Antradienis, 28 gegužės, 2024

Kaip sumažinti nuostolius prekiaujant binariniais opcionais? Metodika “Trys nuostoliai”

Bet kokia prekybinė strategija Binarinių opcionų rinkoje patiria nuostolingus sandorius, todėl akivaizdus ir pirminis uždavinys, kurį tenka spręsti treideriui – nuostolių minimizavimas. Kaip to pasiekti, kokį gudresnį būdą galima tam pritaikyti – sužinosime šiame straipsnyje, panagrinėję metodiką “Trys nuostoliai“.

Prekybinės taktikos “Trys nuostoliai” charakteristikos

Ką reikia žinoti?

Kapitalo valdymo teorija siūlo daugybę būdų, kaip sumažinti nuostolius, kurie realiai mažina nuostolių procentą prekybos sistemos testavimo metu. Tačiau praktika rodo, kad optimizacijos pastangos ne visada veikia, kadangi matematinės formulės nesugeba įvertinti eilės faktorių:

  • Treiderio neatidumo ir nepatyrimo;
  • Brokerio manipuliacijų – nuo techninių nesklandumų iki nerinkos kotiruočių;
  • Volatilumo šuolių;
  • Emocinių ir daugelio kitų klaidų.

Paskutinis punktas gali sukelti pačius didžiausius nuostolius, kadangi treideriui tam tikru momentu sunku kontroliuoti emocijas. Kokius gerus metodus beaprašytų treidingo psichologijos vadovėliai, ir ką berašytų binarinių opcionų brokeriai apie fiksuojamą nuostolį, bet besitęsiančios serijos uždarytų su minusų sandorių gali išvesti iš pusiausvyros net patį geriausią ir emociškai ištreniruotą treiderį.

Emocijų paveiktas treideris pradeda laužyti taisykles, kas veda prie dar didesnių nuostolių, kurie nebuvo “suplanuoti” testų metu. Tokios baigties pavojingumas yra depozito praradimas, taip pat subjektyvus nusivylimas strategija, kuri iš tikrųjų buvo pelninga binariniuose opcionuose.

Tam, kad išvengti tokios liūdnos baigties, galima taikyti kombinuotą prekybą demo+reali prekyba, naudojant mokomąją-treniruočių sąskaitą, kaip pagalbinę, joje akumuliuojant nuostolingus sandorius su binariniais opcionais.

Prekybos taktikos aprašymas

Šios taktikos esmė – paprasta idėja, kai iš realios sąskaitos yra “išpjaunamos” nuostolingų sandorių serijos su binariniais opcionais. Treideris pradeda pirkti kontraktus demo sąskaitoje, griežtai laikydamasis įėjimo taisyklių pagal savo prekybos strategiją. Kontrakto atidarymas realioje sąskaitoje vykdomas tik tuomet, kai įvyksta trys nuostolingos ekspiracijos demo sąskaitoje.

Šios paprastos sąlygos leidžia naudoti bet kokią indikatorinę ar neindikatorinę strategiją, išnaudojant simetrišką nuostolingų ir pelningų kontraktų periodiškumą.

Taktikos “Trys nuostoliai” naudojimo taisyklės

Atsidarykite demonstracinę ir realią sąskaitą pas vieną ir tą patį brokerį, dėl viso pikto sulyginkite kotiruotes, kad neleisti stiprių jų išsiskyrimų.

Abiejuose prekybos terminaluose sinchronizuokite indikatorių nustatymus arba nustatykite vienodus Robotų presetus, jeigu prekyba vyksta pagal automatinius signalus.

Apsispręskite su prekybos pradžia: trumpalaikiams kontraktams tai gali būti darbo dienos pradžia, tuo tarpu, tiems treideriams, kurie prekiauja su ekspiracijomis nuo 4-ių valandų, teks tenkintis sąlyginėmis kategorijomis.

Po prekybos paleidimo demo sąskaitoje, pradėkite skaičiuoti uždarytus su nuostoliu binarinius opcionus. Kai tik į minusą nueis trys ekspiracijos – tai yra kontraktai bus uždaryti be premijos (griežtai laikantis strategijos taisyklių) – pradėkite binarinių opcionų pirkimą realioje sąskaitoje.

Pirmasis kontraktas atidaromas prekybos sistemos signalo kryptimi – „Aukščiau“ arba „Žemiau“. Taktika neturi jokios įtakos atsirandančių nuostolių krypčiai. Pvz., jei visi trys nuostolingi kontraktai buvo „Žemiau“ tipo, tai nereiškia, kad jie turėtų būti ignoruojami realioje sąskaitoje.

Nesiskaito nuostolingi sandoriai, treiderio įvykdyti “iš galvos” (ne pagal strategijos taisykles).

Atgalinis perėjimas į demo-sąskaitą vykdomas pagal simetriškas sąlygas – kai gaunami trys nuostoliai realioje sąskaitoje. Tada viskas kartojama iš naujo: kai tik nuostolių kiekis demo sąskaitoje bus lygus trims, treideris pereina į treidingą realioje sąskaitoje.

Taktikos naudingumo įrodymas

“Trijų nuostolių” taktika reikšmingai gerina bet kokį prekybinį rezultatą. Tam, kad tuo įsitikinti, atliksime testą realiuose rezultatuose, kuriuos paimsime iš atsitiktinės sąskaitos myfxbook, siūlančios dirbti su signalais. Jeigu atsidaryti paskyrą šiame servise, treideriui nuolat bus siūloma naudotis sandorių kopijavimu.

Kaip pavyzdį, paimsime algotreiderio Euro Pivot Trader sąskaitą, kur buvo pasirinkta “startinė atkarpa”, tinkanti “Trijų nuostolių” taktikai, kadangi balanso kreivė tuo metu buvo pati nuostolingiausia istorijoje.

Praleisime demo ir realios sąskaitos tandemo signalus, kaip nulinį tašką paimdami pirmąjį nuostolį mūsų nagrinėjamoje atkarpoje. Paveikslėlyje žemiau, skaičiais pavaizduoti nuostolių “trejetukai” demo sąskaitoje, o geltonais stačiakampiais – prekyba realioje sąskaitoje.

Paveikslėlio pabaigoje mėlynas histogramos stulpelis rodo, kiek procentų nuostolių pavyko išvengti, – kapitalo ekonomija sudarė 35%. Tačiau kas pasirodė neįkainojama šioje taktikoje, – tai emocinis fonas, kuris lydi kiekvieną nuostolio vengimą.

Svarbus taktikos “Trys nuostoliai” psichologinis aspektas

Bet kuris treideris, turintis net nedidelę patirtį, žino, kokia yra didelė psichologinė įtampa prekiaujant binariniais opcionais. Kiekvienas kontraktas, kuris yra “rinkoje”, priverčia treiderį „gyventi laukiant ekspiracijos nuosprendžio“ – nuostolio ar premijos. Šios emocijos sukelia psichologinį ir, tiesą sakant, net fizinį nuovargį. Įtampą niveliuoja pelningi kontraktai, dėka laikinos euforijos, leidžiančios atsikvėpti nuo naujų kontraktų „emocinio fono“.

Pabaiga

Išbandžius taktiką “Trys nuostoliai”, įrodyta, kad kiekvienas “nuostolio išvengimas” dėka demo sąskaitos, yra priimamas euforijos lygmenyje, lygiai kaip ir premijos gavimas už opcioną, kas padidina bendrą psichologinį prekybos foną. Papildomas tokios taktikos pliusas yra “apsauga nuo klaidų”, kai vykdomi kontraktai demo sąskaitoje – tai ypač svarbu naujokams, prekiaujantiems neseniai ir dažnai praleidžiantiems signalus.

Įsisąmoninimas, kad galima atsipalaiduoti, kai pereinama į demo režimą, leidžia atstatyti jėgas ir susikaupti tam momentui, kai pereinama į realią prekybą.

Spekuliantas.com

1 KOMENTARAS

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Comment
Naujausias
Seniausias Daugiausiai balsavo
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tomas
Tomas
2020-05-14 19:00

Sveiki Mykolai, norėjau paklausti per kur vedate ir išvedate lėšas Alpari? , nes iš EU šalių jie nepriima kreditinių.

Prisijunk

2,410SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

1
0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x