė analizė iš tikrųjų būtų atsakymas į treidingo mįslę, tai apie jokius 80 proc. negalėtų būti ir kalbos. Beje, šis guru, kurio savaitgalio kursus lankė mano draugas, turi savo brokerio įmonę. Į ją jis nukreipia visus savo kursų klausytojus. Patikrinau jos interneto svetainę, kad sužinočiau, kiek nuostolingų klientų ji turi.

Daugiau nei 80 %!

Arba jo klientai yra siaubingi treideriai, arba jis yra siaubingas mokytojas.

Aš apginsiu abi puses ir pasakysiu, kad norint tapti pelningu treideriu reikia daug daugiau nei vien techninės analizės.

Todėl ir parašiau šią knygą – kad papasakočiau apie kelią, kurį teko nueiti, kad tapčiau tokiu prekiautoju, koks esu šiandien. Per pastaruosius 20 metų perskaičiau daugybę knygų apie techninę analizę ir įvairius prekybos metodus. Asmeniškai man dauguma jų atrodė nuobodžios ir nenaudingos.

Viskas, ką matau tokiose knygose, yra vienas tobulas pavyzdys po kito. Tai skaitytojų sąmonėje sukuria iliuziją. Jie sugeria šias gražias istorijas, parašytas treiderių, propaguojančių tą pačią medžiagą, kaip ir visi kiti – medžiagą, kuri su realiu prekybos pasauliu turi mažai arba nieko bendro. Dėl to jie paprasčiausiai nepajėgia įžvelgti visų prekybos realijų.

Žinoma, yra išimčių. Tarp prekybos knygų, kuriose aprašomi metodai ir strategijos, yra ir gerų knygų. Tačiau didžiąja dalimi jas vis tiek galima laikyti šiukšlėmis, nes jų autoriai taip pat pasiduoda iliuzijai, kad turi rodyti tik tobulus prekybos pavyzdžius.

Jie skatina iliuziją, kad prekiauti yra lengva. Manau, kad, atsižvelgiant į 80 % nesėkmių lygį, galima sakyti, kad prekyboje niekas nėra paprasta.

Netgi drįsčiau teigti, kad jei tai būtų bet kuri kita profesija – pavyzdžiui, odontologija – dėl tokio didelio nesėkmių skaičiaus ji nustotų egzistuoti. 80 proc. nesėkmių lygis tarp odontologų yra tiesiog nerealus.

PASIRODYMAS YOUTUBE, SURINKĘS MILIJONĄ PERŽIŪRŲ

Kartą mane pakvietė viena didžiausių brokerių įmonių paskaityti pranešimą apie tai, ką reiškia būti treideriu, prekiaujančiu iš namų. Kelias valandas trukęs renginys buvo įrašytas nuo pradžios iki pabaigos. Savo pranešimą pavadinau gana provokuojančiai:

Normalus – reiškia nuostolingas

Praėjusiais metais iš šio brokerio gavau elektroninį laišką. Jis pranešė, kad mano pranešimo įrašas surinko penkis kartus daugiau peržiūrų nei antras pagal žiūrimumą jų vaizdo įrašas, o peržiūrų skaičius YouTube svetainėje viršijo milijoną.

Tai suteikė man pasitikėjimo, kad mano mažasis literatūrinis projektas tikrai turi prasmę. Akivaizdu, kad mano pranešimas pasirodė esąs aktualus. Bendruomenė nori neapsiriboti tradiciniais treidingo mokymais.

Nors ši knyga nėra apie prekybos metodus, neteigiu, kad techninė analizė nereikalinga jokia savo forma. Jūsų įėjimai, išėjimai ir stop-loss turi turėti tam tikrą ritmą, tam tikrą motyvą.

Tačiau manau, kad vien tik technikos priemonėmis turtingais netapsite. Vien analizės nepakanka, kad gautumėte tai, ko norite. Darau prielaidą, kad norite, jog prekyba atneštų jums tam tikras nemažas pajamas. Galbūt netgi norite, kad tai taptų pagrindiniu jūsų pajamų šaltiniu.

Manau, kad normalus žmogus, turintis įprastus mąstymo modelius, niekada negalės užsidirbti pinigų iš prekybos. Kitaip tariant, normalaus nepakanka.

Viena geriausių kada nors parašytų knygų apie prekybą yra “Biržos spekulianto memuarai”. Ir toje knygoje nėra nė žodžio apie prekybos metodus.

Pripažinkime: kiekvienas gali išmokti vaikščioti lynu, jei jis ištemptas viena pėda nuo žemės [30,48 cm]. Tačiau ar galite vaikščioti virve, kuri ištempta 100 pėdų [30,48 m] aukštyje?

Lygiai taip pat daugelis treiderių gali drąsiai ir agresyviai prekiauti 1 loto pozicijomis. Tačiau ar galite išlaikyti visišką proto aiškumą ir emocinį atsiribojimą prekiaudami 10 ar 100 lotų pozicijomis?

Nepažadėsiu, kad ši knyga išmokys jus prekiauti tokiomis pozicijomis. Tačiau aprašysiu procesą, kuris man leido vykdyti tokią prekybą.

Aš pažvelgsiu po kiekvienu akmeniu. Aprašysiu kiekvieną treiderio gyvenimo aspektą nuo nuobodaus iki jaudinančio ir pateiksiu konkrečius veiksmus, kurių imuosi kiekvieną dieną, savaitę, mėnesį ir metus, kad susidoročiau su savo darbu.

Leiskite man iš karto padaryti svarbų pareiškimą: aš savo žodžių nešvelninsiu. Tai – beprotiškai daug pastangų reikalaujanti profesija, reikalaujanti protinių gebėjimų, kurių beveik niekas praktiškai neturi. Tačiau ji gali apdovanoti jus neįsivaizduojamais turtais, jei sugebėsite išsiaiškinti, kaip iš tikrųjų žaisti šį žaidimą. Būtent apie tai ir yra ši knyga: kaip žaisti treidingo žaidimą.

Taigi dabar jau žinote savo galutinį tikslą. Jei tai jums nepatinka, pats metas atidėti šią knygą ir eiti į YouTube arba TikTok žiūrėti vaizdo įrašų, kuriuose dvidešimt kelerių metų treneriai važinėja Ferrari automobiliais ir moko treidingo.

Tačiau jei norite ilgalaikių pokyčių į gerąją pusę – ne tik treidingo, bet ir savo gyvenimo būdo – skaitykite toliau. Jūsų transformacija į nuosekliai pelningą treiderį turės įtakos kitiems jūsų gyvenimo aspektams. Giliau suprasite, kas iš tikrųjų esate ir ką galite padaryti, kad taptumėte geresne savo paties versija. Dėl to ne tik padidės jūsų prekybos sąskaita, bet ir jūsų gyvenimas taps harmoningesnis ir įdomesnis.

(tęsinys vėlesniuose straipsniuose)

Išversta specialiai portalui Spekuliantas.com


 

Patiko straipsnis? Sek Spekuliantas.com Facebook puslapį ir Telegram kanalą, kad gautum naujienas akimirksniu!


Nori išbandyti Forex prekybą? Rinkis patikimus Forex brokerius.

Turi klausimų? Užeik į Spekuliantas.com forumą, kur rasi daug naudingos informacijos.

3 KOMENTARAI

5 3 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Comments
Naujausias
Seniausias Daugiausiai balsavo
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ramune
Ramune
2023-08-04 20:20

Labai ačiū!

Arturas
Arturas
2023-06-05 08:06

Šaunuolis Mykolai , karmos taškų greitai lentynose pas tave nebetilps👍

Prisijunk

2,374SekėjaiPatinka
1,690ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

3
0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x