Trečiadienis, 27 rugsėjo, 2023

Savybės, būdingos visiems elitiniams treideriams

Šis turinys rodomas tik prenumeratoriams

Prenumeruokite, kad atrakintumėte šį turinį.

Šiandien į pokalbį pakvietėme vieną garsiausių ir iškiliausių treidingo psichologijos specialistų Dr. Brettą Steenbargerį, kad aptarti jo neseniai atliktus geriausių pasaulio treiderių asmenybės bruožų tyrimus. Tai tapo įmanoma dėl jo unikalios darbo su didžiausiais rizikos draudimo fondais patirties. Šiandien jis pasidalins su mumis savo atradimais! Jei siekiate tapti vienu iš geriausių treiderių, manau, šie atradimai jus sudomins.

Nuoroda į originalą

***

– Sveiki! Esu Setas Freidbergas, SMB Capital opcionų sandorių prekybos vadovas. SMB Capital yra proprietarinio treidingo kompanija, įsikūrusi Manheteno centre. Teikiame kapitalą opcionų sandorių ir akcijų treideriams iš viso pasaulio. Mūsų darbuotojai dirba ir nuotoliniu būdu, ir iš biuro Niujorke. Kaip jau minėjau, šiandien mūsų svečias – Brettas Steenbargeris! Per tuos metus, kai dirbame kartu, tapome gerais draugais. Mažų ir vidutinių kompanijų treideriai, įskaitant ir mane, turi unikalią galimybę reguliariai gauti iš Bretto patarimų. Mes jį vadiname Daktaru S! Prieš kelerius metus Brettas pradėjo išsamų tyrimą, kuriuo siekė nustatyti asmenybės bruožus, būdingus visiems geriausiems treideriams. Jis nustatė šešias savybes, kai kurios iš jų nėra visiškai akivaizdžios! Sveikas atvykęs, Brettai, ačiū, kad skyrėte mums laiko!

– Ačiū, kad pakvietėte, Setai!

– Taigi, Brettai… Kodėl nusprendėte atlikti šį tyrimą? Kokią metodiką naudojote duomenims rinkti?

– Šį tyrimą atlikau bendradarbiaudamas su keliomis kompanijomis. Dirbau su treideriais ir investicijų valdytojais, taikančiais įvairias strategijas. Vienas iš šio tyrimo tikslų – patobulinti naujų darbuotojų įdarbinimo procesą. Jei žinome, kokie asmenybės bruožai yra susiję su sėkme, galime jais vadovautis ieškodami naujų treiderių ir investicijų valdytojų! Antrasis tikslas – patobulinti treniravimo sistemą. Svarbiausių savybių ugdymas turėtų būti prioritetas.

– Tai įdomu! Taip išeina, kad jūsų tyrimo rezultatai bus naudingi kompanijoms tiek samdant naujus darbuotojus, tiek plėtojant vidinę veiklą.

– Teisingai! Tai turėjo teigiamą poveikį ir mano paties mokymo veiklai. Šiame tyrime stebėjome tris kintamųjų grupes. Pirmasis buvo charakterio bruožai. Tam naudojome standartizuotą klausimyną. Antrasis – kognityviniai bruožai, t. y. kaip žmogus apdoroja informaciją. Trečiasis – biografiniai kintamieji, čia bandėme nustatyti, ar kokia nors gyvenimo patirtis gali palengvinti kelią į sėkmę finansų rinkose.

– Tuomet pradėkime! Pirmoji geriausių treiderių savybė – gebėjimas ilgai išlaikyti susikaupimą. Tai įdomu! Nesu tikras, ar būčiau atspėjęs šį bruožą. Ar galite papasakoti, ką apie tai sužinojote? Kodėl taip svarbu pasiekti puikių rezultatų treidinge? Ir galbūt pateikite mums keletą pavyzdžių? Kad tiksliai suprastume, ką turite omenyje kalbėdami apie šį bruožą!

– Taip! Šis pažinimo bruožas yra dvejopo pobūdžio. Tai, kad išskirtiniai treideriai mąsto arba įspūdingai greitai, arba įspūdingai giliai! Čia į galvą ateina Kahnemano knyga “Mąstymas, greitas ir lėtas”. Greitas mąstymas reiškia greitą paternų atpažinimą. Greitai mąstantis žmogus sugeba įvertinti bendrą vaizdą, atsižvelgti į daugybę kintamųjų vienu metu ir pastebėti jų dėsningumus. O gilus mąstymas reiškia, kad reikia rinkti ir analizuoti daug informacijos, atlikti sudėtingus tyrimus ir giliai suprasti įvairius prekybos aspektus. Greitas mąstymas ir gilus mąstymas yra skirtingos kognityvinės funkcijos. Tačiau abiem atvejais reikia gebėti ilgai išlaikyti dėmesį! Jis reikalingas ir paternams rasti, ir tyrimams atlikti.

– Greitas mąstymas ir gilus mąstymas… Ar jie vienas kitam prieštarauja? O gal yra žmonių, kurie gali mąstyti ir greitai, ir giliai?

– Yra tokių žmonių! Tačiau jie veikiau yra išimtis. Paprastai net ir jiems vienas dalykas sekasi geriau nei kitas. Bet jie egzistuoja! Pavyzdys – investicijų valdytojai, kurie pirmiausia generuoja idėjas apie bendrą vaizdą, pasitelkdami gilų mąstymą, o tada prekiauja šiomis idėjomis žemesniais laiko intervalais, greitai analizuodami prekybos instrumento kainos srautą.

– Taip išeina, kad dvikrypčiai prekiautojai yra reti? Didžioji dauguma išskirtinių treiderių galvoja arba greitai, arba giliai?

– Taip, iš esmės, juos galime skirstyti į treiderius ir investuotojus. Taip yra dėl mūsų smegenų ir mąstymo ypatumų. Pasikartosiu: kartais abu gebėjimai būna gerai išvystyti, bet dažniausiai vienas iš jų būna daug stipresnis. Svarbu tai, kad rinkos dalyviai, kuriems pavyko pasiekti įspūdingų rezultatų, mąsto arba įspūdingai greitai, arba įspūdingai giliai. Negalima sakyti, kad jie yra vidutiniški kažkuriame tai viename! Jie yra stiprūs bent vienoje srityje.

– Suprantu! Labai, labai įdomu. Dvigubos prigimties savybė… Viena jos pusė turi būti išvystyta iki išskirtinio lygio.

– Taip! Geriausia, jei žmogus turi tam tikros gyvenimiškos patirties, rodančios, kad jis gerai moka vieną iš dviejų dalykų. Tarkime, įdarbiname palyginti jauną specialistą, neturintį rimtos patirties finansų rinkose. Kaip sužinoti, ar jis turi vieną iš šių savybių? Tam turime pažvelgti į jo ankstesnius laimėjimus! Pavyzdžiui, kaip žinote, čia, SMB, yra keletas labai sėkmingų trumpalaikių treiderių, kurie prieš pradėdami prekiauti rinkose buvo labai sėkmingi kibernetiniai sportininkai! Konkurenciniai vaizdo žaidimai reikalauja didelio reakcijos greičio ir gebėjimo greitai apdoroti informaciją. Tai yra jų stipriosios pusės, kuriomis jie naudojasi vykdydami trumpalaikę prekybą.

– Tai įdomu! Nejučia pagalvoji, galbūt, kompanijoms vertėtų įtraukti vaizdo žaidimus į stojamuosius testus?

– Jei kalbame apie trumpalaikį treidingą – iš tiesų, kognityviniai testai, skirti greitam vizualiniam paternų atpažinimui ir modelių identifikavimui, galėtų suteikti vertingos informacijos apie kandidatų gebėjimus.

– Netradicinis požiūris! Būtų įdomu pabandyti… Gerai, Bretai, pereikime prie antrosios visiems elitiniams treideriams būdingos savybės. Originalumas ir kūrybiškumas! Tai įdomi savybė. Būtų puiku, jei galėtumėte pateikti pavyzdžių! Kodėl manote, kad originalumas ir kūrybiškumas yra būtini siekiant sėkmės rinkose? Kodėl šios savybės tokios vertingos?

– Gerai! Taip, iš tiesų, tai labai svarbu. Jei žiūrėsite į dalykus taip pat, kaip ir visi kiti treideriai, darysite tuos pačius dalykus… Su tuo pačiu rezultatu. Sunku pasiekti išskirtinių rezultatų, jei nieko išskirtinio nedarote!

Nustatėme, kad geriausi treideriai ir kapitalo valdytojai stebi arba ypatingus duomenis… Arba jie stebi paprastus duomenis, bet labai ypatingu būdu! Jie yra unikalūs savo suvokimu arba tyrimais. Galima sakyti, kad jie žaidžia kitokį žaidimą nei kiti treideriai. Ir tai – yra svarbi jų sėkmės dalis. Tai apima ir ilgalaikę sėkmę! Šie žmonės nuolat sugeba rasti naujų unikalaus pranašumo šaltinių. Dauguma treiderių arba nemato šių šaltinių, arba negali jais pasinaudoti.

Pateiksiu jums tokio unikalumo pavyzdį… Kartą susidūriau su netradicine kompanija. Jos darbuotojai turėjo prieigą prie iš palydovų gaunamos informacijos. Jie juos naudojo laivams uostuose ir vandenynuose atpažinti. Jie nustatė laivų tipus, analizavo, kurie iš jų aktyviai gabena krovinius, o kurie stovi uostuose… Kurie iš jų gabena naftą, kurie – prekes ir pan. Analizuodami tai, jie numatė ekonominį aktyvumą! Unikalūs duomenys!… Akivaizdu, kad ši kompanija sekė tai, ko kiti net nežiūrėjo. Tai puikus unikalaus požiūrio į prekybą pavyzdys.

Vienu metu dirbau su vienu investicijų valdytoju… Jis samdė studentus, kurie jam skambindavo, rinkdami informaciją apie viešbučių kainas, lėktuvų bilietus, traukinius… Trumpai tariant, viską, kas susiję su kelionėmis! Analizuodamas šią informaciją įvairiais laikotarpiais, jis sukūrė diskrecinių išlaidų (išlaidų, nesusijusių su būtiniausiomis išlaidomis) pasiūlos ir paklausos modelį. Pavyzdžiui, jis matė, kad šiuo metu ypač didelės lėktuvų bilietų, viešbučių ir automobilių nuomos kainos, todėl padarė išvadą, kad per ateinančius šešis mėnesius diskrecinių išlaidų rodiklis išliks aukštas. Tai padėjo jam priimti pagrįstą sprendimą, kurias akcijas pirkti, o kurias parduoti. Taigi svarbiausia yra žaisti kitokį žaidimą! Ne tik sekti grafikus, kaip visi kiti.

– Suprantu! Prisiminiau Peterio Lyncho knygą… Jis mano, kad paprasti mažmeniniai treideriai turi pranašumų, kurių neturi profesionalai. Jis pateikė tokį pavyzdį: jei gyvenate pramoninės kompanijos mieste ir staiga pastebėjote, kad pastaruoju metu jos automobilių stovėjimo aikštelės yra užpildytos labiau nei įprastai… Galbūt vertėtų įsigyti tos įmonės akcijų! Profesionalūs prekiautojai, sėdintys savo dramblio kaulo bokštuose, apie tai net nepagalvotų. Tačiau tai gali lemti akcijų brangimą. Kūrybinis mąstymas!

– Teisingai, kūrybinis mąstymas! Tai pasireiškia naujų duomenų sekimu arba senų duomenų analize nauju būdu. Tai labai svarbu nustatant naujus ir unikalius rinkos pranašumo šaltinius.

– Jei mąstyti logiškai… Jūs patariate vengti minios sandorių! Ir dalyvauti tuose, kurių niekas nepastebėjo.

– Taip, taip! Šis principas veikia ir versle. Ar man pavyktų, jei šalia McDonald’s ir Burger King atidaryčiau mėsainių užkandinę? Aš taip nemanau! Tačiau… Jei mano “mėsainiuose” bus kotletai iš augalinių baltymų, mano užkandinė bus labai sėkminga! Tai unikalu, kūrybiška. Būtent tai ir atneša sėkmę versle… Tas pats ir treidinge.

– Fantastika! Gerai, eikime toliau… Kita jūsų nurodyta savybė yra ta, kad visi geriausi treideriai noriai mokėsi (ir iš tiesų mokėsi!) iš mentorių ir kitų puikių treiderių. Tai įdomu! Esu tikras, kad yra žmonių, manančių, jog geriausi pasaulio treideriai yra gimę genijai, arogantiški ir pasipūtę, kuriems tiesiog nėra prasmės rodyti nuolankumą ir mokytis iš kitų. Tačiau, regis, viskas yra atvirkščiai! Sakykite, kodėl visi didieji prekiautojai naudojosi mentoriaus ar net mokytojų paslaugomis? Ar yra žmonių, kurie patys vieni pasiekė sėkmės?

– Visose srityse darbas su mentoriumi yra dažniausias kelias į sėkmę. Įsivaizduokime žmogų, kuris nori tapti olimpiniu čempionu… Ar jam pavyks patekti į olimpines žaidynes treniruojantis tik namuose? Aš taip nemanau. Šachmatų čempionai – kaip jie mokosi? Kaip jie tobulina savo įgūdžius? Jie lanko šachmatų klubus, mokosi iš meistrų ir didmeistrių. O kaip su menininkais? Ar jie piešia patys, negaudami jokios informacijos iš išorės? Ne, jie taip pat mokosi iš meistrų!

Šis modelis pastebimas visose srityse. Kaip žinote, dėstau medicinos mokykloje. Medicinos studentai, žinoma, daug ko turi išmokti patys, tačiau lygiagrečiai jie seka gydytojus, stebi, kaip jie dirba, mokosi, kaip atlikti procedūras… Jie įgyja tiesioginės patirties – iš mentorių rankų! Jei neturite patirties tam tikroje srityje, negalėsite visko suprasti savo protu. Ar galiu tapti kvalifikuotu chirurgu, jei sėdėsiu namuose ir skaitysiu medicinos žinynus? Be šansų!

Taip pat ir treidinge. Jums reikia pavyzdžio! Sėkmingo treiderio pavyzdys. Reikia mokytis iš jo – ir kartu su juo… Tiesą sakant, būtent todėl sėkmingo vystymosi procentas rizikos draudimo fonduose yra daug didesnis, nes ten jauni specialistai patirties įgyja tiesiogiai, dirbdami kartu su kitais investicijų valdytojais… Priešingai nei nepriklausomi treideriai, kurie bando išmokti prekybos namuose.

– Amžina meistro ir mokinio koncepcija… Ar kalvio amatas, ar treidingas – principai tie patys!

– Neabejotinai! Negalėčiau tapti kvalifikuotu santechniku, jei sėdėsiu namie ir su įvairiais įrankiais krapštysiu kriauklę.

– Visada sakau, kad skaitydamas knygas apie golfą netapsi geru golfo žaidėju.

– Teisybė, tačiau net jei eisite į aikštyną ir treniruosite smūgius, netapsite geru golfo žaidėju. Mums reikia išorinio mokymo! Mes negimstame turėdami įgūdžių. Įgūdžių ugdymas taip pat yra procesas. Jį turi sukurti ir struktūrizuoti asmuo, turintis patirties šioje srityje.

– Kai pirmą kartą pradėjau prekiauti opcionų sandoriais, prisijungiau prie vietinės treiderių opcionais bendruomenės. Ten gavau daug naudingos informacijos… Ir net ne iš mentoriaus – iš kitų bendruomenės vaikinų! Jie buvo gana pažangūs treideriai. Mes susidraugavome ir pradėjome dirbti kartu… Tiesą sakant, jie buvo mano mentoriai! Nors aš taip nemaniau.

– Pavyzdžių naudojimas, mokymasis iš kolegų, savo mokymosi proceso pagreitinimas pasitelkiant kitų klaidas ir sėkmę – visa tai nuosekliai taikoma prekybos pasaulyje.

– Daktare S, ketvirtoji savybė, būdinga visiems išskirtiniams treideriams, yra tai, ką jūs pavadinote “emociniu atsparumu”. Esu didelis amerikietiškojo futbolo gerbėjas! Manoma, kad geriausi įžaidėjai moka ištrinti ką tik patirto pralaimėjimo atminties momentą, kad jis nesutrukdytų jiems atlikti tobulą metimą kitą žaidimo akimirką. Ar galėtume daryti analogiją su treidingu? Ar tai turėjote omenyje? O gal tai šiek tiek sudėtingiau?

– Tai šiek tiek sudėtingiau, Setai, nes treideriai neturėtų pamiršti savo nuostolių! Jie turi iš jų mokytis. Atsparumas leidžia į praradimus žiūrėti kaip į mokymosi patirtį. Jais reikia mėgautis! Tačiau tai, žinoma, reiškia, kad reikia tinkamai valdyti riziką. Jei rizikuojate tinkamai, bet patiriate nuostolių, turite nustatyti, kur klystate, ką praleidžiate… Laikui bėgant nuostoliai nustos jus gąsdinti! Juk dėl jų tampate geresniu treideriu. Atsparumas – tai savybė, skatinanti mokytis. Nuostolių išvengti neįmanoma! Net ir geriausių treiderių laimėjimų rodiklis yra artimas 50 %. Todėl turime išmokti naudotis savo praradimais. Jie turėtų padėti mums tapti geresniais, o ne slėgti.

– Suprantu! Atrodo, kad emocinis atsparumas yra labai svarbi sėkmės sudedamoji dalis. Pažįstu treiderių, kurie galėtų sėkmingai prekiauti, jei išmoktų susidoroti su nuostoliais… Juos apima depresija, jie nutraukia prekybą, grįžta prie jos po kelių mėnesių, patiria sėkmingą prekybą, tada patiria dar vieną didelį nuostolį ir vėl nutraukia prekybą… Jų prekybai trūksta stabilumo! Jei jie nebūtų pasitraukę, jiems būtų lengvai viskas pavykę. Tačiau emocinio atsparumo stoka atima iš jų šią galimybę.

– Taip… Jei žmogui nuolat sekasi kitose gyvenimo srityse, jam bus labai sunku prekiauti, nes rinkose esate teisus tik 50 proc. atvejų… Ar net mažiau! Puikiai mokiausi mokykloje ir universitete. Man sekėsi ir įgyjant išsilavinimą, ir moksliniuose darbuose, niekada neturėjau jokių “nesėkmių”. Bet kai pradėjau prekiauti… susidūriau su daugybe nesėkmių! Su daugybe nuostolių. Turite išmokti priimti nuostolingus sandorius ir konstruktyviai juos panaudoti. Priešingu atveju jie gali jus palaužti.

– Penktoji jūsų pabrėžta savybė – dėmesys detalėms. Kaip man sakėte, tai nėra pati įdomiausia savybė, bet vis dėlto ji yra esminė ir būdinga visiems išskirtiniams prekiautojams. Ar galėtumėte tiksliai papasakoti, kaip šis bruožas pasireiškia juose? Ir kodėl, jūsų nuomone, tai labai svarbu sėkmei?

– Išanalizavęs žymių treiderių rezultatus, t. y. jų įspūdingą pelną, išsiaiškinau, kad tik nedidelę jų sėkmės dalį lemia prekybos idėjos. Idėjos yra svarbios, bet ne tokios svarbios, kaip žmonės mano. Vienos idėjos nepakanka, ją taip pat reikia paversti sandoriu su geru rizikos ir pelno santykiu. O šioje tyrimų srityje gausu smulkių detalių! Tarkime, matau, kad pasaulio ekonomika auga ir kad užsienyje vyksta ekonomikos augimas, kuris gali turėti įtakos tam tikroms JAV veikiančioms tarptautinėms bendrovėms… Tai gera idėja! Bet kur pirkti…? Kur parduoti?… Kaip struktūrizuoti sandorius? Ar turėčiau naudotis opcionais? O gal spredingu – pirkti vieną pramonės šaką, parduoti kitą? Idėją galima struktūrizuoti įvairiais būdais! Laiko parinkimas, pozicijos dydis – treidingo mechanika lemia stebėtinai daug sėkmės… Arba nesėkmės.

– Tai man primena citatą, kad sėkmė – tai 1 % įkvėpimo ir 99 % sunkaus darbo.

– Būtent! Galite sugalvoti puikią automobilio dizaino idėją. Ir tai puiku! Bet jei neapgalvosite detalių… Nesukursite efektyvaus variklio, gražaus interjero su kruopščiai sumontuotais elementais ir pan… Jūsų automobilis nepasieks komercinės sėkmės.

– Labai įdomu! Pasirodo, kad sėkmė prekyboje gali priklausyti nuo tam tikrų esminių charakterio bruožų. Jei žmogui trūksta kruopštumo ir disciplinos, jis negalės atsižvelgti į visas detales, todėl jam nepavyks pasiekti sėkmės.

– Teisingai. Tinkamai organizuotame ugdymo procese visada skiriamas dėmesys detalėms.

– Įdomu… Pasirodo, tarp šių savybių yra ryšys. Galiausiai, šeštasis bruožas, būdingas visiems puikiems treideriams, yra nuolatinis darbas tobulinant savo požiūrį. Po tiek metų, praleistų SMB… negaliu pasakyti, kad mane stebina, jog šis bruožas yra jūsų sąraše! Nuolatinis tobulėjimas yra mūsų kompanijos kultūros pagrindas. Bet, žinoma, man labai įdomu, ką jūs turite omenyje. Kaip tiksliai tai pasireiškia? Ar galite pateikti pavyzdį, kaip puikūs treideriai tobulina savo metodus? Ką būtent jie daro?

– Kaip žinote, Setai, rinkos nuolat keičiasi, tai yra pagrindas, prekybos realijos! Vieną laikotarpį keičia kitas – trendas, fletas, didelis volatilumas, mažas volatilumas… Kartais atsiranda koreliacija tarp tam tikrų rinkų, kartais koreliacija išnyksta… Kiekvienas prekybos metodas turi galiojimo laiką. Kad jūsų karjera rinkose būtų sėkminga, turite vystytis kartu su jomis ir nuolat ieškoti naujų pranašumo šaltinių. Negalite nustoti tyrinėti ir tobulėti!

Daugelis pradedančiųjų prekiautojų tikisi rasti Šventąjį gralį… Jie ieško “paternų”, tam tikrų grafinių modelių, kurie lems sėkmę. Akivaizdu, kad jei jie egzistuotų, algoritminiai treideriai jau būtų juos užprogramavę. Tačiau taip neatsitiko, o algoritminiai treideriai iš tikrųjų užsiima visai kitais dalykais… Privalumas, kurį galima rasti vienoje rinkoje, pvz., tam tikra pramušimo paternas, nebūtinai veiks kitoje. Turime nuolat prisitaikyti prie rinkos sąlygų. Tam reikia ypatingo lankstumo ir atviro proto…

– Būtent apie tai ir galvojau! Atrodo, kad norite pasakyti, jog geriausi treideriai nėra prisirišę prie vienos vienintelės disciplinos. Jie yra pakankamai besikeičiantys, kad nuolat keistų kryptis, siekdami išlaikyti savo sėkmės lygį rinkose.

– Taip, tai pastebima ir versle. Produktas gali sulaukti didelio populiarumo, bet laikui bėgant… Keičiasi vartotojų skoniai, technologijos! Kadaise buvo populiarus uždaromo korpuso telefonas, bet staiga atėjo išmaniųjų telefonų era ir dabar niekas nebenori uždaromo korpuso telefono. Turime prisitaikyti prie naujų technologijų, naujų rinkų. Tai leidžia pasiekti ilgalaikę sėkmę.

– Prisimenu, kaip universitete rinkodaros pamokose mums pasakojo apie Procter & Gamble, tuo metu vieną sėkmingiausių bendrovių pasaulyje… Ji vis dar labai sėkminga! Ši bendrovė laikosi inovacijų rutinizavimo principų. Inovacijos tapo jų kasdienybe! Jų kompanijos kultūra sukurta taip, kad jie visada neatsilieka nuo pažangos. Ar tai veikia ir prekyboje?

– Taip! Bet kokioje profesinėje veikloje turite nuolat tyrinėti ir tobulėti, kitaip pasiekti sėkmės jums nepavyks.

– Kitaip tariant, privatūs treideriai taip pat turi naujoves įtraukti į savo kasdienybę. Bretai, prieš mums baigiant… Esu tikras, kad tarp mūsų klausytojų yra tokių, kurie pagalvojo: “Kai kurių iš šių savybių aš tiesiog neturiu”. Kokį vaidmenį čia atlieka genetika? Ar treideriai, neturintys šių savybių, pasmerkti žlugti? O gal jie visi gali šias savybes išvystyti? Tikiuosi, kad jūsų atsakymas mus nudžiugins!

– Gerai… Ką gi, tam tikros moksliniams tyrimams ir plėtrai naudingos savybės yra įgimtos. Gebėjimą ilgai išlaikyti koncentraciją ir aukštą intelekto lygį daugiausia lemia paveldimumas ir konstitucija. Abu šie dalykai yra labai svarbūs siekiant sėkmės finansų rinkose. Tačiau ne tai svarbiausia… Svarbiausia atrasti savo stipriąsias puses! Kalbant apie mąstyseną ir charakterį… Ir suprasti, kaip juos galima panaudoti finansų rinkose.

Kai kuriems žmonėms būdingas didelis išsiblaškymas, mažas frustracijos toleravimas ir nuotaikos problemos. Jei jie nori sėkmingai veikti finansų rinkose, gali susidurti su sunkumais, kurių kiti žmonės paprasčiausiai nepastebėjo. Paveldimumas šiuo atžvilgiu yra svarbus. Tačiau svarbu tinkamai įvertinti savo savybes ir bruožus (įgimtus ir įgytus), nustatyti savo stipriąsias puses, maksimaliai jas išnaudoti ir rasti sau tinkamą požiūrį, kaip jas panaudoti.

– Vadinasi, galima pasiekti sėkmės, net jei neturite vieno ar kelių bruožų, svarbiausia – ugdyti savo stipriąsias puses?

– Taip, ir atitinkamai pritaikykite savo prekybą prie jų. Pavyzdžiui, jei žmogus nemoka greitai mąstyti, jis vis tiek gali sėkmingai investuoti. Viskas priklauso nuo jūsų stipriųjų pusių! Daugelis prekiautojų pasidavė tik dėl to, kad nesugebėjo išnaudoti savo stipriųjų pusių. Kitaip tariant, jie tiesiog nežaidė savo žaidimo. Vyras gali būti nepaprastai talentingas… Pavyzdžiui, sunkiosios atletikos srityje! Bet jei jis bandys būti beisbolo žaidėju ar baleto šokėju, jausis visišku nevykėliu.

– Aišku! Suprantu. Bretai, žinau, kad esate labai užimtas ir jūsų paslaugos labai paklausios. Dėkojame visų mūsų klausytojų vardu. Dėkojame, kad skyrėte laiko ir papasakojote mums savo tyrimų rezultatus šia įdomia tema. Vertinga informacija!

– Labai ačiū, Setai!

– Taigi, dabar ir jūs jau esate susipažinę su tyrimų rezultatais! Tikiuosi, kad šis interviu jus įkvėps ir padarysite viską, kad pasiektumėte ne tik gerų, bet ir puikių prekybos rezultatų! Į šį procesą žiūrėkite rimtai. Čia, kaip ir visur kitur, rezultatai priklausys nuo jūsų pastangų. Jei norite patekti į SMB ar kitą aukščiausio lygio prop-treidingo kompaniją, turėsite sunkiai dirbti ties kiekviena iš šių šešių savybių. Tikiuosi, kad tai padarysite ir nepamiršite mūsų savo kelyje!

Išversta specialiai Spekuliantas.com

P. S. Kuriomis iš šių savybių pasižymite jūs? 🙂

 


Patiko straipsnis? Prisijunk prie Spekulianto Facebook ir Telegram ir sužinok naujienas iškart!


Nori išbandyti Forex prekybą? Rinkis patikimą Forex brokerį Roboforex ir gauk 30USD bonusą prekybos pradžiai.

Esi naujokas ir nežinai nuo ko pradėti? Praeik nemokamą įvadinį 10 pamokų kursą Forex naujokams!

5 6 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,374SekėjaiPatinka
1,690ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x