Šeštadienis, 10 gruodžio, 2022
spot_img

Viskas apie indikatorių Accelerator Decelerator Oscillator (AC)

Šis turinys rodomas tik prenumeratoriams

Prenumeruokite, kad atrakintumėte šį turinį.

Sveiki!

Visi mes žinome, kad trendas – mūsų draugas. Todėl, kuo anksčiau mes galime sėkmingai nustatyti trendą, tuo didesnį pelną mes galime išgauti iš jo. Egzistuoja įvairūs naujo trendo nustatymo būdai.

Tačiau pirmiausia, reikia vadovautis tuo, kad kaina – tai paskutinis elementas, kuris pasikeičia. Iš pradžių, kol kaina pasikeis, keisis judanti rinkos jėga, o prieš tai, kai ji pakeis savo kryptį, judančios jėgos pagreitis turi sulėtėti iki nulio. Paskui ji pradeda greitėti į kitą pusę, iki tol, kol kaina nepradės keisti savo krypties.

Accelerator Decelerator Oscillator (AC) buvo sukurtas žinomo treiderio Billo Wiljamso specialiai tam, kad gauti ankstyvus signalus dėl jėgos, kuri judina rinką, pasikeitimo. Ir šiame straipsnyje mes iš arčiau susipažinsime su šiuo indikatoriumi.

Indikatoriaus charakteristikos

AO – kuo ypatingas šis indikatorius?

Pirmą kartą indiaktoriaus lėtėjimo/greitėjimo aprašymas atsirado pas B. Wiljamsą, kaip trečiojo faktoriaus matavimas jo Prekybos Chaoso teorijoje. Šis indikatorius yra logiškas tęsinys indikatoriaus Awesome Oscillator.

Accelerator Decelerator Oscillator arba AC (Greitėjimo/Lėtėjimo Osciliatorius) – tai vienas iš instrumentų, kurį sukūrė pats Bilas Wiljamsas. Šio instrumento tikslas yra kainos greitėjimo taškų arba lėtėjimo suradimas, taip pat teigiamos arba neigiamos dinamikos demonstracija. Šis indikatorius yra vienas iš elementų Billo Wiljamso strategijoje Profitunity

Wiljamsas atkreipė dėmesį, kad kainos rinkoje nuolat keičiasi, bet svarbu matyti ne tik trendus, bet organizuoti prekybą vadovaujantis kainos elgesiu, nuo einamojo trendo  lėtėjimo pradžios ir iki naujo trendo pradžios atsiradimo.

Analizuodamas rinkoje vykstančius procesus, Wiljamsas sakė, kad kainos prieš korekcijas arba apsisukimą sulėtina savo pasikeitimo greitį, o kai trendas stiprėja, tai ir kainos pasikeitimo greitis auga. AC keičia savo kryptį po judinančios jėgos pasikeitimo, kas paprastai liudija apie galimą trendo pasikeitimą.

Acceleration Deceleration Oscillator yra laikomas į priekį einančiu indikatoriumi, kadangi prieš tai, kai jis apsisuks, kaina turi sumažinti savo judėjimo greitį, o tai reiškia – reikia turėti duomenis apie kainos greitėjimą (teigiamą arba neigiamą). Lėtėjant dinamikai, pirmoji turi apsisukti indikatoriaus histograma, o greitėjant einamąjai dinamikai – rodyti augimą.

Accelerator Oscillator geba iš anksto gana tiksliai nuspėti kainos dinamikos fazes, kuo ir yra vertinamas treiderių – jo privalumas yra tas, kad jis pirmas parodo šią informaciją.

Daugumoje techninės analizės programų, AC atrodo kaip histograma, ir augimo periodai yra piešiami žaliais histogramos barais, o žemėjimo – raudonais.

Šio indikatoriaus ypatumas, kad paskutinis baras gali persipeišti. Tai yra, kol žvakė neužsidarė, paskutinis indikatoriaus baras gali keisti savo spalvą, todėl labai svarbu dirbti su AC po baro užsidarymo.

Nulinė linija – tai, iš esmės, vieta, kur judinanti jėga subalansuota su pagreičiu. Jeigu AC aukščiau nulio, tai paprastai būna lengvesnis judėjimas į viršų. Skirtingai nuo Аwesome Оscillator, nulinės linijos perkirtimas nėra signalas. Viena, ką būtina padaryti, tai kontroliuoti rinką ir priimti sprendimus, o būtent – sekti spalvų pasikeitimus.

Reikia atsiminti: naudojant AC, nerekomenduojama pirkti, kai einamasis stulpelis yra raudonas, ir nerekomenduojama pardavinėti, kai einamasis histogramos stulpelis yra žalios spalvos.

Indikatoriaus parametrai

Standartiniai parametrai 5-34 buvo pasiūlyti dar pačio indikatoriaus AC autoriaus, kadangi, jo nuomone, jie duoda minimaliai apgaulingų signalų vidutinio volatilumo aktyvuose. Prekybai dienos metu rekomenduojama parinkti parametrus individualiai.

Deja, terminale MT4 nėra galimybės keisti indikatoriaus parametrų, bet galima tai daryti vartotojiškuose AC indikatoriuose, kuriuos galima atsisiųsti iš forumo.

Nulinė bazinė linija dinamiškai perkelia zoną priklausomai nuo indikatoriaus reikšmių. Ši linija reiškia zoną, kur judinanti jėga lygi einamajam pagreičiui. Šios linijos perkirtimas AC indikatoriaus histograma nėra prekybos signalas, šis faktas tik sumažina stulpelių kiekį, būtinų prekybinio signalo susiformavimui.

Apskaičiavimas

АС histograma — tai skirtumas tarp reikšmės 5/34judinančios jėgos histogramos  (Awesome Oscillator) ir 5-ių dienų periodo paprastoj slankaus vidurkio, paimto iš šios histogramos:

MEDIAN PRICE = (HIGH + LOW) / 2
AO = SMA (MEDIAN PRICE, 5) — SMA (MEDIAN PRICE, 34)
AC = AO — SMA (AO, 5)
Kur:
MEDIAN PRICE — medianos kaina;
HIGH — maksimali baro kaina;
LOW — minimali baro kaina;
SMA — paprastas slankusis vidurkis;
AO — indikatorius Awesome Oscillator.

Taikymas prekyboje

Dabar imkime ir išsiaiškinkime, kaip šį indikatorių taikyti realioje prekyboje.

Signalų generacija įėjimui į pirkimus arba pardavimus

Signalas pirkimui atsiranda tada, kai pasirodo du iš eilės augantys žali stulpeliai. Tokiu atveju, rekomenduojama išstatyti atidėtą orderį keletu punktų aukščiau High prieš tai buvusios žvakės. Analogiškai pardavimams – reikia sulaukti dviejų, iš eilės einančių raudonų histogramos barų ir išstatyti atidėtą orderį keletu punktų žemiau Low prieš tai buvusios žvakės.

Tuo atveju, kai indikatorius AC yra žemiau nulio, pirkimo signalu gali būti trys iš eilės augantys žali histogramos barai. Lygiai tas pats galioja ir pardavimams.

Būtina atsiminti, kad indikatoriaus AC signlai yra tik patvirtinamojo pobūdžio, o pagrindinis signalas visada bus pirmojo fraktalo palietimas. Tik po tokio palietimo galima išstatyti orderį sutinkamai su indikatoriaus AC signalais.

Jeigu indikatoriuje AC atsiranda signalas, bet iki atidėto orderio suveikimo histograma keičia spalvą – signalas atšaukiamas.

Svarbu atsiminti, kad geriausia yra naudoti tokius signalus įėjimui po vieną kartą ir kiekvienąkart, kai indikatoriuje yra kertama nulinė linija. kai mes atsidarome sandorį po AC nulinės linijos persikirtimo, sekantį sandorį galima atidaryti tik tada, kai persikirtimas įvyksta atgal.

AC naudojimas kaip filtras sandoriams

AC indikatoriaus spalvos pasikeitimas yra labai svarbus. Žalia spalva, nepriklausomai nuo indikatoriaus krypties, apsaugo nuo trumpųjų pozicijų (pardavimų), o raudona, atitinkamai, nuo ilgųjų (pirkimų).

Įėjimui į rinką pagal judinančios jėgos kryptį, būtina vertinti ir indikatoriaus AC reikšmę, ir spalvą. Tuo pačiu, žemesniuose grafikuose nei H4 bus labai daug apgaulingų signalų.

Gana efektyvi filtracija gaunasi prekiaujant dienos metu ir naudojant indikatorių dieniniuose grafikuose.

Fleto indikatorius

AC indikatorių galima naudoti kaip fleto indikatorių: esant žemam volatilumui, histogramoje atsiranda maži stulpeliai ties nuline linija.

Fleto periodai arba mažas volatlumas gerai matyti, ypač žemo laiko intervalo gafikuose.

Prekyba su AC pagal Billą Wiljamsą

Skirtingai nuo Awesome Oscillator, nulinės linijos perkirtimas savaime nėra prekybinis signalas, bet jis reiškia paterno pasikeitimą, kuris turi susiformuoti iki sandorio atidarymo. Teigiama reikšmė yra bulių nuotaikų požymis rinkoje.

Analogiškai – neigiama reikšmė nurodo meškų nuotaikas rinkoje. Wiljamsas teigė, kad su AC pagalba jūs neturite pirkti, jeigu matote raudoną stulpelį, ir neturite pardavinėti, jeigu matote žalią. Jums taip pat būtina sekti tiek indikatoriaus spalvas, tiek ir tai, kur yra reikšmės – virš ar žemiau nulinės linijos.

Štai paprastas taisyklių pateikimas, darbui su indikatoriumi Accelerator Oscillator, aprašytas Billo Wiljamso: jeigu jūs perkate aukščiau nulinės linijos arba parduodate žemiau nulio, tai viskas gerai. Jums reikia tik dviejų iš eilės augančių barų, kad atidaryti sandorį. Tai yra, du žali stulpeliai aukščiau nulio – tai signalas pirkimui, o du raudoni krintantys barai žemiau nulio – tai signalas pardavimui.

Pats Wiljamsas siūlė naudoti indikatorių Aligatorius, kaip pagrindinį. Tokiu atveju,  Awesome Oscillator ir Accelerator Oscillator gali dirbti kaip labiau jautresni instrumentai, patvirtinantys signalus iš Aligatoriaus.

Indikatoriaus AC privalumai

Indikatorius Accelerator Oscillator, kaip ir bet kokie kiti indikatoriai, turi savo pliusus ir minusus. Neginčijamas šio indikatoriaus privalumas yra jo parastumas – jame matyti tik histogramos stulpeliai, kas gerokai suparastina analizę. Čia nėra kreivių, kurios galėtų kirstis su histograma, ir kitų sudėtingų ir nevienareikšmiškų elementų.

Dar vienas pliusas yra tame, kad AC indikatorius gali dirbti su bet kokiais instrumentais ir bet kokiuose laiko intervaluose. Reikšmingas Accelerator Oscillator privalumas yra tas, kad jis duoda labai stiprius signalus.

Accelerator Oscillator trūkumai

Didelis šio instrumento minusas yra priklausomybė nuo kitų indikatorių. Jeigu, pavyzdžiui, Santykinės jėgos indeksas (RSI) gali būti taikomas savarankiškai ir generuoja pakankamai patikimus signalus, tai  Accelerator Oscillator jam gerokai nusileidžia.

Dar vienas šio indikatoriaus trūkumas yra mažas signalų kiekis ir galimybės, nei pas bet kokius kitus osciliatorius. Pavyzdžiui, Stochastikas leidžia prekiauti nuo perpirkimo ir perpardavimo lygių, arba nuo signalinės linijos ir pagrindinės linijos persikirtimų, o indikatorius MACD dar leidžia naudoti divergencijas.

Bet, nežiūrint to, Accelerator Oscillator yra vertas dėmesio. Dažnai kartu su kitais indikatoriais jis rodo gana neblogus rezultatus.

Išvados

Bilas Wiljamsas sukūrė Accelerator Oscillator tam, kad užtikrinti kiek galima daugiau ankstyvių požymių galimam trendo pasikeitimui, sąžiningai darydamas prielaidą, kad tai suteiks treideriams reikšmingą pranašumą rinkoje. Tokiu būdu, nežiūrint į tai, kad pats savaime Accelerator Decelerator Oscillator generuoja gana silpnus signalus, bet derinyje su kitais indikatoriais jis yra labai naudingas techninės analizės instrumentas.

Pagarbiai, Mykolas

Spekuliantas.com

1 KOMENTARAS

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Comment
Naujausias
Seniausias Daugiausiai balsavo
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Doni
Doni
2019-06-03 19:03

Smagu matyti pagyvėjusį portalą, ačiū Mykolai 🙂

Prisijunk

2,333SekėjaiPatinka
1,560ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

1
0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x